• کد خبر:۱۰۰۰۹۸
  • تعداد نظرات: ۷نظر
فوتبال مان پاک نیست؛
  • ۱۰:۲۹
  • ۰۲/شهريور/۱۳۹۸

فکری : برای تیم مربی خاص امسال هم پنالتی مشکوک می گیرند!

سرمربی آلومینیوم اراک معتقد است فوتبال کشور پاک نیست و به سمت و سوی فوتبال کشورهای عربی سوق پیدا می کند.
به گزارش"دی اسپورت"؛ آغاز لیگ آزادگان زمان خوبی است تا با مربیان از اهداف شان صحبت کنیم. محمود فکری پس از سرخپوشان پاکدشت به اراک رفت و هدایت آلومینیومی که چند سالی است برای صعود تلاش می کند را بر عهده گرفت. فکری و شاگردانش در دو هفته ابتدایی لیگ توانستند چهار امتیاز کسب کنند ولی سرمربی اراکی ها معتقد است حق شان در بازی برابر گل ریحان پیروزی بود که با اشتباه داوری ضایع شد.

ماحصل گفتگو خبرنگار دی اسپورت با محمود فکری سرمربی آلومینیوم اراک را در زیر می خوانید.


آلومینیوم می تواند به باشگاه قدرتمندی تبدیل شود

آلومینیوم یکی از باشگاه هایی است که از لحاظ شرایط و امکانات و مهم تر از آن مجموعه مدیریتی نشان داده می تواند به یک باشگاه قدرتمند تبدیل شود. پس از تماس مدیران آلومینیوم تحقیقات زیادی انجام دادم و با توجه به شرایط و فضای باشگاه احساس کردم که می توانم با همراهی اراکی ها به آن اهدافی که در سر دارم نزدیک شده و به آنها دست یابم. به همین دلیل پیشنهاد مدیران باشگاه آلومینیوم را پذیرفتم و کارم را در اینجا شروع کردم.

زمان مناسبی تمرینات آغاز شد

خدا را شکر زمان کافی را برای آماده سازی تیم داشتیم. تمرینات پیش فصل خوبی را پشت سر گذاشتیم و برنامه ها و اردوهای تدارکاتی مان را با زمان بندی دقیق پیش بردیم.

بازیکنان اراک از کیفیت بالایی برخوردارند

 سعی کردیم بازیکنان اراکی بیشتری را در تیم حفظ و جذب کنیم. بازیکنان اراکی بازیکنان خوبی هستند و از کیفیت بالایی برخوردار هستند امیدوارم همه بازیکنان با یکدیگر هماهنگ شده و با امید بخدا تا پایان فصل روند خوبی را در پیش بگیریم.

بازی سختی را برابر فجر پیروز شدیم

بازی با فجر بازی سختی بود، تیم فجر همواره تیمی سختکوش و خوبی است. با توجه به اینکه بازی در زمین خودمان بود امید داشتیم که این بازی را با برد به پایان برسانیم و شرایط به گونه ای شد که به گل اول دست یافتیم و این گل را در نیمه اول حفظ کردیم و در نهایت در نیمه دوم دو گل دیگر به ثمر رساندیم. به هر ترتیب برد پرگل برابر فجر شروع خوبی برای آلومینیوم محسوب می شد. 

گل زدیم و مردود اعلام شد

پس از بازی اول امید داشتیم تا این روند را ادامه دهیم. در هفته دوم نیز شرایط و آمادگی خوبی برای برگزاری بازی برابر گل ریحان داشتیم اما نمی دانم چه اتفاقی رخ داد تا نتوانیم بازی خوبی را برابر این تیم ارائه دهیم البته در این بازی یک گل به ثمر رساندیم اما این گل با پرچم کمک داور مردود اعلام شد. 

اتفاقاتی در فوتبال می افتد که زیبا نیست

در بازی اول برابر فجر پس از به ثمر رساندن ۲ گل سوت داور تغییر کرد و به یکباره رفتارش با تیم حریف مهربان شد. در بازی دوم اتفاقاتی رخ داد که باورش سخت است. مسابقه به دلیل عدم حضور آمبولانس پیش از آغاز بازی دیرتر شروع شد و در اواسط مسابقه پروژکتور ورزشگاه در حین بازی به یکباره خاموش شد. واقعا فکر می کردم چنین رفتارهایی منسوخ شده و دیگر رخ نمی دهد ولی در عمل دیدیم که چنین اتفاقی باز هم می افتد. واقعا اتفاقات اینچنینی زیبنده فوتبال ما نیست.

وقتی از حقمان دفاع می کنیم، محروم می شویم

 متاسفانه مسئولان ذیربط با عاملان تخلف برخورد مناسبی انجام نمی دهند و زمانی که ما صحبت می کنیم با ما برخورد می کنند. اگر نمی خواهند با متخلفین برخورد کنند خب بگویند تا کسی صحبتی در این خصوص انجام ندهد و اگر قرار است برخوردی صورت گیرد حداقل ما را محروم نکنند چرا که دوست داریم از حق مان دفاع کنیم.

چرا در این چند سال همیشه اشتباهات داوری علیه تیم من بود

به جرات می توانم بگویم در چند سال اخیر کمتر اتفاق افتاد که سوت داور به سود تیم من باشد. من خودم یادم نمی آید اشباهات داوری به نفع تیم من رخ داده باشد و برعکس همه اشتباهات علیه ما بود. سوال من این است آیا این تصمیمات برای همه یکسان گرفته می شود و برای مربیان خاص تغییر نمی کند؟ چرا، دیده ایم که به راحتی برای تیم های برخی مربیان پنالتی می گیرند. برای مثال فصل گذشته در بازی شاهین و سرخپوشان پاکدشت علیه شاهین با سرمربیگری من پنالتی گرفتند و ما بازی را واگذار کردیم ، اما زمانی که به تیم سرخپوشان ملحق شدیم، به کلی ورق برگشت و اشتباهات داوری علیه پاکدشتی ها شد!

شاید مدیر آلوده ای داریم که اجازه برخورد با متخلفین را نمی دهد

تقریبا همه فوتبالی ها حتی مسئولان سازمان لیگ و کمیته داوران همه این افراد را می شناسند ولی نمی دانم چرا با آنها برخوردی نمی شود. دو دلیل بیشتر نمی تواند وجود داشته باشد، یا خود مسئولان نیز آلوده هستند یا اینکه توان برخورد با این افراد را ندارند. در همین هفته برای یک تیم خاص در دقایق پایانی بازی اش پنالتی گرفتند اما همزمان در بازی ما گل سالم به ثمر رساندیم که آن را آفساید اعلام کردند. متاسفانه کاری هم از دست ما ساخته نیست.


یک مربی دیگر به جمع ما اضافه می شود

من در اکثر تیم هایی که مشغول به کار شدم چند مربی را به عنوان کمک در کنارم داشتم و در کنار آنها از ظرفیت و پتانسیل مربیان بومی نیز استفاده می کردم. در تیم آلومینیوم نیز سعی کرده ام همین روال کاری را پیاده کنم. البته با مدیران باشگاه آلومینیوم نیز صحبت هایی داشتیم تا یک مربی دیگر به کادرفنی اضافه شود.



نود تیم خوبی است ولی امیدوارم سه امتیاز برای ما باشد

 تیم نود ارومیه ۲ بازی اخیر خود را با پیروزی پشت سرگذاشته و نشان داده که می تواند تیم خطرناکی باشد. مطمئنا بازی، بازی سختی خواهد بود و امیدواریم‌ با تلاش و همکاری بیشتر بازیکنان این بازی را نیز با برد و سه امتیاز به پایان برسانیم.


درایت هیات مدیرعامل اجازه نداد تغییرات به ما لطمه بزند

تغییرات هیات مدیره هیچ لطمه ای به کار ما وارد نکرد، به همین دلیل جا دارد از مدیریت کارخانه آقای مجیدی ، مدیریت باشگاه آقای محرابی و رئیس هیئت مدیره کمال تشکر را داشته باشم که تلاش های زیادی را برای موفقیت و ایجاد شرایط مناسب برای تیم انجام می دهند. همه متحد و مصمم برای موفقیت تیم و رسیدن به اهداف مدنظرمان تلاش می کنیم.


۳۰ درصد قرارداد بازیکنان پرداخت شده

فکری در جواب این سوال که در سالیان اخیر در تیم هایی بوده که با مشکل مالی دست و پنجه نرم می کردند اما در فصل جاری به نظر می رسد مشکل از این بابت در تیم آلومینیوم وجود نداشته باشد گفت : ما در تیم نفت مسجدسلیمان علارغم اینکه بودجه این باشگاه از مدعیان کمتر بود اما با مشکل مالی مواجه نبودیم و پرداختی ها به موقع صورت می گرفت در تیم آلومینیوم نیز امیدواریم مشکل مالی نداشته باشیم و با توجه به زمان بندی پرداخت حق و حقوق بازیکنان پرداخت شود. تابحال ۳۰ درصد از مبالغ قرارداد بازیکنان پرداخت شده و مسلما پرداختی ها اگر به موقع صورت بگیرد بازیکنان نیز می توانند تمرکز بیشتری داشته باشند و به کارشان به خوبی ادامه دهند.


برای موفقیت باید بیشتر متحد شویم

با توجه به فضای موجود در اراک می طلبد که بین مجموعه باشگاه اعم از کادرفنی ، بازیکنان ، مدیریت و تماشاگران یکدلی بیشتری وجود داشته باشد و با تلاش بیشتر اتفاقات خوبی را برای خودمان رقم بزنیم.


شرایط طوری شده که کاش می شد به عقب برگشت

 به نظر من فوتبال ما پاک نیست و امیدوارم از این مرز عبور کنیم. متاسفانه فوتبال ما در چند سال اخیر به سمت و سوی فوتبال کشورهای عربی سوق پیدا کرده و در این خصوص برخورد مناسبی صورت نمی گیرد.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۷
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
جلال
Brazil
۱۲:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
0
0
عشق است آلومینیوم اراک وحاج محمود فکری محمود خان مطمئن باش ما هواداران ومردم اراک دیگه صبرمون تموم شده وفقط لیگ برتر میخوایم واز هیچ اشتباهی از طرف داوران وفدراسیون نمیگذریم واگر فقط یکبار دیگه یکبار دیگه اشتباهشون باعث ضرر وازدست دادن امتیاز مابشه هیچ داوروناظریو نمیگذاریم سالم ازاراک بیرون بره. خداجای حق نشسته وقطعا تیمی مثل بادران که همه میدونن مربیشون چه کارست صعودنخواهدکرد
درویش
Iran, Islamic Republic of
۰۴:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
0
0
با سلام خدمت عزیران جناب آقای محمود فکری عزیز و برادر گرامی من احسنت و مرحبا وصدبارکلاه به شهامت شما که خیلی شجاعانه روشنگرانه
به مشکلاتی که در چند سال اخیر پیکر فوتبال کشورمان را به نیستی سستی و پستی هدایت کرده است پرداختید و هرچند که دیگه همگان از فوتبالی
و غیر فوتبالی با تمام مشکلات و کم و زیادفوتبال
آشنا هستند و میدانند در فوتبال چه میگذرد
ولی باز هم سخنان شما و عدالت خواهی شما
و فریاد مظلومانه شما که به راحتی حقت را از دستت گرفته اند شاید چشم و گوش بعضی آقایان
را باز کند و بل الجبار هم که شده کمی به عدالت
و عدالتخواهی هم فکر کنند هرچند که از قدیم گفته اند ((( حرف حقیقت و درست همیشه تلخ است)))) و سخنان شما شاید به مزاج برخی خوش نیاید و بگونه ای باعث محرومیت و جریمه برای شما شود ، ولی جناب فکری بدانید که شما کار بسیار بزرگی انجام دادید و در هر شرایطی مردم یار
و پشتیبان شما خواهند بود با نهایت توان در هر شرایطی از شما حمایت خواهند کرد پس ناراحت نباشید که حتی اگر تا آخر فصل و یا برای همیشه شما را
محروم و جریمه کنند ،بازهم کار شما ارزشش بسیار بیشتر بود و اگر مربیان دگر و هرفوتبال دوست و فوتبالیست و فوتبال دانی همانند شما از فوتبال پاک حمایت کنند و با بی عدالتی برخورد کنند و فریاد عدالتخواهی سر دهند
شاید این بدعت بد ریشه کن شود ،،،
به امید آن روزی که آنانی که فریاد عدالت خواهی سر میدهند و حقایق را به مردم میگویند
مورد تشویق قرار بگیرند و نه تنبیه و کمیته انظباطی و به یاری خدا انشاالله که هر چه زودتر
از ترامپهای داخلی و ایرانی نجات پیدا کنیم
چون آن ترامپ هیچ غلطی نمیتواند بکند وسلام
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۴:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
0
0
محمود دوست داریم ، فکری ما باهاتیم
بیرانوند
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۶
0
0
پاک تر از آلومینیوم هم مکه هست!!!!!!!!!
بیرانوند
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۶
0
0
پاک تر از آلومینیوم هم مکه هست!!!!!!!!!
دیار امیرکبیر
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
0
0
انشالله و به یاری خدا با قدرت کامل با مشکلات
اینچنینی با کوشش و تلاش مجموعه آلومینیوم
و هواداران عزیز غلبه میکنیم و مهم این است که
آلومینیوم و کل مجموعه شرکت راه خود را پیدا
کرده اند و با قدرت تمام در مقابل تمامی مشکلات
و کارشکنیها و شیطنتها پیروز شده و به ادامه مسیر
محکم و قاطع ادامه خواهد داد هر چند اگر
ابر ماه و خورشید و فلک بر علیه تیم همکاری
کنند بازم آلومینیوم قدرت و توان پیروزی بر همه را دارد چون سالیان سال در این راه تجربه کسب کرده است و امسال با تمام قوا برای صعود آمده است ، از هواداران عزیز خواهش میکنیم
تیم را تنها نگذارند و تحت هر شرایطی محکم و استوار در کنار تیم باشند بازیکنان و کل مجموعه آلومینیوم چشم امید و یاری از این عزیزان دارند
و بازیکنان با دیدن هواداران است که دلگرم و
و روحیه و امیدوار میشوند منتظر یاریتان هستیم
فرهاد
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
0
0
اراک هم مگه فوتیال داره؟؟
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار