• کد خبر:۱۰۰۳۹۸
پنجره نقل و انتقالات بسته شد و بارسلونا بازیکنانی جدید خرید و بازیکنانی را هم فروخت. اما آیا ترکیب جدید این تیم برای رسیدن به اصلی‌ترین هدفشان مناسب است؟
به گزارش «دی اسپورت»؛ تیم فوتبال بارسلونا کارش در بازار نقل و انتقالات را با ۴ خرید به پایان برد و این در حالی است که این تیم ۵ سال در انتظار قهرمانی در لیگ قهرمانان بوده است. باشگاه کاتالانی ۲۳۹ میلیون یورو برای گریزمان، دی یانگ، نتو و فیرپو پرداخت و یک بازیکن هم از تیم دوم به تیم اصلی راه پیدا کرد.

حالا در این تیم تراشتگن دروازه‌بان اصلی هم در لالیگا و هم در لیگ قهرمانان است. فرمی که او در فصول اخیر داشت باعث شد بارسا سیلسن را کنار بگذارد و نتو را به عنوان ذخیره تراشتگن به خدمت بگیرد.

در خط دفاعی این تیم هم رقابت زیاد است. یوردی آلبا و نلسون سمدو هر دو در قلب خط دفاع هستند و واگو و جونیور در این پست رقابت می‌کنند. این چیزی است که بارسلونا واقعاً فصل گذشته کم داشت. البته که بارسا نتوانست ماتیاس دلیخت را به خدمت گیرد، او به یووه رفت و حالا می‌تواند روی اومتیتی مانند یک خرید جدید حساب کند که در تیم فضای بیشتری برای نشان دادن خودش دارد.

در خط میانی بارسلونا ۷ بازیکن در اختیار دارد و این در حالی است که تنها ۳ بازیکن می‌توانند در خط میانی بازی کنند. دی یانگ در این پست حضور دارد که بارسا حساب زیادی روی حضور او کرده است. در صورتی که او بتواند در تیم هماهنگ شود مطمئناً بارسا در خط میانی بسیار عالی عمل خواهد کرد و والورده نگرانی‌ای برای این پست نخواهد داشت. هرچند شاید ترافیک بازیکن در این قسمت از زمین کمی کار را برای سرمربی آبی و اناری‌ها دشوار کند. بارسا در خط میانی دی یانگ، سرخی روبرتو، سرخیو بوسکتس، ایوان راکیتیچ، آرتورو ویدال، آرتور و آلنیا را دارد.

در خط حمله هم بارسا شرایط مناسبی دارد. این تیم ۱۲۰ میلیون یورو برای خرید گریزمان از اتلتیکومادرید هزینه کرده است و مهاجم فرانسوی هم به طرز مشهودی وضعیت خط حمله را بهبود بخشیده است. به این بازیکن لیونل مسی ابر ستاره و لوئیس سوارس و البته دمبله را هم اضافه کنید. با وجود چنین خط حمله دلیلی ندارد بارسا خودش را برای ناکامی در خرید نیمار سرزنش کند.

اما با این شرایط باید دید این تیم توان رسیدن به قهرمانی لیگ قهرمانان را دارد و این که مهره‌های والورده برای رسیدن به این هدف مناسب هستند یا نه.


منبع: خبرگزاری مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار