• کد خبر:۱۰۰۶۴۲
پیش بازی داماش گیلان - مس کرمان؛
  • ۲۲:۱۳
  • ۲۳/شهريور/۱۳۹۸

سلام مس و داماش به یکدیگر پس از ۵ سال

تیم فوتبال داماش گیلان عصر فردا در هفته پنجم رقابت های لیگ یک پذیرای تیم مس کرمان در ورزشگاه سردار جنگل خواهد بود.
به گزارش"دی اسپورت"؛ تیم فوتبال داماش گیلان عصر فردا از ساعت ۱۷:۱۵ در چارچوب هفته پنجم مسابقات لیگ یک در ورزشگاه سردار جنگل رشت میزبان تیم مس کرمان خواهد بود.

لاجوردی پوشان دیار میرزا عصر فردا در حالی برابر یکی از تیم های مدعی لیگ قرار می گیرند که پس از سال ها بازگشت با شکوهی به لیگ یک داشته و نتایج قابل قبولی را تا پایان هفته چهارم پس از سال ها دوری از سطح رقابت های لیگ یک کسب کرده اند.

داماشی ها در ۴ هفته برگزار شده لیگ شکستی را متحمل نشده و در بازی های برگزار شده موفق به کسب امتیاز از رقبای خود شده اند بازگشت داماش به لیگ یک علاوه بر اینکه جمع تیم های قدیمی فوتبال کشور را دور هم تکمیل کرده شور و اشتیاق خاصی را با حضور هواداران ملقب به تیفوسی خود به لیگ داده است.

در سوی مقابل میدان تیمی قرار دارد که پس از سقوط تلخش به لیگ یک همچنان در تلاش است که بار دیگر به سطح اول فوتبال کشور باز گردد اما هر بار در تحقق این امر ناکام می ماند و حسرت این امر مهم را سال هاست که در دل هواداران و مردم کرمانی نهفته است به عبارت دیگر با ناکام ماندن مس در راه صعود به لیگ برتر حال صعود و بازگشت این تیم به سطح اول فوتبال کشور به یک رویا تبدیل شده و همه ساله نارنجی پوشان کرمانی با رویای صعود در قالب یک تیم پا به مسابقات لیگ یک می گذازند!

لاله های نارنجی کرمان نیز در فصل جاری با هدف صعود به لیگ برتر در رقابت های لیگ یک شرکت کرده اند اما نتایج ۴ هفته اخیر این تیم بیشتر نشان می دهد که هدف مسی ها بیشتر از هدف شبیه به یک رویا است!

به هر حال مجتبی حسینی که در فصل پیش نیز هدایت گل ریحان را برعهده داشت در نهایت نتوانست این تیم را راهی لیگ برتر کند و شکست های هفته های پایانی سبب شد تا هزینه ها و برنامه های باشگاه کرجی به باد فنا رود و سرانجام نتوانند به اهداف بزرگ خود دست یابند.

مس کرمان عصر فردا دیدار حساس ، سخت و نفس گیری را در مقابل داماشی قرار دارد که نشان داده به هیچ تیمی آن هم در زمین خود و جلوی هزاران تماشاگرانش به راحتی باج نمی دهد.

بهترین پیروزی لاجوردی پوشان رشتی در این فصل با نتیجه 3 بر صفر برابر سرخپوشان در رشت رقم خورد و این تیم بازی هفته قبل خود را نیز در رشت با یک گل برابر آرمان گهر به سود خود پایان داد. این تیم در بابل و انزلی برابر تیم های رایکا و ملوان به تساوی رسیده بود.

عباس کندل، سعید باقرپسند، علیرضا توکلی و جابر نصیری برای داماش در بازی های قبلی گلزنی کرده اند و یکبار نیز مدافعان حریف برای این تیم گل به خودی زده اند. کنعان طاهرنژاد نیز با دو پاس گل بهترین گلساز این تیم بوده است.

از دیگر بازیکنان شاخص این تیم می توان به آزاد جعفرنژاد، آرمین منفرد دوست، بهتاش میثاقیان، علی حقدوست و... اشاره کرد.

تیم فوتبال داماش گیلان از چهار مسابقه قبلی خود ۲ پیروزی و ۲ تساوی را دارد و با کسب ۸ امتیاز در رده ششم جدول لیگ یک ایستاده است در سوی مقابل مس کرمان نیز با یک برد ، یک تساوی و ۲ باخت و با کسب ۴ امتیاز در رتبه چهاردهم جدول رده بندی لیگ یک قرار گرفته اند.

تاریخچه بازی های دو تیم : 

تیم های مس کرمان و داماش گیلان بارها سابقه بازی برابر یکدیگر و به خصوص در رقابت های لیگ برتر را برابر هم دارند.

دو تیم از سال ۸۵ که مس کرمان به رقابت های لیگ برتر صعود کرد ۱۲ بار برابر هم در این مسابقات و لیگ یک بازی کردند که مس در ۶ بازی به پیروزی رسیده است و ۶ مسابقه دو تیم نیز به تساوی رسیده است.

در سال ۸۶ و در بازی رفت دو تیم در لیگ برتر، مس با دو گل جراردو مورالس در ورزشگاه سلیمی کیا کرمان داماش را شکست داد و بازی برگشت دو تیم نیز با تساوی بدون گل در رشت خاتمه یافت.

در سال ۸۷ بازی دو تیم در رشت با تساوی دو بر دو به پایان رسید که خدابنده لو و بیگدلی گلزنان مس در این بازی بودند و در بازی برگشت مس با تک گل ادینهو بر داماش غلبه کرد.

دو تیم بازی بعد خود را در سال ۹۰ برابر هم برگزار کردند که مس در کرمان با تک گل امرایی داماش را شکست داد و در بازی برگشت نیز مس همین نتیجه را با گل شجاعی تکرار کرد.

در سال ۹۱ مصاف دو تیم در رشت به تساوی یک بر یک رسید که پولادی گلزن مس در این بازی بود و در بازی برگشت نیز بازهم دو تیم به تساوی رضایت دادند که قباخلو و دهنوی گلزنان مس در این بازی بودند.

در سال ۹۲ مس و داماش در کرمان به تساوی یک بر یک رسیدند که ادینهو برای مس گلزنی کرد و در بازی برگشت که آخرین بازی مس در لیگ برتر تا امروز بود، با گل احمد حسن زاده بازی به تساوی یک بر یک رسید.

دو تیم در سال ۹۳ بازی های رودرو خود را در لیگ یک ادامه دادند که مس در کرمان با دو گل حسین خانی و داداش وند داماش را شکست داد و همین نتیجه را در بازی برگشت در رشت با گل های دقیقی و پورشیخعلی تکرار نمود که این آخرین بازی رودرو دو تیم محسوب می شد.

تیم های داماش و مس کرمان سیزدهمین مصاف رودرو خود از سال ۸۴ را عصر روز یکشنبه در رشت برگزار می کنند و تیم مس که پیش از این دو بار پیروزی را در رشت تجربه کرده است بازهم برای کسب یک نتیجه خوب به این شهر خواهد رفت.

تیم داوری :

قضاوت دو تیم شهرداری تبریز و سپیدرود رشت را ناصر جنگی برعهده خواهد داشت و آقایان ایوب غلامزاده – حسین گلشنی وی را در امر قضاوت یاری خواهند کرد. مهدی جبرئیلی به عنوان داور چهارم و علی خسروی به عنوان ناظر داوری در این بازی حضور خواهند داشت.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار