• کد خبر:۱۰۲۸۵۶
مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: فدراسیون فوتبال دوست ندارد پرسپولیس قهرمان شود، چرا که می‌گویند این تیم ۷ بار قهرمان شده و دیگر بس است.
به گزارش"دی اسپورت"، محمدحسن انصاری‌فرد با حضور در برنامه تلویزیونی «فوتبال برتر» در خصوص حضور مجددش در پرسپولیس به عنوان مدیرعامل گفت: در بدترین شرایط تیم را تحویل گرفتم. بالاخره تیم 3 سال قهرمان لیگ بود و 7 جام کسب کرده بود و در دوران پسا قهرمانی و پسا برانکو به پرسپولیس آمدم. هواداران ما نسبت به برانکو علاقه خاصی دارند. او برای این تیم زحمت زیادی کشیده بود و آنطور که شنیدم می‌دانم که 11 ماه حقوق نگرفته بود.

وی ادامه داد: شنیده بودم که برانکو همیشه برای پول بازیکنان صحبت می‌کرد و برای پول خودش حرفی نمی‌زد. حتی زمانی که او در پرسپولیس بود و مشکلاتی داشت من در تلویزیون حاضر شدم و از او حمایت کردم ولی به هر حال برانکو در حال حاضر سرمربی تیم ما نیست و پرسپولیس باید راه خودش را پیدا کند، ما مربی داریم که با او قرارداد داریم و کار می‌کنیم و شاید هم آقای برانکو چند روز آینده سرمربی تیم ملی شود. این احتمال وجود دارد. 

انصاری‌فرد در پاسخ به این سوال که از سوی فدراسیون فوتبال صحبتی با باشگاه پرسپولیس در خصوص میزان بدهی و مالیات برانکو شده است؟ عنوان کرد: در این مورد دو موضوع داریم. اول اینکه باید بگویم که هواداران بدانند که هیچ زاویه‌ای با آقای برانکو نداریم و به او خیلی علاقه‌مند هستیم. برانکو یک میلیون و 70 هزار دلار طلب دارد و باشگاه باید به او پرداخت کند. خودش حدود 615 هزار دلار از پرسپولیس طلب دارد و  بیش از 300 هزار دلار هم دستیاران او از باشگاه طلب دارند. بحثی که وجود دارد بحث فسخ یک طرفه‌ای قرارداد است در حالی که او تعهد داشت که با پرسپولیس به کارش ادامه دهد که این کار را نکرد اما چند روز قبل شکایت 40 صفحه‌ای برانکو به دست ما رسید، از بودیمیر هم یک شکایت 80 صفحه‌ای هم به دست ما رسیده است.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس افزود: با توجه به شکایت برانکو با توجه به مستنداتی که داشتیم می‌توانستیم از او شکایت کنیم اما این کار را نکردیم. مستنداتی داریم که می‌توانیم اعاده حقوقی و دادرسی کنیم اما اصرار داریم که با برانکو به خاطر زحماتی که برای باشگاه کشیده  تفاهم کنیم. واقعا هم از او شکایت نخواهیم کرد. شخصاً علاقه دارم با او مستقیم صحبت کنم چرا که گاهی وکلا به‌خاطر اینکه رقم دستمزد‌شان بالا باشد و دریافتی بیشتری داشته باشند مبالغ را بالا می‌برند.

وی یادآور شد: با وکیل برانکو صادقانه صحبت کردیم و گفتیم می‌توانیم اعاده دادرسی داشته باشیم اما این کار را نمی‌کنیم و می‌خواهم به تفاهم برسیم. در حال حاضر با او در حال ارتباط هستیم و درخواست جلسه دادیم تا بگوییم که می‌توانیم اعاده دادرسی کنیم. وکیل برانکو می‌گوید ما شکایت کردیم و خواستار گرفتن طلب خودشان شده‌اند. ظرف چند روز اخیر دوباره به او پیغام دادیم که شما این قدر طلب واقعی‌تان هست و ما باید پرداخت کنیم و یک ریال هم نمی‌خواهیم کمتر پرداخت کنیم. بیشتر طلب برانکو بابت پاداش‌ها و آپشن‌هایی است که پرداخت نشده است. 

انصاری‌فرد درباره شکایت بودیمیر از پرسپولیس گفت:  قرارداد بودیمیر 500 هزار دلار است که از این مبلغ  25 هزار دلار از پرسپولیس پول گرفته بود، که اگر حق دادرسی و حق وکیل هم روی آن بیاید باید مبلغی حدود 600 هزار دلار  بپردازیم. مشکلی که با بازیکنان خارجی داریم همین است. او قبل از اینکه به پرسپولیس بیاید ماهی 1500 یورو می‌گرفت و الان 2800 یورو می‌گیرد مشکل این جاست که فیفا می‌گوید ما باید مابه التفاوت  2800 یورو تا 500 هزار یورو را پر کنیم و بپردازیم. 

وی ادامه داد: ما هم شکایتی را جلو می‌بریم اما احتمال موفقیت ما در آن ضعیف است چرا که اعلام کرده بودیم که پول آماده است اما این مسائل برای فیفا مورد قبول نیست. در شرایطی سختی هستیم و باید صادقانه با هواداران صحبت کنیم و نمی‌خواهیم مدیریت گذشته را زیر سوال ببریم و فقط می‌خواهیم ذهن هواداران نسبت به باشگاه روشن باشد که ما در یک شرایط بسیار سخت مالی قرار داریم. علاوه بر طلب برانکو و مشکلات مالی، شکایت‌های انضباطی متعدد پیش روی ماست، همچنین شرکت ریحان فیلم از ما شکایت کرده و شکایت خارجی‌ها هم در حال رسیدن به باشگاه است. از طرفی تیم‌های پایه 12 ماه است که حقوق نگرفته‌اند. این مسائل را نمی‌گویم که هواداران نگران باشند، ما با تمام این مسائل 30 درصد قرارداد بازیکنان و مربیان تیم را پرداخت کردیم اما باید نزدیک 23 میلیارد به بازیکنان برای سال‌های قبل پرداخت کنیم و با یک چالش جدی روبه‌رو هستیم. 

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درباره جدایی جونیور از پرسپولیس تصریح کرد: شاید هواداران از او ناراحت باشند اما این بازیکن مردانگی کرد. او می‌توانست مثل گولج یا بازیکنان اوکراینی کل قراردادش را بگیرد اما به اندازه‌ای که بازی کرد از  ما پول گرفت. جونیور  252 هزار دلار از ما پول گرفت هر چند که می‌توانست شکایت کند و 570 هزار دلار قراردادش را از ما بگیرد. من نمی‌خواهم به نحوه قرارداد بستن او ورود کنم.  نزدیک به 200 هزار دلار هم به آقای کالدرون پرداخت کردیم تا به او هم پرداختی داشته باشیم و تا پایان آذرماه به دستیاران او هم پرداختی داشتیم.

انصاری‌فرد در پاسخ به این سوال که آیا از کالدرون رضایت دارید یا نه خاطرنشان کرد: کالدرون در شرایط سختی به پرسپولیس آمد. جانشین برانکو شدن با 7 جام کار ساده‌ای نیست.  ما از وضعیت تیم راضی نیستیم و می‌بینید که بازیکنان هم راضی نیستند اما این مسائل بعد از 7 جام طبیعی است. باید خودمان را خیلی زود پیدا کنیم چرا که 12 هفته گذشته و رقیبان ما نتیجه می‌گیرند و کار را برای ما سخت کردند و امیدوارم بازیکنان هر چه زودتر جا بیفتند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا به سرمربی تیم اولتیماتوم داده‌اید؟ گفت: بعد از اینکه به نفت مسجدسلیمان باختیم به آقای پیروانی گفتم که با کالدرون تماس بگیرد و بگوید که حتماً 9 صبح فردا به باشگاه بیاید اما او فکر کرد که من می‌خواهم تهدیدش کنم و به همین دلیل مقاومت کرد. به پیروانی گفتم حتما باید 9 صبح به باشگاه بیاید. وقتی که به باشگاه آمد به او گفتم که من دنبال اولتیماتوم نیستم بلکه به دنبال این بودم که قبل از رفتن به تمرین از شما حمایت کنیم تا با قاطعیت در تمرین حاضر شوید چون در جام حذفی بازی مهمی داریم و اگر این جام را از دست بدهیم و به نفت ببازیم این یک جام برای ما از دست رفته است. کالدرون هم از ما عذرخواهی کرد و گفت تا زمانی که بتوانم در تیم کارم را ادامه می‌دهم.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درباره این موضوع که به جایگزینی کالدرون هم فکر کرده‌اند، گفت: به گزینه جانشینی فکر نکردیم و فعلاً تا زمانی که در کورس قهرمانی باشیم از کالدرون و کادرش  حمایت می‌کنیم اما باید ببینیم که چه پیش می‌آید. بحث ما این است که باید در کورس قهرمانی باشیم و این مسئله را بررسی می‌کنیم. تا زمانی که ما در کورس قهرمانی باشیم از کادرفنی حمایت خواهیم کرد.

انصاری‌فرد در مورد اینکه آیا با برانکو برای بازگشت به پرسپولیس صحبتی داشته‌اید یا نه، تصریح کرد: با برانکو بحث‌هایی داشتیم که الان نمی‌توانم آن را مطرح کرد. بحث‌های مثبتی است اما درباره برگشتن او بحثی مطرح نیست. هرچند که در آینده نزدیک این مسائل را خواهیم گفت. 

وی در پاسخ به این سوال که  چرا عضو هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس نیست؟ ادامه داد: در تاریخ باشگاه همواره مدیرعامل عضو هیئت مدیره  بوده اما آقای سلطانی‌فر اعلام کرده که به زودی تغییراتی در هیئت مدیره خواهند داد. جلسات خوبی در هیئت مدیره داریم هرچند که اختلاف نظرهایی هم وجود دارد اما با این همه کارها را جلو می‌بریم. به دلیل قطعی اینترنت حدود دو هفته در جلسات ما وقفه افتاد.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در خصوص اعتراضش به کمیته انضباطی گفت:  با فدراسیون فوتبال در 3 زمینه بحث داریم، اول بحث داوری، من یک پیشنهاد دارم شما بیایید اشتباهات داوری و تیم‌هایی که ضرر می‌کنند و منفعت می‌برند را ببینید و اعلام کنید. ما به شرافت داوری باور داریم اما ببینید از ناحیه اشتباهات داوری کدام تیم‌ها بیشترین آسیب را دیده‌اند؟  از داوری به خصوص داوری‌هایی که تاثیرگذار بوده در بازی‌های ما ضرر زیادی دیده‌ایم. شما ببینید چه تیم‌هایی نفع بردند و چه تیم‌هایی ضرر دیده‌اند.  هیچ اتفاقی از ناحیه فدراسیون نیفتاده و ما اعتراض‌مان را اعلام خواهیم کرد و به آقای تاج هم گفته‌ام. باید پاسخگوی هواداران‌مان باشیم. موضوع دوم ما با فدراسیون درباره سازمان لیگ است؛ چند بار به آقای فتاحی گفتم که چرا بازی‌های پرسپولیس در روزهای تعطیل 2 روز است و برای رقیبان ما 7-8 روز است. بارها این موضوع را به فتاحی گفتیم ولی زیر بار نرفتند. 

انصاری‌فرد ادامه داد: موضوع سوم کمیته انضباطی و استیناف است. هیچ دعوایی با کمیته انضباطی و استیناف نداریم، مشابه مسائلی که برای پرسپولیس اتفاق می‌افتد برای تیم‌های دیگر بیشتر می‌افتد ولی پرسپولیس محروم می‌شود؛ مثل داستان شجاع خلیل‌زاده. در این باره صحبت‌های زیادی کردیم اما گفتند که نه داور و ناظر داوری هیچ گزارشی نداده اما این بازیکن دو جلسه محروم شد. ما حتی به کمیته استیناف رفتیم و گفتند گزارشی داوری وجود ندارد ولی باید خلیل‌زاده دو جلسه محروم شود. یک بار این مسئله را گفتم که از بالا گفته‌اند به پرسپولیس سخت بگیرید و این مسئله را به آقای تاج هم گفته‌ام. متاسفانه بدترین حکم ها برای پرسپولیس صادر می‌شود،  به طور مثال فرشاد احمدزاده 3 جلسه محروم شد آن هم در حالی که سر بازیکن ما را در بازی با استقلال شکستند و یک بازیکن دیگر استقلال با سر به صورت بازیکن ما زد و ما را محروم کردند. 

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس ادامه داد: مردم باید بدانند و در فدراسیون دوست ندارند پرسپولیس قهرمان شود. چرا که می‌گویند این تیم 7 بار قهرمان شده و دیگر بس است. در دنیا اما اینطور نیست و می‌بینیم تیم‌هایی مثل بارسلونا، بایرن مونیخ، یوونتوس و تیم‌های دیگر چندین جام می‌آورند، ولی فدراسیون فوتبال دوست ندارد پرسپولیس قهرمان شود. گلایه خودمان را با آقای تاج هم گفتیم و با کسی دعوا نداریم. سرمربی ما در یک مصاحبه گفته بود که در بازی استقلال و پارس جنوبی پنالتی و آفساید گرفته نشده است و اصلا کاری به استقلال نداشتیم اما گفتند باشگاه استقلال از او شکایت کرده و او را یک جلسه محروم کردند.

انصاری‌فرد افزود: بعد از آن اعلام کردیم که محرومیت آقای کالدرون ناحق است اما سر همین مسئله من را احضار کردند و گفتند شما از کلمه به ناحق استفاده کردید. جالب اینجاست که مدیر حقوقی ما که به این جلسه رفته بود در جلسه‌ای  نشست که مربی یک تیم دیگر که ما از او شکایت کرده بودیم هم آنجا حضور داشت، ببینید با چه وضعیتی کار می‌کنیم.

وی در  پاسخ به این سوال که آیا برای این مسائل و اظهارات مستنداتی هم وجود دارد؟ اظهار داشت: مستندات داریم و ادعای ما بی‌جهت نیست. نمی‌خواهند پرسپولیس قهرمان شود. در بازی با سپاهان در اصفهان در سال گذشته که البته من نبودم 160 نفر از هواداران ما خونی و مصدوم شدند اما حکم کمیته انضباطی چه بود؟ در شهر دیگری مأموران انتظامات را سنگباران کردند اما چه حکمی دادند؟ در بازی با ماشین‌سازی سرمربی این تیم در تبریز 8 دقیقه و در تهران 3 دقیقه بازی را متوقف و تماشاگران ما را تحریک کرد اما چه اتفاقی افتاد؟ چه اتفاقاتی در کمیته انضباطی می‌افتد؟ ما در  فدراسیون آقای تاج را می‌شناسیم و با شخص دیگری کار نداریم و انتظار داریم در سایه عدالت و در زمین مسابقه امتیازات رد و بدل شود تا بتوانیم مثل بایرن مونیخ و یوونتوس که چندین سال قهرمان می‌شوند قهرمان شویم. چرا مانع قهرمانی پرسپولیس می‌شوید؟ شما داوری‌ها را رصد کنید، جدول مسابقات را ببینید و متوجه می‌شوید که ما چه می‌گوییم.کافی است احکام کمیته انضباطی را مقایسه کنید.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درباره این موضوع که در نیم فصل چند بازیکن به این تیم اضافه خواهد شد، گفت: سه بازیکن خوب با رزومه خیلی خوب به کالدرون معرفی کردیم که یک نفر را پسندید و یک بازیکن هم خودش معرفی کرده است. از طرف دیگر با دو بازیکن در حال رایزنی هستیم که تا حدودی به نتایجی هم رسیدیم. ما دو بازیکن خارجی می‌گیریم ولی باید بازیکن هم از لیست خارج کنیم. در این باره منتظر نظر کالدرون هستیم اما با بودن آقایان باقری و پیروانی و خودم که فوتبالی هستم به صورت فنی جذب بازیکنان را رصد می‌کنیم چرا که دیگر فرصت اشتباه نداریم.

انصاری‌فرد تصریح کرد: ما در همه خطوط شرایط خوبی داریم اما در گلزنی دچار مشکل هستیم. هرچند که علیپور در این 3،4 سال نشان داده مهاجم خیلی خوبی است و حتی آقای گل شده است. باید دو بازیکن خارجی که مهاجم هستند را جذب کنیم و علیپور هم در کنار ما خواهد ماند. درباره بیرانوند هم باید بگویم که او پیشنهاد زیادی دارد اما چیزی رسمی نیست و ما می‌خواهیم با او تمدید کنیم. قطعاً علیرضا تا پایان فصل با ما خواهد بود و اگر مشکل گلزنی هم حل شود مشکلی نخواهیم داشت. در حال حاضر لیست مازاد نداریم و کالدرون باید بگوید که چه بازیکنانی را نمی‌خواهد که البته الان وقت آن نیست
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار