• کد خبر:۱۰۴۰۵۱
اختصاصی دی اسپورت؛

حضور ۳۷ بازیکن غیر بومی در تیم های خوزستان

۳۷ بازیکن غیر بومی در تیم های لیگ برتری استان خوزستان فعالیت دارند.
حضور ۳۸ بازیکن غیر بومی در تیم های خوزستان
به گزارش وب سایت دی اسپورت؛ در نوزدهمین دوره لیگ برتر فوتبال باشگاه های کشور استان خوزستان صاحب سه نماینده (فولاد خوزستان، صنعت نفت آبادان و نفت مسجدسلیمان) در این رقابت ها است که علارغم وجود استعدادهای برتر و بازیکنان با کیفیت در این استان فوتبال خیز اما در چند سال اخیر باشگاه های حاضر در استان خوزستان رو به جذب بازیکنان غیر بومی آورده اند.

استان خوزستان خود به عنوان استانی فوتبال خیز شناخته می شود و رشته فوتبال در ایران اولین بار از شهر مسجدسلیمان این استان آغاز به فعالیت کرد. از خوزستان همواره بازیکنان زیادی پرورش یافته و به فوتبال کشور معرفی شده اند و بسیاری از این بازیکنان نیز در تیم های خود عملکرد فوق العاده ای داشته و تبدیل به یکی از کلیدی ترین مهره های تیمشان شده اند و حتی پس از چند سال فعالیت در فوتبال ایران لژیونر شده و در خارج از کشور مشغول به فعالیت شده اند.

با وجود اینکه استان خوزستان در فوتبال یک صادر کننده بازیکن به کشور و حتی کشورهای دیگر شناخته می شود اما چند سالی است که به یک وارد کننده تبدیل شده چرا که بازیکنان غیر بومی زیادی جذب تیم های این استان از لیگ برتر گرفته تا تیم های پایه می شوند البته این نکته نیز قابل ذکر است که فوتبال حرفه ای شده و جذب بازیکنان غیر بومی نیز حق هر باشگاهی است اما در این بین هواداران و اهالی فوتبال شاید تنها مطالبه ای که از مدیران و کادرفنی باشگاه ها دارند جذب بازیکنان با کیفیت و تراز اول است که بتواند برای تیمشان مثمر ثمر باشد.

حال با جذب بازیکنان غیر بومی بسیاری از بازیکان بومی استان خوزستان که از فوتبال این استان پرورش یافته و به فوتبال ایران معرفی شده اند بیرون مانده و در تیم خاصی فعالیت ندارند.

کریم عزیزنژاد خبرنگار باتجربه و با سابقه خوزستانی وب سایت دی اسپورت سعی کرده تا آنالیزی بر تیم های خوزستانی از لحاظ وجود بازیکنان غیر بومی در این تیم ها داشته باشد.

در حال حاضر ۳۸ بازیکن غیر بومی در تیم های لیگ برتری استان خوزستان منهای تیم های لیگ دویی ، سه و تیم های پایه فعالیت دارند که اسامی بازیکنان به شرح زیر است :

نفت مسجدسلیمان با ۱۷ بازیکن غیربومی:

احمد گوهری - حامد نورمحمدی - علیرضا علیزاده - مهدی رستمی - حسین ابراهیمی - میثم نقی زاده - مجید عیدی - سعید کریمی - سعید آهنی - پیام ملکیان  - سجاد جعفری - عمادد میرجوان - آرمان قاسمی - احسان تائیدی - محمدامین اسدی - امید سینگ - محمدعلی صفیا

فولاد خوزستان با ۱۱ بازیکن غیر بومی:

شهاب گردان - احسان مرادیان - محمد قاسمی نژاد - محمد آبشک - محمد زبیر نیک نفس - وحید حیدریه - فرشاد احمدزاده - سینا زامهران - موسی کولیبالی - لوسیانو پریرا - آیاندا پاتوسی

صنعت نفت آبادان با ۹ بازیکن غیربومی:

ناصر سالاری - مصطفی احمدی - سیروان قربانی - سیدمحمد قریشی - مهدی حنفی - میلاد جهانی - مهدی مومنی - بختیار رحمانی - رضا جبیره
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار