• کد خبر:۱۰۴۰۸۸
شمالی ها در انتظار یکشنبه‌ی پرهیاهو؛

ال‌گیلانو جذاب مثل قدیم؛ یا اهتزاز یا پرواز

در اولین‌ روز هفته آینده ال‌گیلانو بین دو تیم داماش و ملوان بندرانزلی در رشت برگزار خواهد شد.
به گزارش وب سایت دی اسپورت؛ در آخرین روزهای اولین ماه از فصل زمستان شاهد دیداری پر حرارت خواهیم بود. رشت شهر نام آشنای فوتبالی هاست که از گذشته صاحب تیم در لیگ های مختلف کشوری بوده است. روز یکشنبه از سرمای زمستان هوای رشت کاسته می‌شود، یا در آسمان همیشه بارانی رشت پرچم های لاجوردی پوشان به اهتزاز در می آید یا اینکه قوهای سپید به پرواز در خواهند آمد.
ال‌گیلانو جذاب مثل قدیم؛ یا اهتزاز یا پرواز

رنگ و بویی تازه و متفاوت تر از سایر روزی های هفته، کوچه و پس کوچه های شهر به خود خواهند گرفت. خبری که در راه است خبر ال‌گیلانو می باشد.

 استقلال، پگاه و حالا داماش سه تیم آبی‌پوش شهر هستند که در خاطر فوتبالی‌ها ماندگار شده اند. این‌بار انزلی‌چی‌ها به رشت آمده اند، شاید پسران شهر باران به این معتقد باشند که؛ پرواز قوهای سپید در آسمان رشت ممنوع! اما باز دو شهر فوتبالی گیلان برابر یکدیگر صف آرایی خواهند گرفت.

دوران حیات استقلال رشت، هیاهو و جذابیت در روز بازیِ دوتیم آبی و سپید از رشت و انزلی به اوج می‌رسید. اکنون نیز همینطور است کاملا مثل قدیم؛ در بازار ماهی فروشان، تلویزیون فقط شبکه باران پخش می‌کند، تاکسی ها به سمت ورزشگاه می‌روند، جوان ها کل کل می کنند و پا به سن گذاشته ها تحلیل.

 رقابت های لیگ دسته اول به هفته بیستم رسید، هفته ای که ال‌گیلانو باید در آن برگزار شود. دیداری که سال های نه چندان دور در لیگ برتر برگزار می‌شد اما با نامساعد شدن اوضاع فوتبالی سرسبزترین استان کشور این بازی رنگ و بوی لیگ یکی به خود گرفته است.

نوبت تیفوسی‌هاست که از رقیب سنتی‌شان پذیرایی کنند، داماشی ها در خانه میزبان ملوانان هستند. بندرنشینان در نیمه دوم جدول نشسته اند و به دنبال ثبات هستند و در مقابل داماش با کادری جدید در پی مدعی شدن است تا شاید بتواند مجدد به لیگ برتر برگردد.

ملوان 64 بار با تیم های رشتی بازی کرده که 24 بار برده و 23 بازی به تساوی رضایت داده، همچنین 17 بار بازی را واگذار کرده است. ملوان اولین ال‌گیلانو لیگ برتری را به سود خود تمام کرد و با نتیجه دو بر یک برابر استقلال رشت پیروز شد اما در اولین دیدار برابر داماش در لیگ برتر با نتیجه 2 بر 1 مغلوب رشتی‌ها شد‌.

اما تقابل دو تیم داماش و ملوان 25 بار صورت گرفته که کاملا سهم دو تیم در برد و تساوی برابر بوده است. هر دوتیم 8 برد، 9 تساوی و 8 باخت به ثبت رسانده اند. 

اولین دیدار لیگ یکی داماش - ملوان با نتیجه تساوی به پایان رسید و در هفته آتی شاهد دومین تقابل لیگ یکی این دوتیم خواهیم بود‌. یکشنبه 29 دی ماه از ساعت 14 دیداری تازه صورت خواهند داد.

نویسنده: اسماعیل بابائی دوست
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار