• کد خبر:۱۰۴۶۹۶
سرمربی تیم فوتبال خوشه طلایی ساوه گفت: به حال این فوتبال باید تاسف خورد که در برخی شهرها وقتی به داوران اهانت می شود، سوت ها به نفع میزبان به صدا در می آید ولی در شهری مانند ساوه که تماشاگرانش با احترام رفتار می کنند، عکس این قضیه اتفاق می افتد.
به گزارش وب سایت دی اسپورت؛ محمود فکری روز جمعه در پایان دیدار تیم های خوشه طلایی و مس کرمان که با شکست یک بر صفر نماینده ساوه در ورزشگاه شهید چمران به پایان رسید به خبرنگاران، گفت: وقتی ما به شهرهای دیگر برای مسابقه سفر می کنیم، تا فحاشی ها به داوران شروع می شود بلافاصله سوت ها به نفع میزبان به صدا در می آید.

وی با انتقاد از اتلاف وقت بازیکنان مس کرمان، گفت: این تیم از همان آغاز بازی وقت کشی را در دستور کار خود قرار داد ولی داور فقط نظاره گر بود در حالی که در بازی ما مقابل رایکا بابل وقتی بازیکن ما توپی که به خارج از زمین رفته بود را به هم تیمی اش داد، از سوی داور با کارت زرد دوم اخراج شد و در دیدار با آلومینیوم هم خطای پشت محوطه جریمه را به ضرر ما پنالتی اعلام می کنند.

وی اظهار کرد: در دیدار امروز که تیم ما در هر ۲ نیمه برتر از حریف بود و موقعیت های زیادی ایجاد کردیم اما داوران نسبت به وقت کشی حریف به خصوص دروازه بان آنها که بارها بی دلیل خود را روز زمین انداخت، بی تفاوت بودند.

فکری گفت: نمی دانم در لیگ یک چه خبر است، آیا کمیته آموزش داوران در رابطه با وقت کشی به داوران نکات آموزشی را گوشزد می کنند؟

وی از رفتار داوران که به تعبیر او در قابل تیم خوشه طلایی متناقض است، انتقاد کرد و گفت: در حالی که همه سخت گیری ها و اعلام خطا و دادن کارت های رنگی برای ما به راحتی صورت می گیرد اما نسبت به حریفان مان بسیار مهربان هستند و ظاهرا اشتباهات داوری فقط به ضرر تیم ما است که این رویه ما را خسته کرده و هیچ دلخوشی به این فوتبال نداریم.

سرمربی خوشه طلایی ساوه گفت: در حالیکه همواره از سلامت فوتبال و داوری دم می زنند اما حتی با استفاده از داوران لیگ برتری هم شاهد آن هستیم که حق تیم ما خورده می شود و داوران تحت تاثیر شعارهایی که از سکوها اعلام می شود، قرار می گیرند.

وی گفت: این گونه داوری ها سبب عصبانیت بازیکنان و از بین رفتن تمرکز آنها و در نهایت ناتوانی در استفاده از موقعیت ها می شود.

وی در مورد حواشی پایان این دیدار که به درگیری چند بازیکن ۲ تیم شد، گفت: اینگونه رفتارها را نمی پسندم و تمایل دارم که حتی در شرایط باخت هم به رقیب تبریک بگویم اما متاسفانه در بسیاری از شهرها از مدیریت و کادر فنی تا بازیکنان با حاشیه سازی و بر هم زدن جو دنبال نتیجه هستند در حالی که ما در ساوه مسائل اخلاقی را همواره سرلوحه کارمان قرار داده ایم.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار