• کد خبر:۱۰۵۹۳۲
هدیه حسن زاده بازیکنی که در سالهای اخیر در پست های مختلفی برای همیاری به میدان رفته و مهمترین نکته در مورد شماره 10 موفقیت اش در این پست ها بوده است و نقش مهمی در موفقیت فوتبال بانوان استان آذربایجان غربی داشته است.
به بهانه تولد 10 طلایی همیاری/ حالا او ملکه فوتبال بانوان آذربایجان است

به " گزارش دی اسپورت"، بدون شک در بحث فوتبال بانوان آذربایجان غربی و مشخصاً همیاری، هدیه حسن زاده هافبک مهاجم شماره 10 بنفش پوشان حرف اول و آخر را می زند.

بازیکنی که گرچه دیر به فوتبال ایران معرفی شد ولی در همین چند سال اخیر نشان داد که یک استعداد ناب و بالقوه برای تیمش تلقی می شود که بازیهای درخشان وی و گلزنی های مداوم این بازیکن گواهی بر این ادعاست.

از نکات بارز و فنی هدیه حسن زاده که او را یک بازیکن موفق ساخته می توان به هوش بالای وی در جاگیری ها اشاره کرد که توپ های ارسالی را به خوبی قطع و تبدیل به گل می کند و بازیکنی است که با تلاش و دوندگی بالا کمک زیادی در مسیر روند رو به جلو تیم می کند.

از دیگر شاخصه های شماره 10 همیاری می توان به این نکته مهم اذعان کرد که بازیکنی است که در یک نقطه ثابت منتظر توپ نیست بلکه وقتی در پست مهاجم گمارده میشود با آمدن به عقب و توپ گیری برای خود و هم تیمی هایش ایجاد موقعیت گلزنی می کند که در این پروسه نیز به خوبی عمل کرده است.

حسن زاده در لیگ 96 در حالی وارد عرصه رقابت های لیگ برتر با پیراهن همیاری شد که با 18 گل زده و 8 پاس گل نگاه کارشناسان فوتبال بانوان را به خود جلب کرد و عنوان پدیده لیگ را در این سال لقب گرفت تا نظر سرمربی تیم ملی را متقاعد به دعوت در اردو کند.

یکی از مهمترین نکته در مورد این بازیکن در فصل 96 اینکه یک نیم فصل کامل را در خط دفاعی حضور داشت و از نیم فصل دوم به خط حمله و گاهاً هافبک اضافه شد تا در پست های مختلفی به یاری تیم آمده و به نوعی آچار فرانسه تیمش باشد.

به بهانه تولد 10 طلایی همیاری/ حالا او ملکه فوتبال بانوان آذربایجان است


اما یادمان باشد که این بازیکن در تیمی بازی می کند که طی سالهای اخیر با بضاعت کم مالی و کمترین حمایت از سوی مسئولین امر فقط برای ماندن در لیگ برتر وارد عرصه رقابت ها می شود و با مشکلات زیادی نیز دست و پنجه نرم می کند.

هدیه در فصل 98-97 گرچه انگیزه فصل قبل را نداشت ولی باز هم نقش مهمی در موفقیت همیاری داشت و درپایان این لیگ 15 گل به ثمر رساند و 7 پاس گل نیز به نام خود ثبت کرد که یکی از مهمترین مشکلات مهاجم همیاری مصدومیت های پی در پی این بازیکن بود تا جای که وی اردوی تیم ملی را ترک کند.

اما هدیه داستان ما با پشتکار و مشاوره از اهل فن با قدرت برگشت و در دوازدهمین دوره لیگ برتر فوتبال بانوان در فصل جاری( 99-98) باز هم نقش آفرینی کرد و چهره اول تیمش لقب گرفت تا همیاری این فصل نیز مدیون شماره 10 تیمش باشد و حضورش در لیگ برتر را به لطف این بازیکن تثبیت کند.

همیاری آذربایجان غربی در این فصل با مشکلات همیشگی مالی و عدم تخصیص بودجه کافی برای حضور این تیم مواجه شد و در دقیقه 90 راهی مسابقات شد و با متکی بر بازیکنان بیشتر بومی خود اولویت را اول حفظ تیم در لیگ قرار داد.


به بهانه تولد 10 طلایی همیاری/ حالا او ملکه فوتبال بانوان آذربایجان است

اتفاقی که با کاپیتان هدیه به خوبی رخ داد و این بازیکن در حالی لیگ را به دلیل شیوح بیماری ویروس کرونا در چهار بازی باقیمانده تا پایان فصل تعطیل شده دید که 10 گل به ثمر رساند و دو پاس گل نیز به نام خود ثبت کرد که نکته حائز اهمیت برای این بازیکن کسب 16 امتیاز همیاری در لیگ توسط خود وی بوده است.

حالا هدیه حسن زاده امروز28 ساله شد ولی باز هم فوتبال بانوان آذربایجان غربی چشم به ساق های او دوخته است تا برای استان و باشگاه همیاری افتخارآفرینی کند که این امر مستلزم حمایت همه جانبه مسئولین ورزشی استان علی الخصوص مدیریت سازمان همیاری ارومیه است که همیشه پای کار بوده و حامی ورزش بانوان می باشد.

گزارش: محمد زائری


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار