• کد خبر:۱۰۶۳۷۹
ستاد مقابله با کرونا نمی تواند در مورد سرنوشت لیگ تصمیم گیری کند؛

اشجاری: اگر قرار است تیمی را صعود دهند باید همه مدعیان صعود کنند!

سرمربی شهرداری آستارا گفت: ستاد مقابله با کرونا نمی تواند در مورد سرنوشت لیگ تصمیم گیری کند این ستاد فقط می تواند در مورد زمان بندی برگزاری مسابقات در این شرایط نظر دهد.
به گزارش وب سایت دی اسپورت؛ این روزها بحث داغ تعیین و تکلیف و از سرگیری مسابقات فوتبال در کشور سبب شده تا گمانه زنی های مختلفی در این خصوص در رسانه ها و فضای مجازی و حتی بین اهالی فوتبال صورت گیرد.

روز گذشته بود که یکی از رسانه های کشور که در زمینه مطبوعات فعالیت دارد مدعی شد که مسئولان ستاد مقابله با کرونا در ورزش قصد دارد با توافق با وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال لیگ دسته دوم را کلا تعطیل و انتخاب تیم های صعود و سقوط کننده را به سازمان لیگ بسپارد! اقدامی که شاید سر و صدای بیشتری را در این سطح از لیگ به راه بیندازد.

در حالیکه رقابت های لیگ دسته دوم باشگاه های کشور طی برگزاری ۲۶ هفته به پایان می رسد اما مسابقات این لیگ به دلیل شیوع کرونا در ایستگاه بیست و یکم متوقف شد. با این حال با نگاه به جدوِل در ۲ گروه این لیگ می توان به این موضوع پی برد که چند تیم شانس صعود و سقوط دارند و فاصله تیم ها از لحاظ امتیازی به گونه ای است که هر کدام شانس صعود مستقیم، حضور در پلی آف و بقا در لیگ را دارند.

به همین دلیل به سراغ حسن اشجاری سرمربی شهرداری آستارا که تیمش شانس صعود مستقیم و حضور در مرحله پلی آف را دارد رفتیم تا نظر وی را در خصوص شایعات مطرح شده و برگزاری یا عدم برگزاری لیگ جویا شویم.

گفتگو خبرنگار وب سایت دی اسپورت  با حسن اشجاری را در زیر می خوانید:

نظر شما در خصوص برگزاری یا عدم برگزاری ادامه مسابقات در شرایط کنونی چیست؟

باید مسئولان امر تمام جوانب را در نظر بگیرند و اینکه لیگ را تعطیل کنند کار اخلاقی و درست نیست چرا که تیم هایی مثل تیم ما در شرایط بهتری قرار دارد و در بدترین شرایط ما شانس صعود به مرحله پلی آف را داریم ممکن است چنین اتفاقی در سال های آینده برای این تیم رخ ندهد اصلا این احتمال هم وجود دارد که شهرداری آستارا فصل آینده نخواهد تیمداری کند با این حال به نظر من باید مسابقات لیگ دسته دوم از سر گرفته شود تعداد بازی های باقی مانده لیگ دو کمتر از لیگ برتر و دسته اول است حتی تیم ما فقط در ۴ دیدار به میدان خواهد رفت چرا که ما یک دیدار با اروند خرمشهر داریم که به دلیل حذف این تیم از جدول عملا این بازی برگزار نخواهد شد.

روز گذشته خبری روی خروجی وب سایت ورزشی دی اسپورت مبنی بر برگزاری با تاخیر لیگ دسته دوم به دلیل اینکه ستاد مقابله با کرونا در نظر دارد ابتدا شرایط را در لیگ برتر و یک بسنجد و پس از آن لیگ دو را برگزار کند، قرار گرفت نظر شما در این خصوص چیست ؟

ِلیگ برتر، یک ، دو و سه فرقی ندارد همه تیم ها هزینه کرده اند اتفاقا برگزاری لیگ دسته دوم خیلی راحت تر از لیگ برتر و دسته اول است چرا که اولا تعداد بازی ها کمتر است ثانیا به راحتی می شود پروتکل های بهداشتی را رعایت کرد‌.

روز گذشته در یکی از رسانه های کشور اعلام شد که ستاد مقابله با کرونا قصد دارد با توافق با وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال لیگ دسته دوم را کاملا تعطیل کند موضع شما در خصوص این خبر چیست ؟

بله چیزهایی در این خصوص شنیده ایم اگر بخواهند چنین کاری را انجام دهند کاملا حق کشی است. به نظر من خیلی ناجوانمردانه است که لیگ برتر و دسته اول را برگزار کنند اما در مورد لیگ دسته دوم تصمیم گیری کنند اکثر تیم های لیگ دویی به صورت خصوصی اداره می شوند و تعداد تیم های دولتی معدود است که با انجام این طرح حق تیم هایی که خصوصی اداره می شوند تضییع می شود. با ۳ امتیاز بازی اروند  اختلاف ما با صدر ۲ امتیاز می شود و با این حال نمی دانم آقایان چه تصمیمی می خواهند در مورد سرنوشت صعود کننده ها بگیرند و چه تیمی را صعود دهند. در گروه ما ۶ تیم مدعی صعود هستند و همه آنها نیز شانس صعود مستقیم دارند با این حال جواب این تیم ها را که زحمت کشیده و هزینه کرده اند چه کسی می دهد؟ 

شایعه شده مبنی بر اینکه ستاد مبارزه با کرونا پیشنهاد داده است که لیگ برتر و یک برگزار شود و سایر لیگ ها از جمله دو و سه به ابتدای فصل آینده موکول شود نظرتان در این خصوص چیست؟

من فکر نمی کنم ستاد مقابله با کرونا در مورد برنامه ریزی مسابقات نظر بدهد این ستاد فقط می تواند در خصوص زمان برگزاری مسابقات در این شرایط نظر دهد مگر می شود بازی های امسال را به اوایل فصل آینده موکول کرد؟ ۵ هفته باقی مانده اگر قرار باشد ۴ روز یک بار بازی برگزار کنند طی ۲۰ روز بازی ها تمام می شود همانطور که گفتم تیم هایی مثل تیم ما که با اروند خرمشهر بازی دارند ۴ هفته به میدان می روند.

اشجاری افزود : اگر قرار است در مورد برنامه بازی ها نظر دهد پس ما چه زمانی یارگیری، بدنسازی کنیم؟ همانطور که گفتم امکان دارد شهرداری آستارا فصل آینده تیمداری نکند و حیات این تیم به مانند تیم هف سمنان و تیم های دیگر با تصیمات غیرکارشناسی نابود شود. مگر می شود آقایان پشت پرده برای خودشان تصمیم بگیرند بدون اینکه نظرات باشگاه ها را جویا شوند اگر قرار است برای ما تصمیم بگیرند حضور و فعالیت ما چه ارزشی دارد؟ چرا پس حق شرکت به حساب فدراسیون واریز می کنیم؟

سرمربی شهرداری آستارا اضافه کرد : باید حق باشگاه ها را در نظر بگیرند و برای ما و هزینه هایی که کردیم ارزش قائل شوند. سرنوشت بازیکنانی که تنها راه امرار معاش‌شان از  همین فوتبال است چه می شود؟ یک سال از عمرشان را گذاشته و صرف کرده اند تا در نهایت آقایان تصمیم بگیرند که صعود می کنند یا نه!؟ اگر قرار است تیمی را صعود دهند باید همه مدعیان صعود کنند!
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار