• کد خبر:۱۰۶۴۵۸
قبل از شروع تمرینات باید از بازیکنان و عوامل تیم ها تست کرونا گرفته شود؛
  • ۱۱:۵۳
  • ۲۹/ارديبهشت/۱۳۹۹

مهدی: نسبت به برگزاری لیگ های پایین مسئولیت و توجه داریم

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ گفت: باید در مورد لیگ های دسته اول ، دوم و سوم نیز اشاره کنم و باشگاه های حاضر در این مسابقات نیز بدانند که نسبت به برگزاری دیدارهای آنها نیز توجه و مسئولیت داریم و این نیست فقط تمرکزمان بر روی لیگ برتر باشد.
به گزارش وب سایت دی اسپورت؛ سهیل مهدی در خصوص آغاز تمرینات و مسابقات تیم ها اظهار داشت : با توجه به اینکه در حال حاضر بحث بر روی آغاز تمرینات تیم ها است بایستی تیم ها برای آغاز تمرینات اقداماتی به مانند تست گیری کرونا از بازیکنان و کادرفنی خود را داشته باشند و پس از ارائه تست ها با اعلام زمان شروع وارد فاز تمرینات شوند.

مهدی افزود : پس از ورود به فاز تمرینات  حدود ۳ هفته بحث آماده سازی تیم ها را خواهیم داشت که پس از آن هر زمانی که ستاد مقابله با کرونا مجوز برگزاری مسابقات را صادر کند تیم ها وارد فاز تمرین خواهند شد.

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ با تاکید بر اینکه زمان اعلام شده از سوی ستاد مقابله با کرونا زمان آغاز تمرینات است گفت : زمان اعلام شده فعلا زمان آغاز تمرینات تیم ها است

و همانطور که گفتم پس از ۳ هفته بحث آماده سازی و صدور مجوز برگزاری مسابقات از سوی ستاد مقابله با کرونا وارد فاز مسابقات خواهیم شد.

مهدی در پاسخ به این پرسش که آیا جام حذفی نیز برگزار خواهد شد یا خیر گفت : برای پایان رقابت های جام حذفی فقط چند بازی باقی مانده اینکه تصور شود در برگزاری این چند دیدار مشکلی خواهیم داشت نه اینطور نیست ضمن اینکه باید در مورد لیگ های دسته اول ، دوم و سوم نیز اشاره کنم و باشگاه های حاضر در این مسابقات نیز بدانند که نسبت به برگزاری دیدارهای آنها نیز توجه و مسئولیت داریم و این نیست فقط تمرکزمان بر روی لیگ برتر باشد.

رئیس کمیته مسابقات در پاسخ به این پرسش که مسئولیت نظارت بر اجرای پروتکل های بهداشتی چه سازمان پزشکی خواهد بود گفت : ما سه سازمان پزشکی حاکم بر ورزش داریم اولی ایفمارک، دومی کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال و سومی فدراسیون پزشکی ورزشی است که در قسمت های مختلف نظارت کافی را خواهند داشت.

مهدی افزود : خواهشی که از اهالی فوتبال دارم این است که در کنار نظارت این سازمان ها را کمک کنیم و عامل به رفتار بهداشت حرفه ای خودمان باشیم به نظر من پزشکان تیم ها بهترین ناظر خواهند بود چرا که علاوه بر فضای ورزشی در این مدت شاهد جانفشانی آنها در محیط بیمارستان ها بودیم و در خط مقدم مبارزه با کرونا نیز حضور داشتند

وی در پاسخ به این سوال که اگر باشگاهی توان نظارت و تست گیری از بازیکنان و عوامل خود را نداشته باشد کمکی از سوی سازمان لیگ صورت خواهد گرفت یا خیر گفت : خوشبختانه از صحبت های روز گذشته دکتر حریرچی  مشخص شد که کیت های تشخیص به اندازه کافی وجود دارد و در این زمینه مشکلی وجود نخواهد داشت اگر تیمی مشکلی در تامین کیت ها داشته باشد با کمک وزارت ورزش، فدراسیون پزشکی ورزشی، فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ مشکل آنها برطرف خواهد شد.

مهدی در مورد اینکه اگر بازیکن یا عوامل تیمی اعلام کرد که به کرونا مبتلا شده است سرنوشت لیگ چه خواهد شد گفت : در حال حاضر بحث ما بحث ورود به فاز تمرینات است و در مدت ۳ هفته با توجه به بروز علائم بیماری کرونا می توانیم دو دوره کنترل یا تست گیری از بازیکنان و عوامل تیم ها داشته باشیم که پس از تست گیری مشخص می شود که چه کسانی اجازه ورود و چه کسانی نمی توانند وارد مسابقات شوند.

مهدی در واکنش به این مسئله که اگر تیمی به دلیل اینکه بخواهد با شایعه پراکنی مبنی بر ابتلا یکی از بازیکنان و عواملش به کرونا سبب تعطیلی لیگ شود چه برخوردی با آن تیم خواهد شد بیان داشت : به طور یقین تیمی که با نشر اکاذیب در صدد تعطیلی لیگ شود با آن تیم برخورد قضایی خواهد شد.

رئیس کمیته مسابقات در مورد اینکه در خصوص برگزاری مسابقات در خوزستان که اوضاع مطلوبی را ندارد گفت : تصمیم گیری ها باید مختص تمام لیگ ها، تیم ها و شهرها باشد همانطور که گفتم ما در مدت آماده سازی تیم ها ۲ دوره مدیریت و کنترل ویروس را خواهیم داشت و احتمال دارد وضعیت در استان خوزستان به حالت عادی برگردد حتی این احتمال هم وجود دارد که خدایی نکرده وضعیت استان یا شهر دیگری وخیم تر شود در هر حال باید منتظر ماند تا ببینیم در آینده چه حالتی پیش خواهد آمد
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار