• کد خبر:۱۰۶۵۴۴
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: بازیکنان پرسپولیس در تعطیلات از تمرینات اختصاصی غافل نبوده‌اند.
به گزارش وب سایت دی اسپورت، یحیی گل‌محمدی که صبح امروز به همراه شاگردانش برای تست کرونا به ورزشگاه شهید درفشی‌فر آمده بود در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به اینکه مجوز استارت تمرینات به باشگاه‌ها داده شد ما هم طبق برنامه امروز به درفشی‌فر آمدیم تا تست کرونا بدهیم، همچنین تست خون برای اطمینان بیشتر. ان‌شاءالله از روز شنبه برای تمرینات استارت خواهیم زد. البته بازیکنان در چند وقت اخیر آمادگی خوبی داشتند و از تمرینات دور نبوده‌اند. من تعدادی از آنها را دیدم که در فرم خوبی به سر می‌بردند.

وی در ادامه افزود: بازیکنان ما حرفه‌ای بوده و خیلی مراقب خود هستند. فکر می‌کنم اکثر آنها در حال حاضر در فرم مطلوب باشند. الان به ما یک ماه مهلت داده‌اند که فرصت خوبی برای تمرینات بهتر و بازی‌های تدارکاتی است.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس خاطرنشان کرد: این یک ماه زمان خوبی برای کسب آمادگی بهتر است و من ایرادی در آن نمی‌بینم. ضمن اینکه می‌توانیم حداقل چهار بازی دوستانه هم داشته باشیم.

گل‌محمدی در پاسخ به این سؤال که آیا همچنان تیمش را شانس اول قهرمانی می‌داند یا اینکه هنوز هیچ چیز مشخص نیست، اظهار کرد: فوتبال با اتفاقات زیادی همراه است. نمی‌خواهم در ذهن بازیکنانم این تفکر وجود داشته باشد که صد درصد قهرمان هستیم، بلکه باید با جدیت تمام بازی‌های باقیمانده را انجام دهیم. درست است که الان وضعیت خیلی خوبی در جدول مسابقات داریم و با تیم‌های پایین جدول بازی داریم، اما همین تیم‌ها بسیار خطرناک هستند چون برای بقا می‌جنگند. دوست ندارم هیچ بازیکنی از حالا تیم را قهرمان بداند، بلکه باید تلاشش را بیشتر کند.

وی درباره آخرین وضعیت آنتونی استوکس نیز خاطرنشان کرد: صحبت‌هایی که در مورد این بازیکن انجام شده، درست است. در واقع آقای پیروانی به همه بازیکنان خارجی تیم اطلاع داده است که به تمرینات برگردند. در مورد بحث‌های حقوقی باید بگویم استوکس بازیکن تیم ماست و باید در تمرینات شرکت کند. ما برای این بازیکن پرونده‌ای باز کرده‌ایم که حتماً به آن رسیدگی خواهد شد. ضمن اینکه من هیچ وقت به صراحت نگفتم استوکس را نمی‌خواهم. قرارداد محکمی با استوکس بسته شده است و اگر نخواهد به ایران بیاید با مشکل جدی مواجه خواهد شد.

گل‌‌محمدی درباره اینکه از سوی برخی تیم‌ها گفته شده است که لیگ فقط به خاطر پرسپولیس ادامه پیدا می‌کند، خاطرنشان کرد: این‌ حرف‌ها درست نیست. خیلی از مشاغل پرریسک در کشور فعال شده و مردم مشغول به کار هستند. واقعاً تعجب می‌کنم چرا برخی علاقه دارند فوتبال تعطیل شود! برای اینکه خودشان زیر سؤال نروند! در واقع فشاری که از سوی هواداران‌شان روی آنهاست را یک جوری از سرشان باز کنند. اگر بخواهیم مثل آنها فکر کنیم باید منتظر واکسن کرونا باشیم و بعد لیگ را ادامه دهیم. در این صورت هم فوتبالیست‌ها و مربیان ضربه خواهند خورد و کلاً فوتبال کشورمان آسیب می‌بیند. شغل ما فوتبال است و خیلی از مشاغل پرریسک هم باز شده است. هیچ‌کس نمی‌تواند تضمین دهد که من کرونا می‌گیرم یا نه. فوتبال هم در کنار این قضیه وجود دارد و همه موظفیم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنیم.

سرمربی پرسپولیس در ادامه خاطرنشان کرد: باید فضایی را به وجود بیاوریم که روحیه مردم هم تغییر کند و هیجان به مسابقات برگردد. مردم کشورمان مدت‌هاست که منتظر برگزاری بازی‌ها هستند. ما مربیان و بازیکنان همه زندگی‌مان فوتبال است و شاید فقط پنج درصد از این جمع شغل دیگری هم داشته باشند. از این فوتبال خرج زندگی‌مان را در می‌آوریم و فکر می‌کنم بعضی‌ها دنبال تعطیلی لیگ نباشند و این توصیه من به آنهاست. اگر قرار باشد این فصل تعطیل شود و از مرداد ماه فصل آینده آغاز شود آیا کسی تضمین می‌دهد که آن موقع ویروس کرونا نباشد؟ با این شرایطی که وجود دارد باید کنار بیاییم و نکات بهداشتی را رعایت کنیم.

وی راجع به اینکه برخی تیم‌ها به نزدیکی مسابقات با یکدیگر اعتراض دارند، گفت: فشردگی مسابقات به بازیکنان فشار می‌آورد. البته برنامه‌ای ندادند و فکر می‌‌کنم پنج روز یک بار هم بازی باشد. از طرفی قانون پنج  تعویض در فوتبال هم تصویب شد. فکر می‌کنم این مسئله هم به تیم‌ها کمک کند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار