• کد خبر:۱۰۷۵۶۷
سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی گفت: رسانه‌ها فضایی را فراهم کردند که داوری را تحت تاثیر قرار می‌دهند و ما هم به همین خاطر نگران هستیم.
به گزارش وب سایت دی اسپورت، هومن افاضلی در نشست خبری پیش از دیدار با استقلال اظهار داشت: بازی با استقلال برای همه تیم‌ها در لیگ، یک بازی متفاوت است. استقلال تیم بزرگی است و بازیکنان خوبی دارد که هر کدام در تیم‌های دیگر می‌توانند تعیین کننده باشند.

وی افزود: من با 12-13 بازیکن این تیم در تیم ملی امید کار کردم و با یکی دو نفر هم از این تیم در بزرگسالان کار کردیم. می‌دانم 2-3 نفری که از استقلال در این سفر حضور ندارند مصدومیت دارند. آنها در شرایط بازی نیستند و این نشان می‌دهد که ما شناخت خوبی از آنها داریم. البته استقلال هم شناخت خوبی از ما دارد هر چند آنها بعد از بازی با فولاد تحت فشار بوده‌اند و باید نتایج بهتری کسب کنند.

سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی تاکید کرد: 2 مساله برای من مسجل است. اول اینکه فردا بازی بسیار سختی داریم و دوم اینکه مطمئنا مسابقه فردا بسیار قشنگ خواهد شد.

وی در خصوص محرومان و مصدومان تیمش گفت: ما 7 بازیکن مصدوم داریم، هفته پیش 9 بازیکن را در اختیار نداشتیم که 2 نفر از آنها رسیدند. البته از آن 7 بازیکن هم هفته پیش ریسک کردیم و 2 نفر را به زمین فرستادیم. اینکه از ابتدا بخواهیم از آنها بازی بگیریم یا خیر را باید بررسی کنیم.

سرمربی پارس جنوبی با اشاره به داوری بازی فردا عنوان کرد: تمام دو روز گذشته با من تماس‌هایی گرفته شد و آنهایی که دستی در فوتبال دارند حتی کسانی که  در داوری تخصص دارند اعلام کردند فضایی که در داوری دارند فضای ناامنی است و استقلالی‌ها فشار زیادی به داوران وارد کردند. البته اسم استقلال را که آوردم منظورم این تیم نیست بلکه بخشی از جامعه رسانه‌ای چنین فشاری را وارد کردند.

افاضلی خاطرنشان کرد: این رسانه‌ها فضایی را فراهم کردند که داوری را تحت تاثیر قرار می‌دهند و ما هم به همین خاطر نگران هستیم چون این مسائل شرایط داوری را هم برای ما و هم برای خود آنها سخت می‌کند. امیدوارم داوری تحت تاثیر مسائل حاشیه‌ای پیش نرود که ان شاءالله اینگونه هم خواهد شد. صادقانه بگویم دغدغه من این موضوع است و امیدوارم داوران نشان بدهند تاثیرپذیر نیستند.

وی در خصوص اینکه بازیکنان استقلال مبتلا به کرونا شده‌اند یادآور شد: در این فضا مساله کرونا دغدغه همه تیم‌ها است. با در نظر گرفتن این مساله بود که تا امروز جزو مخالفان برگزاری بازی ها بودم چون همه این مسائل را پیش بینی می‌کردم ولی تشخیص مسئولان این است که بازی ها برگزار شود. متاسفانه امروز این اتفاق برای استقلال رخ داده و ممکن است فردا برای ما این اتفاق رخ دهد. دوست داشتم بازیکنان استقلال در این بازی حضور داشته باشند. استقلال تیمی است که بنیه بازیکنی بیشتری دارد و می‌تواند ضعف خود را پوشش دهد.

سرمربی پارس جنوبی ادامه داد: اگر خدای ناکرده این مساله برای ما به وجود بیاید قطعا دچار مشکل خواهیم شد. همه در معرض این خطر هستند چه در لیگ برتر و چه در لیگ دسته اول. امیدوارم این خطر از همه دور شود.

افاضلی در خصوص عملکرد مجیدی و اینکه آیا وی می‌تواند در استقلال موفق شود گفت: من مجیدی را خیلی سال است که می‌شناسم، زمانی در تیم ملی او را شناختم و زمانی هم در تیم امیدهای بهمن حضور داشت و جزو استعدادهای فوتبال ما محسوب می‌شد. او به عنوان بازیکن محبوب هواداران استقلال بوده و جزو سرمایه‌های اجتماعی این باشگاه محسوب می‌شود. هر چند او تازه مربیگری را شروع کرده ولی پتانسیل خود را نشان داده است. این را هم بگویم بعد از استراماچونی کار کردن در استقلال سخت است به خصوص وقتی وسط فصل یک تیمی را تحویل بگیرید. از طرفی فشار در استقلال خیلی زیاد است، نمی‌دانم مجیدی در آخر به استقلال به کجا می‌رسد ولی او سرمایه است و در دراز مدت جزو کسانی است که خودش را نشان می‌دهد.

وی با اشاره به روز جهانی ورزشی نویسان و غیبت خبرنگاران در بازی های کنونی لیگ برتر گفت: فوتبال بدون هواداران اصلا قشنگ نیست. وجود آنها فوتبال را جذاب می‌کند و تفاوت فوتبال با رشته‌های دیگر همین هواداران است. انعکاسی که نمایندگان رسانه برای هواداران ایجاد می‌کنند شور و شوق را به مردم منتقل می‌کند. خبرنگاران قشری هستند که به اندازه زحماتشان مزد نمی‌گیرند و نقش زیادی در فوتبال دارند. از اینکه آنها را در ورزشگاه نمی‌بینم متاسف هستم. این روز مهم را به رسانه‌های ورزشی تبری می‌گویم و برای تک تک خبرنگاران آرزوی بهترین‌ها را دارم. امیدوارم آنها به اندازه‌ای که زحمت می‌کشند درآمد داشته باشد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار