• کد خبر:۱۰۷۶۴۷
بازی تیم های فوتبال سپیدرود رشت و ملوان بندرانزلی حاشیه هایی نیز به همراه داشت که نیمکت های ناآرام دو تیم، سکوهای خالی ورزشگاه و حضور دو برادر رقیب را می توان از مهمترین حواشی این دیدار عنوان کرد.
به گزارش وب سایت دی اسپورت؛ تیم های فوتبال سپیدرود رشت و ملوان بندرانزلی دوشنبه شب در هفته بیست و هشتم رقابت های لیگ دسته اول کشور و در یکی از دربی های گلان در این لیگ رو در روی هم قرار گرفتند که در نهایت دو تیم به نتیجه مساوی یک بر یک دست یافتند.

این دیدار که به الگیلانو معروف است ، بدون حضور تماشاگر برگزار شد که البته هیچ یک از دو تیم از همراهی تماشاگران خود محروم نبودند بلکه به دلیل بیماری کرونا، مسابقات فوتبال بدون حضور تماشاگر برگزار می شود که با توجه به این امر، این دربی نیز بودن حضور تماشاگر برگزار شد.

عدم حضور طرفداران دو تیم از شور و هیجان این دربی به شدت کاسته بود و سکوهای خالی ورزشگاه باعث شد تا یکی از آرام ترین دربی های گیلان از لحاظ حواشی سپری شود البته این دیدار خالی از حاشیه هم نیود چون هرچقدر به دلیل عدم حضور تماشاگران سکوها در آرامش کامل و به قول معروف سوت و کور بودند اما نیمکت دو تیم پر از حواشی بود که در نهایت دوار بازی مجبور به اخراج یکی از مربیان شد.

اما حضور دو بردار رو در روی هم نیز یکی از حاشیه های جالب دربی گیلان و بازی الگیلانو بود که حسام یعقوبی در تیم سپیدرود حضور داشت و حافظ یعقوبی بردار کوچک تر وی نیز در تیم ملوان رو در روی بردار خود قرار گرفت تا واین بار در ردبی گیلان دو بردار رو در روی هم قرار گیرند.

حسام و حافظ یعقوبی که هر دو برادر سابقه پوشیدن پیراهن هر دو تیم سپیدرود و ملوان را دارند که هرگز نه هم تیمی بودند و نه رو در روی هم قرار گرفته اند و البته این بار این تقابل جالب را در دربی چهلم شاهد بودیم.

حافظ یعقوبی که برادر کوچکتر است، در سال ۹۵ به عضویت سپیدرود در آمد و همان سال با پیراهن سپیدرود برابر ملوان به میدان رفت که سپیدرود در بندرانزلی با نتیجه یک بر صفر مغلوب ملوان شد که ای نبازیکندو سال بعد برای گذراندن خدمت سربازی پیراهن ملوان را بر تن کرد و دو بار هم با پیراهن این تیم مقابل سپیدرود قرار گرفت که سال ۹۷ یک بر صفر ملوان برابر سپیدرود شکست خورد و سال ۹۸ یک بر صفر پیروز شد.

نکته جالب این است که هر سه باری که او در الگیلانو چه با پیراهن قرمز سپیدرود و همچنین پیراهن سفید ملوان در میدان بازی حضور داشتد در بندرانزلی به میدان رفت و ای نبازیکن برای والین بار در دربی گیلان در رشت به میدان رفت.

اما حسام یعقوبی که فوتبالش را از تیم های پایه ملوان آغاز کرد و از اوایل دهه نود سابقه عضویت در ملوان را داشته ، از ابتدای امسال به سپیدرود پیوسته اما به دلایل مختلف هرگز در الگیلانو حضور نیافت و این دیدار اولین بازی وی در دربی گیلان بود.

 اولین حاشیه مهم این دیدار را میثم شاه مکوندزاده بازیکن ملوان ایجاد کرد که وی به شدت به خطای یکی از بازیکنان سپیدرود معترض بود که این اعتراض تا حدی باعث ایجاد حاشیه در بازی شد اما با حضور به موقع داوران و همچنین مربیان دو تیم،  این حاشیه بلافاصله خاتمه یافت.

اما یکی از مهمترین حاشیه های این دیدار ، لحظه به ثمر رسیدن گل تیم ملوان بود که کادر فنی و بازیکنان سپیدرود اعتقاد داشتند که بازیکن ملوان با توپ دست را کنترل کرد که این امر به شدت مورد اعتراض نیمکت نشینان سپیدرود قرار گرفت اما حسین زیاری داور این بازی اعتقاد به خطای هند نداشت.

مهدی پاشازاده سرمربی تیم فوتبال سپیدرود رشت که روز شنبه و 48 ساعت قبل از آغاز این دیدار قراردادش را با این تیم ثبت و کارت بازی وی نیز امروز صادر شد تا پایان نیمه اول نیز در خصوص این صحنه با  داور چهارم و کمک داور اول، صحبت و نسبت به این گل معترض بود.

البته سایر نیمکت نشینان دو تیم به خصوص مربیان بدنساز سپیدرود و ملوان بندرانزلی در طول بازی بارها اعتراض داشتند که این امر باعث شد تا مربی بدنساز سپیدرود با کارت زرد مواجه شود و همچنین محمد مولایی نیز مربی بدنساز تیم ملوان نیز به دلیل اعتراضات بی مورد کارت زرد دریافت کند.

البته این پایین ماجرا نبود و با تکرار اعتراض این مربی، داور دومین کارت زرد را به مربی بدنساز ملوان نشان داد و وی را از نیمکت ذخیره ملوانان اخراج کرد ضمتن اینکه در ادامه این دیدار ، بابک پورغلامی یکی از کمک مربیان ملوان با کارت زرد داور مواجه شد.

به هرحال این دربی با نتیجه مساوی یک بر یک خاتمه یافت تا هر دو تیم با کسب یک امتیاز از این بازی، همچنان در بین تیمهای انتهای جدولی قرار گیرند و یک تساوی بی فایده در تاریخ بازی های رو در روی سپیدرود و ملوان ثبت شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار