• کد خبر:۱۱۰۶۲۷
تیم ملی بسکتبال ایران کار خود را در مسابقات انتخابی کاپ آسیا با یک برد دلگرم کننده برابر عربستان سعودی آغاز کرد.
به گزارش وب سایت دی اسپورت و به نقل از روابط عمومی فدراسیون بسکتبال، تیم ملی کشورمان امروز شنبه 8 آذر در چارچوب پنجره دوم انتخابی کاپ آسیا 2021 از ساعت 16:30 به وقت تهران در ورزشگاه الغرافه دوحه به مصاف عربستان سعودی رفت و توانست با نتیجه 71 بر 64 به سومین پیروزی ارزشمند خود در پنجره دوم انتخابی کاپ آسیا دست یابد.

5 بازیکنان شروع کننده این دیدار سجاد مشایخی، محمد حسن زاده، محمد جمشیدی، آرون گرامی پور و بهنام یخچالی بودند.

ایران در حالی پا به این رقابت گذاشت که اکثر کارشناسان بسکتبال بازی آسانی را برای تیم ملی کشورمان پیش بینی میکردند، بازی در کوارتر اول طبق پیش بینی به سود ایران پیش رفت و با سه امتیازی های یخچالی و بازی پراشتباه عربستان ۲۲ بر ۱۲ به سود ایران پایان یافت‌.
در کوارتر دوم درحالی که انتظار می‌رفت اختلاف بیشتر شود عربستانی ها جسارت پیدا کرده و با برتری ۲۱ بر ۱۶ اختلاف امتیاز را به ۵ رساندند تا در پایان نیمه اول ایران با برتری شکننده ۳۸ بر ۳۲ به رختکن رود.

در کوارتر سوم بازهم عربستانی ها بازی برتری ارائه دادند و دست کم گرفتن بازیکنان تیم ملی ایران سبب شد اختلاف امتیاز در پایان کوارتر به یک برسد. ایران تنها ۱۱ امتیاز در این کوارتر کسب کرد و سهم عربستان ۱۵ امتیاز بود.

در کوارتر چهارم بازیکنان تیم ملی ایران با حضور ترابی نبض بازی را در دست گرفتند و در نهایت با برتری ۲۲ بر ۱۶ به یک پیروزی دشوار دست یافتند. این بازی سخت نشان داد کار ایران در غرب آسیا همانند گذشته آسان نیست و بازیکنان باید در بازیهایی که ساده به نظر می رسند با حداکثر تمرکز وارد میدان شوند. آمار بالاتر ترن اور عربستانی ها نشان از اشتباهات فردی بازیکنان ما داشت

در پایان این دیدار بهنام یخچالی با ارائه نمایشی فوق العاده با 27 امتیاز آورترین بازیکن این دیدار شد و با کسب نمره 31 بهترین نمره کارایی را به خود اختصاص داد.

ایران اکنون با سه برد از 3 بازی در صدر جدول گروه E قرار داردو روز دوشنبه 10 آذر آخرین دیدار خود در این پنجره را برابر سوریه انجام خواهد داد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار