• کد خبر:۱۱۲۳۱۷
سعید الهویی مربی تیم فوتبال گل‌گهر سیرجان اعتقاد دارد تیمش در مصاف با مس رفسنجان به آنچه استحقاقش را داشته، نرسیده است.
به گزارش وب سایت دی اسپورت، سعید الهویی پس از تساوی بدون گل گل‌گهر سیرجان مقابل مس رفسنجان اظهار داشت: خیلی متأسفیم و در روزی که دروازه‌بان‌مان بیشتر از اینکه از دستانش استفاده کند از پای خود استفاده کرد و در روزی که برای دوازدهمین بار توپ را به تیر دروازه حریفان زدیم، نتوانستیم سه امتیاز کامل بازی را بگیریم. بازیکنان ما براساس تلاشی که کردند، به چیزی که لیاقتش را داشتند، نرسیدند.

وی افزود: بازی مقابل مس رفسنجان بسیار سخت است، به خصوص وقتی که آنها بیرون از خانه بازی می‌کنند و دفاع فشرده دارند. با این حال در روزی که مسی‌ها با این سبک بازی کردند، ما آنقدر موقعیت داشتیم که دروازه‌بان‌شان ستاره بازی بود و تیر دروازه برای اینکه بهترین بازیکن زمین باشد، رقیب سنگربان مسی‌ها شد.

مربی تیم فوتبال گل‌گهر خاطرنشان کرد: متأسفیم که نتوانستیم به حق‌مان برسیم، اما راه را به همین شکل با تمرکز بیشتر و اشتباه کمتر ادامه می‌دهیم تا به هدف نهایی برسیم.

الهویی درباره اینکه گل‌گهر می‌توانست در سیرجان امتیازهای بیشتری بگیرد، اما این مسئله محقق نشده و چرا این تیم خارج از سیرجان بهتر نتیجه گرفته است، گفت: آقای قلعه‌نویی و تیم توقع دارند در همه بازی‌ها بیشترین امتیاز را کسب کنیم. تیم ما تیمی نیست که با تیم فصل گذشته یا حتی با تیم‌های دیگر لیگ مقایسه نشود. ما تیم‌هایی را داریم که داخل خانه به یک شکل بازی می‌کنند و خارج از خانه در زمین خودشان دفاع اتوبوسی می‌کنند. ما داخل خانه و بیرون خانه به یک شکل بازی می‌کنیم و حتی در دیدار مقابل پرسپولیس در همین استادیوم صاحب توپ بودیم، حمله می‌کردیم و سبک بازی‌مان را به حریف دیکته کردیم.

مربی تیم فوتبال گل‌گهر تأکید کرد: باید بپذیریم که دفاع کردن، آنهم دفاع فشرده در لیگ ایران و خارج از خانه بسیار کارآمد است. تیم‌های دفاعی فضای کار را می‌گیرند و فرصتی به ما نمی‌دهند. ما مقابل چنین تیم‌هایی باید دو سه موقعیت گل ایجاد کنیم و بازی را ببریم، ما بیشتر از این هم موقعیت ایجاد کردیم، اما دروازه‌بان مس و دو بار هم تیر دروازه این اجازه را به ما نداد. ما نیاز داریم که تیم‌مان شخصیتش بالاتر برود، قلب بازیکنان بزرگ‌تر شود و آنها بدانند به اندازه کیفیتی که تیم‌شان و خودشان دارند، باید قلب شجاع و بزرگ داشته باشند. بازیکنان ما باید از موقعیت‌ها استفاده کنند تا مزد زحماتی که می‌کشیم و موقعیت‌هایی که در جریان بازی داریم را با پیروزی بگیریم.

وی درباره اُفت مهاجمان گل‌گهر در چند بازی گذشته، اظهار داشت: اول از همه، همانطور که ما دفاع تیمی را فقط از خط دفاعی نمی‌خواهیم و از دروازه‌بان تا مهاجم باید در دفاع تیمی شرکت کنند، در بحث تهاجمی و موقعیت‌سازی هم تمام تیم، از خط دفاع تا خط جلو برای ایجاد موقعیت و گلزنی وظیفه دارند. اینکه ما امروز گل نزدیم، مقصر فقط مهاجمان نیستند. همانقدر که مهاجمان ما امروز از فرم خود دور بودند، بازیکنان ما در دفاع و هافبک هم از عملکردی که انتظار داشتیم، دور بودند. باید تمام بازیکنان در خط دفاع و خط حمله تلاش کنند تا بهتر باشیم و از موقعیت‌ها بهتر استفاده کنیم که بتوانیم در بازی‌هایی که حریفان به این شکل دفاعی فشرده دارند، به پیروزی برسیم.

الهویی درباره هدف این تیم در جام حذفی نیز گفت: ذات امیر قلعه‌نویی ایجاب می‌کند در تمام بازی‌ها، چه حذفی و چه لیگ، برای پیروزی بازی کنیم. در لیگ، جام حذفی و حتی بازی‌های دوستانه با شخصیتی که آقای قلعه‌نویی به تیم داده است، برای برد به میدان می‌رویم. ما باید استراحت کرده و ریکاوری کنیم تا ذهن‌مان را برای یک بازی دیگر و آن هم دربی کرمان در جام حذفی آماده کنیم و یک برد خوب به دست بیاوریم.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار