• کد خبر:۱۱۴۹۴۰
قراردادهای میلیاردی در باشگاه دولتی لیگ یکی؛

افشاگری سرمربی شمس آذر علیه باشگاه مس کرمان

سرمربی تیم فوتبال شمس آذر قزوین از پیشنهاد میلیاردی یک باشگاه دولتی حاضر در رقابت‌های لیگ یک به بازیکنان پرده برداشت.
به گزارش وب سایت دی اسپورت؛ نقل و انتقالات پیش فصل و تابستانی رقابت های لیگ یک از روز دوشنبه 18 مردادماه به صورت رسمی آغاز شده است و تیم‌های حاضر در این رقابت‌ها بر اساس نظر سرمربی خود در حال مذاکره و عقد قرارداد با بازیکنان مدنظر کادرفنی تیم‌هایشان هستند.

در این میان باشگاه هایی هستند که با دادن پیشنهادهای میلیاردی به بازیکنان نظم بازار نقل و انتقالات را بهم ریخته و با وسوسه کردن بازیکنان آنها را برای عقد قرارداد با این باشگاه مجاب می کنند. باشگاه هایی که دولتی بوده و از پول بیت المال برای تیمداری و پشتیبانی از تیم‌های خود هزینه می کنند.

اکثر باشگاه‌های حاضر در لیگ یک تحت حمایت بخش خصوصی اداره می شوند و توان رقابت با چنین باشگاه‌های دولتی که کلیه هزینه این باشگاه‌ها از بیت المال تامین می شود را ندارند. هزینه کردهای هنگفت و میلیاردی چنین باشگاه های دولتی سبب شده تا باشگاه‌های خصوصی در کورس رقابت نقل و انتقالاتی با این باشگاه‌ها عقب بمانند. و بدنبال این عقب ماندگی صدای اعتراض آنها نیز نسبت به این مسئله درآمده و به گوش می رسد.

باشگاه شمس آذر قزوین جزو یکی از این باشگاه‌های خصوصی حاضر در لیگ یک است که امسال با خرید امتیاز بادران وارد رقابت‌ها شده و در فصل جدید لیگ یک با سرمربیگری پژواک کرمپور در مسابقات شرکت خواهد کرد. این باشگاه قزوینی نیز به مانند سایر باشگاه‌ها وارد بازار نقل و انتقال شده و در روزهای اخیر با چند بازیکن قرارداد همکاری امضاء کرده است.

اما با این وجود مسئله مهم و پیش روی این باشگاه خصوصی در همین ابتدای کار تقابل با باشگاه های دولتی از حیث هزینه کردهای جاری است. به گفته پژواک کرمپور سرمربی شمس آذر قزوین بودجه این باشگاه در فصل جدید لیگ یک با توجه به سرمایه گذاری برای خرید امتیاز، محدود اعلام شده که همین مسئله سبب شده تا این باشگاه در جذب بازیکن با برخی تیم‌های دولتی که پیشنهادهای میلیاردی به بازیکنان می دهند نتوانند رقابت نزدیکی داشته باشد. کرمپور در  خصوص آخرین وضعیت نقل و انتقالاتی باشگاه شمس آذر قزوین و پیشنهادهای میلیاردی برخی باشگاه‌های دولتی لیگ یک می گوید: همانطور که می دانید تیم ما از لیگ دو به لیگ یک صعود نکرده است که ما بگوییم تیم ما این پتانسیل را  دارد که از تعداد زیادی از بازیکنان‌مان در رقابت های لیگ یک بهره ببریم. بازیکنانی هم که کیفیت لازم و بالایی را داشتند بنا به دلایلی از تیم جدا شدند.

کرمپور ادامه داد: در حال حاضر زیرساخت باشگاه ما برای رقابت های لیگ یک مناسب نیست و کارمان سخت است‌ به همین دلیل نیاز به صبر و حوصله داریم که هم بتوانیم بازیکنان مناسب و خوبی را انتخاب کنیم و هم این بازیکنان را به عنوان یک تیم لیگ یک دور هم جمع کرده و مطرح کنیم تا تیم خوبی را در رقابت های لیگ یک داشته باشیم و بتوانیم بازی‌های زیبایی را ارائه دهیم.

سرمربی شمس آذر قزوین افزود: ما با بسیاری از بازیکنان صحبت کردیم و به دلیل اینکه در آغاز کارمان در لیگ یک برای خرید امتیاز سرمایه گذاری شده بود بودجه زیادی برای جذب بازیکن وجود نداشت و به همین دلیل با آقایان پوراسماعیل. نجفیان صحبت کرده و مشکل را در میان گذاشتیم که ما بودجه بیشتری را برای جذب بازیکن نیاز داریم.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه تیم‌هایی چون مس کرمان تنها برای جذب یک بازیکن پیشنهاد یک میلیارد و خرده‌ای می دهد و آن مبلغ را نیز پرداخت می کند کار ما یک مقدار برای جذب بازیکنان خوب و تراز اول سخت می شود البته آیتم های دیگر هم وجود داشت که کار ما را سخت می کرد اما با این حال خدارو شکر که آقایان پوراسماعیل و نجفیان این لطف را به ما کرده و دست‌مان را یک مقدار باز گذاشتند تا ما بتوانیم بازیکنان بهتری را جذب کنیم. با یک سری از بازیکنان صحبت کردیم که البته یک تعداد جذب تیم های دیگر شده اند.

کرمپور ادامه داد: نزدیک 50 الی 60 درصد تیم جمع شده است. ما قسمت دوم تمرینات‌مان را شروع خواهیم کرد که در این تمرینات حالت تست گیری و انجام بازی‌های دوستانه خواهد بود که در این حین بازیکنانی که نمی توانند با تیم همراه باشند از جمع‌مان جدا خواهند شد. بازیکنان خوبی هم وجود دارد که منتظر انتقال به لیگ برتر هستند ما هم منتظر هستیم تا نقل و انتقال لیگ برتر تمام شود و ببینیم کدام یک از آنها نتوانستند جابه جا شوند تا بتوانیم از بین آنها تعدادی را جذب کنیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار