• کد خبر:۱۱۶۲۲۸
دوستان نزدیک داور گفتند او در حد این مسابقه نیست؛

چگینی: اشتباهاتی رخ می دهد که آدم به همه چیز شک می کند!

سرپرست تیم فوتبال شمس آذر قزوین رخ دادن یک سری از اشتباهات داوری را مشکوک دانست.
به گزارش وب سایت دی اسپورت؛ مصیب چگینی سرپرست تیم شمس آذر قزوین در گفتگو با خبرنگار دی اسپورت در خصوص بازی با خیبر خرم آباد اظهار داشت: واقعا جای تاسف دارد، داور وسط تمام سوت‌هایی که زد بر روی روند و نتیجه بازی تاثیر مستقیم گذاشت. دو کرنری که گرفتند و منجر به دو گل خیبر شد اصلا کرنر نبود و پنالتی هم که برایشان گرفتند کاملا واضح بود که خطایی رخ نداده است. در نیمه اول هم باید یک خطای پنالتی به سود ما اعلام می شد که داور نگرفت. از چه چیز بازی صحبت کنیم! به قول آقای کرمپور باید از این به بعد ببینیم داورها چه برنامه‌ای دارند تا ما طبق آن برنامه پیش برویم!

چگینی ادامه داد: حرفی برای گفتن نیست به داور هم روز بازی خیلی محترمانه گفتم که شما اصلا تمرکز لازم برای قضاوت ندارید یا بد استراحت کرد‌ه‌اید یا یک داستان و مشکلی دارید! داور چهارم هم که فقط ما را تهدید می کرد! اصلا تیم داوری بازی روز گذشته تیم ما را کلا بهم ریخت جالب است تمام کارت‌هایی که به بازیکنان ما نشان داد بدون دلیل بود. ما تمام صحنه‌های داوری این دیدار را آماده کرده‌ایم و صد در صد به کمیته انضباطی و داوران شکایت خواهیم کرد.

سرپرست شمس آذر قزوین افزود: بادران به خاطر همین اتفاقات قید تیمداری را زد. ما بخش خصوصی هستیم و با افکار و برنامه‌ای بلندت جهت رسیدن به موفقیت وارد عرصه تیمداری شده‌ایم اما متاسفانه کار‌هایی انجام می دهند که هر کسی باشد دلسرد شده و قید تیمداری را می زند.

وی با انتقاد از رای انضباطی دیدار هفته نخست برابر مس کرمان بیان داشت: ما اگر نمی خواستیم بازی کنیم یا به زمین مسابقه بیایم چرا شب قبل از بازی در تهران اردو زدیم و آن همه برای برپایی اردو هزینه کردیم. چه لزومی داشت که در زمین مسابقه حاضر نشویم تا آقایان این عذر و بهانه را بیاورند که شمس آذر ۴۰ دقیقه مانده به بازی به ورزشگاه آمد.

چگینی اظهار کرد: امروز جلسه‌ای داریم تا ببینیم اگر مشکل حضور و تیمداری گروه شمس آذر است برویم کنار تا این تیم برای استان حفظ شود. یک خصوصی آمده سالم و بدون حاشیه کار می کند اما این طرز رفتار و برخورد این داوری‌ها حرفه‌ای و خداپسندانه نیست. چه گناهی کرده‌ایم که این اتفاقات را برای ما رقم می زنند واقعا نمی دانیم و خودمان نیز متعجب هستیم.

سرپرست شمس آذر در خصوص صحنه پنالتی اعلام شده به سود خیبر گفت: اصلا قبل از این پنالتی که در نیمه دوم اعلام شد؛ در نیمه اول جلوی چشمان کمک داور بازیکن ما بر اثر برخورد با بازیکن خیبر ابرویش شکافته و دچار خونریزی شد اما کمک داور که نزدیک تر از داور به صحنه بود خطا اعلام نکرد و همان توپ به اوت رفت اما آن را کمک داور کرنر اعلام کرد که منجر به گل دوم خیبر شد چطور می شود که در چند قدمی بازیکن ما باشی صحنه شکافتن ابروی بازیکن ما را نبینی اما از فاصله چند متری در شرایطی که توپ بدون برخورد به اوت رفته تشخیص دهی که توپ با برخورد به بازیکن ما تبدیل به ضربه کرنر شده است.

چگینی افزود: جالب است بدانید دوستان نزدیک آقای داور که با او به ورزشگاه آمده بودند می گفتند او سال گذشته فقط در چند دیدار قضاوت کرد و قضاوت‌های او ضعیف بود و در حد این مسابقه نبود که در دیدار به این مهمی قضاوت کند! 

وی ادامه داد: صحنه‌‌های قشنگی بیرون از زمین رقم نخورد. مجموعه شمس آذر بدنبال اهدافی چون اخلاق‌مداری و جوانمردی است ولی با این اوضاع فکر نکنم فوتبال قزوین در لیگ یک دوام بیاورد و گروه شمس آذر هم گفتم جلسه‌ای دارد که اگر به این نتیجه برسند که دیگر نباشند از تیمداری کناره گیری کنند.

سرپرست شمس آذر قزوین در پاسخ به این پرسش که آیا این اشتباهات را عمدی یا سهوی می داند گفت: ما همیشه سعی می کنیم نیمه پر لیوان را ببینیم. ما می گوییم بازیکن، مربی، مدیر و داور انسان و جایزالخطا هستند اما یک سری اشتباهاتی رخ می دهد که آدم به همه چیز و کس شک می کند! مگر می شود جلوی چشمان کمک داور ابروی بازیکن ما را بشکافند اما نه کمک داور و نه داور ببیند و خطا بگیرد! مهم تر از آن در نیمه اول توپ با دست مدافع خیبر برخورد می کند برای ما پنالتی اعلام نمی کنند ولی برای تیم مقابل پنالتی گرفته می شود که جای بحث زیادی دارد.

چگینی بیان داشت: ما منکر کسب نتایج ضعیف‌مان نیستیم و از این بابت نمی خواهیم کم کاری و نقص کادرفنی را با انداختن توپ به زمین داور بپوشانیم و داور را مقصر نتایج نامطلوب بکنیم ولی همانطور که گفتم یک سری صحنه‌هایی را می بینیم که سبب می شود به همه چیز مشکوک باشیم.

وی ادامه داد: در صحنه اخراج سرمربی تیم او به خاطر اینکه داور در صحنه شکافتن ابروی بازیکن ما مسابقه را قطع نکرد به حق معترض بود اما داور به او کارت قرمز مستقیم نشان داد! اگر توهینی می کرد یا کار خاصی انجام می داد حق با داور بود اما حرف بدی که نزد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار