• کد خبر:۱۱۶۳۹۱
سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان می گوید كار فشرده اى در پيش داريم و بايد از زمان باقيمانده به بهترين شكل استفاده كنيم.
ایراندوست: تنها دغدغه ما بازیهای تدارکاتی است

به گزارش خرگزاری دی اسپورت، سرویس فوتبال بانوان، مریم ایراندوست در حاشیه تمرین امروز تیم ملی فوتبال بانوان در جمع خبرنگاران درباره روند آماده سازی بازیکنان گفت: خدا را شکر در این اردو همه 29 بازیکن را در اختیار داریم. تمرینات آماده سازی را در دو نوبت صبح و بعدازظهر زیر نظر کادر فنی در قالب تمرینات تاکتیکی، آنالیز و بدنسازی انجام می شود. همچنین در جلسات بدنسازی تمرینات پیشگیری از آسیب را انجام می دهیم.

وی در ادامه در مورد مصدوم‌های تیم و وضعیت حضورشان در جام ملت‌ها گفت: گلنوش خسروی را کلا از دست دادیم. امروز زانوی خود را  جراحی کرد. سه نفر دیگر از بازیکنان‌مان هم هنوز نمی‌دانیم در اردوی آینده می‌توانند کار کنند یا نه. در این ۴۰ روز باقی‌مانده شرایط سخت است. زهرا سربالی، غزاله بنی‌طالبی، زهره جلالی و هاجر دباغی متاسفانه در بازی هفته گذشته لیگ آسیب دیدند.

ایراندوست درباره به دعوت سارا قمی به تیم ملی پس از خداحافظی اشاره کرد و گفت: هدف از دعوت سارا قمی که با خودش هم صحبت کردیم چون از تیم ملی خداحافظی کرد اما در دو سال اخیر بازی خداحافظی در شان کاپیتان تیم ملی برگزار نشد. ما از او خواستیم این اردو بیاید که هم با بازیکنان هماهنگی پیدا کند هم فکر می‌کردیم تیم ملی ازبکستان می‌آید و آن‌جا بازی خداحافظی بگذاریم اما وقتی سارا به اردو آمد متوجه شدیم این اتفاق نمی‌افتد و ازبکستان هم دست رد زد. در کل این اردو سارا توانایی خود را نشان داده و اردوی بعد هم می‌آید. در نهایت ۲۳ بازیکنی که بهترین هستند به مسابقات می‌روند.

ایراندوست با بیان این که تیم ملی بدون بازی تدارکاتی به جام ملت‌ها اعزام می‌شود، گفت: شرایط سخت است.‌ تنها بازی تدارکاتی که قطعی شده بود با شارلوا بود و خیلی امیدوار بودیم کمپ خوبی داشته باشیم و با تیمی اروپایی بازی کنیم اما متاسفانه لغو شد و از آن‌جایی که در رنکینگ شرایط خوبی نداریم خیلی از تیم‌ها دعوت ما را نپذیرفتند و این بزرگ‌ترین دغدغه ماست. بین ۱۲ تیمی که در این رقابت‌ها هستند فقط ما اولین تجربه‌مان است و متاسفانه خیلی کم‌تجربه هستیم. طبق برنامه من هر ماه یک بازی تدارکاتی در نظر گرفته بودم که با ۴ بازی تدارکاتی خوب برویم اما متاسفانه این یکی از مشکلات ماست. از طرفی بازیکنان در لیگ بازی می‌کنند و مسایلی مثل آسیب دیدگی داریم، شرایط خوبی نیست. فدراسیون فوتبال از اردیبهشت ماه که تیم ملی تشکیل شد، همه شرایط را فراهم کرد و دلسوزانه و حمایت‌گر بود اما بعد از صعود اتفاقاتی افتاد که خیلی دغدغه داریم. تعامل برای برگزاری لیگ نیست و لغو بازی تدارکاتی مشکل‌ساز است که در آینده نتیجه‌اش را هم می‌بینیم.

وی در مورد دریافت پاداش صعود به جام ملت‌ها بیان کرد: بلافاصله که از تورنمنت برگشتیم پاداش را گرفتیم. نشد ۶ سال بعد که آن پول ارزش نداشته باشد مثل داستان فوتسالی‌ها. بازیکنان و کادر فنی پاداش خود را دریافت کردند.

سرمربی تیم ملی درباره علت لغو اردوی بلژیک گفت: در حال حاضر باید بگویم تنها دغدغه ما بازیهای تدارکاتی است. با توجه به اینکه شهاب الدین عزیزی خادم، رییس فدراسیون فوتبال تمام برنامه ریزی ها را برای کمپ بلژیک انجام شده بود و حداقل ما می دانستیم بازی با بلژیک قطعی شده و یک مسابقه و یک کمپ تمرینی خوبی را می توانیم داشته باشیم، اما متاسفانه این اردو هم لغو شد. هر کشوری که ما را دعوت می‌کند شورای برون مرزی باید مجوز بدهد. همه چیز از سمت فدراسیون و شارلوا مهیا بود، اما لغو شد و بزرگ‌ترین ضربه را خوردیم. با توجه به اینکه در حساس ترین مرحله جام ملت های آسیا هستیم باید این را بگویم که کم تجربه ترین تیم در این دوره از مسابقات هستیم و فکر می کنم بدون بازی تدارکاتی به این تورنمنت اعزام می شویم و مطمئنا  این موضوع یک مقدار کار را برای ما قطعا سخت می کند. كار فشرده اى در پيش داريم و بايد از زمان باقيمانده به بهترين شكل استفاده كنيم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار