• کد خبر:۱۱۶۸۱۲
اتفاق عجیب در لیگ یک؛

انتخاب داور بحث برانگیز برای دیدار قشقایی - خیبر!

کوبل داوری دیدار دو تیم قشقایی شیراز و خیبر خرم آباد مشخص شد‌.
به گزارش وب سایت دی اسپورت؛ رقابت‌های لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور فردا یکشنبه ۳ بهمن‌ماه با برگزاری هفته پانزدهم پیگیری خواهد شد که در یکی از دیدارهای مهم این هفته تیم فوتبال قشقایی شیراز از ساعت ۱۴ در ورزشگاه حافظیه شیراز میزبان تیم خیبر خرم آباد خواهد بود.

یکی از نکات عجیب قبل از این دیدار مهم می توان به انتخاب داور بحث برانگیز از سوی کمیته داوران جهت قضاوت در این مسابقه اشاره کرد! کوبلی که در طول فصل جاری دومین بار خواهد بود که برای خیبری‌ها آن هم در یک دیدار خارج از خانه قضاوت خواهند کرد!

انتخاب این کوبل داوری برای دیدار مهم قشقایی و خیبر در شرایطی رخ می دهد که همین کوبل برای نخستین بار جهت قضاوت در دیدار هفته چهارم و خارج از خانه خیبر برابر مس شهربابک انتخاب شده و داور وسط در آن دیدار قضاوت بحث برانگیزی به جا گذاشته بود که پس از بازی نیز قضاوت بحث برانگیز و تاثیرگذار داور مورد اعتراض شدید شهربابکی‌ها قرار گرفت و حتی وحید رضایی سرمربی این تیم پس از بازی و در کنفرانس خبری به آن اشاره و از عملکرد ضعیف داور وسط انتقاد و نسبت به آن اعتراض شدیدی کرد. 

شهربابکی‌ها در این دیدار معتقد بودند که قبل از به ثمر رسیدن گل خیبر بازیکن حریف بر روی بازیکن آنها (محمدرضا فیروززاده) مرتکب خطا شده اما داور وسط از آن چشم پوشی کرده و همان توپ تبدیل به گل تساوی خیبر و فرار این تیم از شکست شده و داور بازی نیز اشتباه فاحش و تاثیرگذاری در نتیجه مسابقه داشته است. صحنه‌‌ای که در کارشناسی داوری مسابقات هفته چهارم برنامه تخصصی لیگ یک به آن پرداخته نشد و حتی در خلاصه بازی پخش شده در این برنامه نیز انتشار نیافت!

نکته جالب دیگر اینکه همین کوبل برای دومین بار جهت قضاوت در یک دیدار خارج از خانه خیبر انتخاب شده چرا که این کوبل داوری نخستین بار جهت قضاوت دیدار خارج از خانه خیبر برابر مس شهربابک نیز انتخاب شده بودند!

از نکات مهم و البته عجیب انتخاب این داور برای مسابقه فردای دو تیم می توان به قضاوت بحث برانگیز وی در دربی کرمان بین دو تیم آرمان‌گهر و مس شهربابک نیز اشاره کرد که در آن بازی نیز شهربابکی‌ها معتقد بودند که قبل از به ثمر رسیدن گل حریف بر روی بازیکن‌شان دایو شده و داور از اعلام خطا چشم پوشی کرده و بدنبال آن بازیکنان حریف نیز در اقدام ناجوانمردانه به جای اینکه توپ را به دلیل مصدومیت بازیکن مس به بیرون بزنند به بازی ادامه داده و تک گلی که سبب پیروزی آنان در این دیدار شد را به ثمر رساندند.

نکته دیگر انتخاب این کوبل داوری این است که قبل از مسابقه فردای دو تیم در طی ۱۴ هفته‌ای که از رقابت‌های لیگ یک برگزار شده دو کمک داور انتخاب شده برای مسابقه قشقایی و خیبر فقط در دو مسابقه قضاوت کرده اند که این مسابقه سومین قضاوت آنها تا بدین جای لیگ خواهد بود!
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار