• کد خبر:۱۱۷۹۵۷
سرمربی تیم فوتبال فجر سپاسی شیراز از شکست خانگی تیمش مقابل ذوب‌آهن ابراز تأسف کرد.
به گزارش وب سایت دی اسپورت، مجتبی سرآسیایی پس از شکست یک بر صفر فجر سپاسی شیراز مقابل ذوب‌آهن اصفهان که فجری‌ها را به سقوط به لیگ دسته اول نزدیک‌تر کرد، اظهار داشت: در طول هفته تمام پارامترها را رعایت کردیم برای جمع‌کردن و آماده‌سازی تیم جهت بازی با ذوب‌آهن. بازی امروز ما در این شرایط مهمترین بازی فصل‌مان بود، ولی متأسفانه در اولین موقعیتی که تیم حریف از نیمه رد شد و با یک کرنر ساده به گل رسید. قبل از آن ما موقعیت‌های زیادی داشتیم و شکل فوتبال‌مان در نیمه اول بسیار خوب بود، ولی بعد از گل، استرس زیادی را تحمل کردیم که اجتناب‌ناپذیر بود.

وی ادامه داد: با توجه به ضعف بدنی که چند بازیکن‌مان داشتند چند نفر از آنها را تعویض کردیم و سیستم‌مان را تغییر دادیم، ولی متأسفانه نتوانستیم از موقعیت‌های‌مان استفاده کنیم و علی‌رغم موقعیت‌هایی که داشتیم بازنده بازی شدیم و کارمان را بسیار بسیار سخت‌تر کردیم. ما به هواداران‌مان حق می‌دهیم که ناراحت باشند و گردن‌مان‌ هم از مو باریک‌تر است. باید این شرایط را تا الان عوض می‌کردیم، ولی متأسفانه این اتفاق نیفتاد و همه این مسائل برعهده من است و باید بگویم که مجبوریم شرایط را مدیریت کنیم تا بالاخره بتوانیم راه را ادامه دهیم تا در دو بازی آینده کاری که در بازی‌های گذشته انجام ندادیم، به انجام برسانیم.

سرمربی تیم فوتبال فجر سپاسی درباره اینکه با توجه به نتایج بدی که تیمش گرفته، مدیرعامل باشگاه باید پاسخگو باشد، تصریح کرد: درباره این موضوع مدیریتی، مدیران باشگاه پاسخگوی نتایج تیم و گذشته هستند. در بحث فنی کار من این است که تیم را در بهترین شرایط برای مسابقات آماده کنم. من در یکی از بهترین تیم‌های از لحاظ شخصیتی و سابقه حضور دارم و به این موضوع افتخار می‌کنم. در بهترین تیم ایران از لحاظ ساختاری (گل‌گهر) و بهترین مربی ایران (قلعه‌نویی) کار می‌کردم، وقتی به من پیشنهاد سرمربیگری فجر را دادند، نزدیک به 12 روز از این موضوع فاصله می‌گرفتم چون چیزهایی می‌دیدم و شکل کار را می‌دیدم که یک تیم مریض است. یکسری از مسائل عنوان شد که من علی‌رغم میل باطنی‌ام مجبور شدم سرمربیگری فجر را انتخاب کنم.

سرآسیایی افزود: من الان افتخار می‌کنم که سرمربی فجر هستم و برای مردم خوب شیراز کار می‌کنم و این کار خیلی از سرم زیاد استریال اما این کار اینقدر فشرده بود و اینقدر به من فشار آوردند، هم باشگاه گل‌گهر و هم قلعه‌نویی را مجاب کردند که من سرمربیگری فجر سپاسی را قبول کنم و در عمل انجام شده قرار گرفتم. تمام ارکانی که در این موضوع می‌توانستند فشار بیاورند مشخص است. من هیچ ابایی هم ندارم، به فجر آمدم و سعی کردم بهترین کارم را انجام دهم، من راه رسیدن به دروازه حریف را می‌توانم نشان دهم، ولی نمی‌توانم پای بازیکنم را بگیرم و توپ را گل کنم. من جایی صاحب موقعیت نمی‌شویم که توپی که می‌توانیم به چارچوب بزنیم، می‌خواهیم خوشگل گل بزنیم و به دلیل استرس زیاد موقعیت را از دست می‌دهیم. تیم‌های مقابل ما از یک پنجم موقعیت، استفاده می‌کنند و به ما گل می‌زنند.

وی ادامه داد: تیم ما بیست و چند هفته است که نبرده است و دچار یک مریضی شده است، در طول هفته با بهترین بحث‌های روان‌شناسی با بازیکنان کار می‌کنیم و موفق هم بودیم و بازیکنان را در شرایط بازی به خوبی قرار می‌دهیم ولی فشار زیادی را تحمل می‌کنند و باید رک بگویم که برخی از بازیکنان ما قد این سطح فشار نیستند و نمی‌توانند بازی را در بیاورند. بدترین اتفاق ممکن این است که یک تیمی بدون موقعیت به ما گل بزند و ما 6،7 موقعیت داشته باشیم و نتوانیم استفاده کنیم.  ما باز هم با امید زندگی می‌کنیم و حتما رو به جلو کار می‌کنیم، اما اگر واقعا احساس کند کسی دیگر این کار را بهتر انجام می‌دهد، می‌ایستادیم و برای او دست می‌زدیم.

سرمربی تیم فوتبال فجر سپاسی در واکنش به این موضوع که مدیرعامل این باشگاه 2 سال به دنبال حضور او در فجر بوده است، خاطرنشان کرد: من همه این صحبت‌ها را شنیدم که 2 سال صحبت حضور من بوده است، من قسم جلاله می‌خورم که آقای فلاح را از نزدیک در سال گذشته یک بار در هتل المپیک دیدم، که او حتی من را نشناخت و با او سلام و علیک کردم. من اولین بار تلفنی با مدیرعامل باشگاه صحبت کردم و گفتم با گل‌گهر تحت قرارداد هستم، بعد از آن هم تلفنم را بستم و جوابی ندادم. این اتفاق چطور می‌افتد که من در این فشار قرار می‌گیرم و سرمربی فجر می‌شوم، تا حالا در این باره یک بار هم با مدیرعامل باشگاه صحبت کردم. من این فشاری که متحمل شدم را سر سوزنی دخیل نبودم.

سرآسیایی درباره این موضوع که فجر در بازی‌های گذشته روی ضربات ایستگاهی مشکل داشته و در دو بازی آینده می‌تواند این نقیصه را برطرف کند، گفت: این اتفاق برمی‌گردد به بحث کیفیت و من نمی‌توانم خیلی مسائل را باز کنم. ما ده موقعیت و توپ روی دروازه حریف می‌فرستیم ولی یک لمس توپ نداریم، مگر می‌شود ما یکی از آنها را نزنیم ولی اولین توپی که در 18 قدم ما می‌آید ضربه می‌خوریم.

وی درباره این موضوع که از گذشته بحث حضور یک دستیار شیرازی در نیمکت فجر مطرح بوده است، تصریح کرد: در این شرایطی که من به تیم اضافه شدم، خیرالموجودین همین عزیزانی بودند که من با آنها کار می‌کنم. قطعا از من هزار پله بالاتر هست ولی الان در این فضا، قطعا سعی کردیم با مشورتی که از دوستان گرفتیم بهترین نفراتی که چه در تیم بودند و چه اضافه کردیم، همین همکاران هستند که در آخرین مرحله سعی کردیم مصطفی صداقت را به تیم اضافه کنیم تا بگوییم ما تمام کاری که باید انجام می‌دادیم را انجام دادیم. باید بگویم که یکی از بزرگترین فوتبالی‌های شیراز را (مهرزاد معدنچی) را در کنارمان داریم که خیلی به ما کمک کرده است .
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار