• کد خبر:۱۱۷۹۸۸
باشگاه ون پارس نقش جهان با انتشار بیانیه‌ای شدید اللحن پاسخ اتهامات مطرح شده علیه این باشگاه از سوی دو باشگاه خلیج فارس بندرماهشهر و نود ارومیه را داد.
بیانیه شدید اللحن ون‌پارسی‌ها در پاسخ به خلیج فارس و نود
به گزارش وب سایت دی اسپورت و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل باشگاه فرهنگی ورزشی ون پارس نقش جهان، خوشا پهلوانی‌ها و مروت‌های بزرگ مردان غیور تاریخ ورزش و هماوردی این مُلک که یاد آن انسان را از هرگونه بی‌ اخلاقی و خُرد اندیشی در این مدرسه انسان ساز باز می‌دارد. با استعانت از همین مَنش و نقطه نظر است که تاکنون باشگاه فرهنگی ورزشی نقش جهان و مدیریت آن، از هر گونه پرداخت به حواشی و توجه به مسائل فرعی در مسیر رشد خود اجتناب نموده است و اهتمام تام بر آن داشته تا به ناجوانمردی‌ها و نظرات رشک‌ورزان در مستطیل سبز و مقدس فوتبال پاسخ گوید. ولیکن نظر به درشت گویی‌ها و اظهارات به دور از مُروت و جوانمردی برخی افراد و باشگاه‌ها، به خصوص هجمه‌های سخیف و کذب برخی آنان، روابط عمومی و اموربین الملل باشگاه ون پارس نقش جهان، لازم می‌داند پاسخی دَرخور به این قِسم اظهارات ابراز نماید.
علی‌رغم آنکه اختلاف فنی و کیفی تیم‌ها با مرور نتایج در هفته‌های اخیر به وضوح بر همگان مشخص شده، در چند روز گذشته شاهد تهمت‌ها و افتراهایی ناروا از سمت برخی رقبا به سوی ون‌پارس بوده‌ایم که بی‌شک هیچ پایه و اساسی نداشته و صرفا حربه‌ای برای کشاندن رقابت از مستطیل سبز به بیرون زمین بوده است؛ آبی که می‌‌کوشند گل‌آلودش کنند تا به هر قیمتی ماهی صعود را از آن بگیرند.

باید بگوییم اگر دل به این اقدامات ناجوانمردانه بسته‌اید، مجموعه بازیکنان و کادر ون‌پارس با دیدن چنین رفتارهایی نه تنها دلسرد نشده‌اند که انگیزه‌ای مضاعف برای اثبات برتری‌ فنی و کیفی خود در زمین گرفته‌اند. نکته تعجب‌آور اینجا است که چنین صحبت‌هایی در شرایطی از سوی باشگاه‌های رقیب مطرح شده که با تصمیم منطقی کمیته‌ داوران برای دیدارهای حساس هفته‌های پایانی لیگ دو، از داوران لیگ‌برتری استفاده شد تا اشتباهات به حداقل خود برسد و کیفیت سوت‌ها افزایش یابد؛ قضاوت‌های باکیفیتی که به نظر به مذاق برخی تیم‌ها خوش نیامده و نگران اجرای عدالت شده‌اند.اما‌ سوالات مهمی مطرح می‌شود که باید به آن پاسخ داده شود. آیا ما مقصریم که دیگر با بوسیدن پیشانی داور مسابقه نتوانسته‌اید نتیجه را برگردانید؟

اینکه سنگ‌پرانی و فحاشی چند هزار نفره هفته‌ قبل‌تان داور را تحت‌تاثیر نگذاشته است، قضاوت داور را زیر سوال می‌برد یا آنکه انتظار داشتید با بیرون کشیدن تیم در فولادشهر، داور پنالتی سالمی که اغلب کارشناسان آن را تایید کرده‌اند، پس بگیرد؟ اگر بنابر گلایه‌مندی از اشتباهات داوری باشد، کمتر تیمی به اندازه ون‌پارس متضرر شده و قطعا دست بالاتر با ما خواهد بود‌. با این وجود اعضا تیم ون‌پارس با احترام کامل به داوران و تصمیمات صحیح و غلط‌شان، کوشیده جواب این اشتباهات را با تقویب خود در فاز فنی بدهد.

نکته قابل توجه دیگر، شنیدن این اتهامات از سمت تیم‌هایی است که خودشان شهره عام و خاص به همین اتهام‌ها هستند. همان‌هایی که در بیانیه‌ خود نگران رقم خوردن "شبِ تاریک" در اصفهان بودند اما یادشان رفته اگر پرونده‌ تاریک آن‌ها بررسی شود، باید قصه "هزار و یک شب" نوشته شود!

شاید مزه سه‌ - هیچ‌های مجانی زیر زبان‌تان مزه کرده اما خیال‌تان آسوده باشد که در برابر باشگاهی حرفه‌ای که تمام گام‌هایش را روی اصول روز دنیا بر می‌دارد، شانسی نخواهید داشت. ما به جای اتهام‌زنی متقابل، شما را به رقابت پاک در مستطیل سبز دعوت می‌کنیم چرا که مطمئنیم فوتبال، قاضی عادلی است.

مگر نه این که پیرو فرمایش مقام معظم رهبری" ورزش ظرفیت مهمی برای گسترش و تعمیقِ معنویت و خصوصیات مثبت فرهنگی و اخلاقی و سلامت جامعه است" پس چگونه است که با دریدن همه خطوط اخلاقی، با پُر کردن 70 درصدی ورزشگاه با هر ترفندی در زمانی که به دستور مقامات بهداشتی کشور به دلیل پیشگیری از شیوع بیماری خطرناک کرونا ورود بیش از 30 درصد تماشاگر ممنوع است، آرمان غایی ورزش که همان سلامت جامعه است را هم به خاطر منافع کوتاه مدت خود هیچ می انگارید؟

معهذا اگر کمی به حافظه تاریخی خود رجوع کنیم به روشنی درمیابیم که باشگاه های مذکور همیشه و همه‌جا جز ترویج منویات ضد ورزش خود و حاشیه‌سازی و کند نمودن آهنگ پیشرفت ورزش کشور کارکردی نداشته و وجودشان فقط منجر به مسموم نمودن این فضای پرنشاط گردیده است.

روابط عمومی و امور بین الملل باشگاه فرهنگی ورزشی نقش جهان، که همواره به دلیل خضوع و خوشتن داری خاص خود از پاسخ به این گونه لجن پراکنی‌ها و هجمه‌های غیر اخلاقی خودداری نموده است، با انتشار این بیانیه از تمامی این موضوعات و تهمت ها و بی اخلاقی های این اشخاص و تیم‌ها تبری جسته و قضاوت را به تاریخ و مردم شریف ایران می‌‎سپارد. در پایان باید اضافه کرد که واحد حقوقی باشگاه ون‌پارس نقس‌جهان به طور قطع پیگیری لازم از مراجع ذی‌صلاح را در دستور کار قرار داده و قدمی از حق و حقوق باشگاه، قدم پس نخواهد گذاشت.

باشگاه فرهنگی ورزشی ون‌پارس نقش‌جهان

دوم خرداد ماه ۱۴۰۱
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار