• کد خبر:۱۱۷۹۹۹
به ایرانی بودنمان افتخار می کنیم؛

حمیدی: بازی دفاعی؟ ما باید حداقل ۵ الی ۶ گل می‌زدیم!

مربی استقلال ملاثانی گفت: ما ایرانی هستیم و به ایرانی بودنمان و از اینکه زیر پرچم سه رنگ و مقدس این کشور هستیم افتخار می کنیم. باید با خبرنگار خاطی برخورد شود.
به گزارش وب سایت دی اسپورت؛ تیم فوتبال استقلال ملاثانی در هفته سی و یکم رقابت‌های لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور موفق شد با برتری ۲ بر یک برابر ملوان ضمن اینکه رکورد نباختن خود را از ۱۶ به ۱۷ هفته (یک نیم فصل کامل) افزایش دهد سبب  ایجاد اختلاف ۳ امتیازی بین ملوان و مس کرمان شود.

این دیدار با حواشی‌های زیادی همراه بود؛ هواداران ملوان به هنگام خوشحالی پس از گل بازیکنان استقلال ملاثانی که به شکل یزله صورت گرفت با قلمداد این حرکت به عنوان عمل تحریک کننده و توهین به شدت ناراحت و عصبی شده و به سمت بازیکنان آبی‌پوش اشیایی را پرتاب کردند.

یکی از خبرنگاران انزلیچی نیز در کنفرانس خبری ابراهیم اشکش سرمربی استقلال ملاثانی با به کار بردن جمله‌ای سبب ناراحتی و عصبانیت سرمربی آبی‌پوشان شد که کار به درگیری لفظی نیز کشیده شد.

همین حواشی‌ها بهانه‌ای شد تا خبرنگار دی اسپورت به سراغ لفته حمیدی مربی بومی استقلال ملاثانی رفته و گفتگویی را در خصوص بازی برابر ملوان و حواشی‌های این مسابقه انجام دهد که در ادامه ماحصل این گفتگو را می خوانید:

*برای هر ۱۵ دقیقه از بازی برنامه داشتیم.
لفته حمیدی در خصوص دیدار تیمش برابر ملوان بندرانزلی اظهار داشت: ما یک تیم کاملا بومی هستیم، از کل شهرهای استان خوزستان بازیکن داریم، ما ۱۷ هفته که مطابق با یک نیم فصل می شود نباخته ایم برای بازی برابر ملوان نیز سرمربی بادانش و کاربلد تیم شب قبل از بازی با بازیکنان صحبت کرده بودند و برای هر ۱۵ دقیقه مسابقه برنامه داشتیم همانطور هم که دیدید با وجود فشار هواداران حریف و استرسی که داشتیم با برنامه پیش رفتیم در ۱۵ دقیقه نخست گلی دریافت نکردیم و در ۳۰ دقیقه پس از یک ربع اول به گل رسیدیم. به بازیکنان‌مان گفته بودیم برای برد به میدان می رویم و حق‌مان را می گیریم چرا که در بازی رفت با سه گل و در روز اشتباهات داوری ناعادلانه به تیم ملوان باخته بودیم. اما امروز داوری خوب بود و مشکلی وجود نداشت.

*بازی دفاعی؟ ما باید حداقل ۵ الی ۶ گل می‌زدیم!
حمیدی در خصوص اینکه ملوانی‌ها معتقد بودند بازیکنان استقلال ملاثانی رو به وقت کشی آورده‌اند گفت: بازی دفاعی؟ توقع داشتند دفاع نکنیم تا گل بخوریم؟ ما حداقل باید ۵ الی ۶ گل به ثمر می رساندیم! یک الی ۲ بار به تیرک زدیم و چند موقعیت صد در صد گلزنی را دروازه‌بان ملوان گرفت، برای هر دقیقه از بازی برنامه ریزی داشتیم. می دانید بر روی صد حملات چند بار بر روی بازیکنان ما خطا کردند اما داور از دادن کارت چشم پوشی کرد حداقل باید دو الی سه نفر اخراج می شدند اما داور فقط یک بازیکن را اخراج کرد‌. برنامه و هدف سرمربی تیم گل نخوردن تیم است ۱۷ هفته نباختن یعنی یک نیم فصل کامل. فکر کردید این آمار به آسانی بدست آمده است؟ گل نخوردن و دفاع کردن یک تاکتیک است و تمام تمرینات ما بر پایه این تاکتیک برگزار می شود. ما بازی را ۲ بر یک بردیم این چه دفاع کردنی است که با برد همراه می شود!؟

*خوشحالی پس از گل به سبک بومی حق مسلم هر تیمی است.
مربی استقلال ملاثانی در خصوص ناراحتی ملوانی‌ها پس از خوشحالی بازیکنان آبی‌پوش بیان داشت: خوشحالی پس از گل حق به سبک بومی حق مسلم هر تیمی است، ما انواع خوشحالی پس از گل به سبک و سیاق بومی و خاص داریم که اکثرا در کشور مرسوم است. بارها دیده‌ایم که بازیکنان به سبک‌های بومی پس از گل خوشحالی می کنند حالا شاید یک تیم متعلق به منطقه آذربایجان باشد که به عنوان مثال در دیدار تیم‌های تراکتور بارها شاهد بودیم که بازیکنان پس از گل خوشحالی خود را با رقص آذری نشان داده‌اند در مناطق دیگر هم به این شکل است هر منطقه‌ای از کشور خوشحالی به سبک خودش را دارد. اما به کسی توهین نکردیم که در مقابل آن اینطور به ما توهین کنند.

حمیدی: بازی دفاعی؟ ما حداقل باید ۵ الی ۶ گل می‌زدیم!

"یزله" سبک خوشحالی بین عرب‌ها است.
وی افزود: همانطور که گفتم هر منطقه‌ای از کشور سبک خوشحالی خودش را دارد یزله هم سبک خوشحالی ما عرب‌ها است که در منطقه عرب نشین کشور مرسوم است و بارها در دیدار تیم‌های فولاد، صنعت نفت، استقلال خوزستان و... شاهد آن بوده‌ایم.

*ما از عرب‌های ایران هستیم و به ایرانی بودنمان افتخار می کنیم.
حمیدی در خصوص حواشی کنفرانس خبری سرمربی استقلال ملاثانی پس از دیدار برابر ملوان اظهار کرد: اولین باخت ملوان در انزلی را ما رقم زدیم، چرا به ما توهین کردند؟ چرا ما را با مردمان کشور دیگر مقایسه می کنند ما ایرانی هستیم و به ایرانی بودنمان و از اینکه زیر پرچم سه رنگ و مقدس این کشور هستیم افتخار می کنیم. باید با خبرنگار خاطی برخورد شود.

*فحاشی‌ها یک چیز عادی است؛ اما نباید ما را با مردمان یک کشور دیگر مقایسه کنند‌.
او در خصوص فحاشی‌های صورت گرفته از سوی هواداران ملوان نیز گفت: فحاشی‌ها؛ برخورد زننده، پرتاپ اشیا به سمت تیم‌ها و... چیز عادی است که در اکثر استادیوم‌ها وجود دارد اما نباید مسائل را قومیتی کنند و ما را با مردمان یک کشور دیگر مقایسه کنند. ما از عرب‌های ایران هستیم و با کشور‌های دیگر کاری نداریم.

حمیدی: بازی دفاعی؟ ما حداقل باید ۵ الی ۶ گل می‌زدیم!

*ملوانی‌ها باید ظرفیت باخت‌شان را بالا ببرند.
حمیدی ادامه داد: سوالی که برای همه پیش می آید این است که فصل آینده ملوانی‌ها که در لیگ برتر با تیم‌های بزرگی چون پرسپولیس و استقلال بازی خواهند کرد آیا هواداران این تیم در مقابل این تیم‌ها نیز چنین رفتارهایی خواهند داشت؟ تیم ملوان تیم بزرگ و تیم ریشه داری است اما تیمی که قصد صعود و حضور در سطح اول فوتبال کشور را دارد باید ظرفیت باخت را داشته باشد و سعی کند این ظرفیت را بالا ببرد.

*در بازی رفت باختیم؛ اما نگذاشتیم به آنها توهین شود.
مربی استقلال ملاثانی تصریح کرد: در بازی رفت ما با نتیجه سه بر یک در روزی که داوری ناعادلانه و به ضرر ما بود شکست خوردیم اما نگذاشتیم به ملوانی‌ها توهین شود. مگر آنها پس از هر گل خوشحالی کردند ما عکس العملی نشان دادیم؟ یا به آنها اعتراض یا توهین کردیم؟ ما پس از بازی به رختکن این تیم رفتیم و برد را تبریک گفتیم.

*دنبال فرهنگ‌سازی هستیم نه محرومیت هواداران ملوان.
وی گفت: ما دنبال محرومیت هواداران ملوان نیستیم دنبال فرهنگ سازی هستیم تا دیگر شاهد چنین اتفاقات و توهین‌ها علیه یک شخص، تیم و حتی قوم در استادیوم‌ها نباشیم.

حمیدی: بازی دفاعی؟ ما حداقل باید ۵ الی ۶ گل می‌زدیم!

*هواداران ملوان متعصب هستند؛ ما با آنها مشکلی نداریم.
حمیدی در خصوص هواداران ملوان بیان کرد: هواداران ملوان نسبت به تیمشان متعصب هستند ما مشکلی ما هواداران ملوان نداریم. قبل از بازی و زمانی که در شهر بندرانزلی بودیم به بهترین شکل ممکن مهمان نوازی کردند و استقبال خوبی از ما داشتند هیچ مشکلی ما با آنها نداریم تنها سوال ما این است که چرا آن خبرنگار بایستی آنطور صحبت و سوالی مطرح کند که توهین به یک قوم ایرانی است؟ توهین او که به عنوان یک انزلیچی است باشگاه ملوان را زیر سوال می برد. این آقا باید از مردم قوم عرب در ایران باید معذرت خواهی کند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار