• کد خبر:۱۱۹۰۶۱
سرمربی تیم فوتبال مس رفسنجان گفت: نوع چیدمان و سبک بازی تیم هوادار، بستن منفذهای تهاجمی و بازیسازی تیم ما بود که البته استراتژی مناسبی در نظر گرفتند.
به گزارش وب سایت دی اسپورت، محمد ربیعی پس از برتری دو بر یک مس رفسنجان مقابل هوادار در هفته ششم لیگ برتر، اظهار داشت:‌ ابتدا به تیم هوادار، کادرفنی و بازیکنانش خسته نباشید و خدا قوت می‌گویم. همچنین به بچه‌های تیم مس رفسنجان نیز دست مریزاد می‌گویم. نوع چیدمان و سبک بازی تیم هوادار، بستن منفذهای تهاجمی و بازیسازی تیم ما بود که البته استراتژی مناسبی در نظر گرفتند. با این وجود در نیمه اول، دو موقعیت داشتیم.  تک به تک شیمبا و فرصتی که در اختیار منشا قرار گرفت. موقعیت آنچنانی هم به تیم حریف ندادیم.

وی افزود: به جز یک ضدحمله که روی کرنر ما زدند، دیگر خطری نداشتند اما برنامه‌ای که در نیمه دوم از بچه‌ها خواسته بودیم، به درستی انجام دادند. پشت سر هم به دو گل رسیدیم و در بحث سرعت و انتقال توپ، خوب عمل کردیم. در ادامه با همان مسیر و تاکتیک توانستیم پنالتی هم بگیریم. شاید اگر پنالتی منشا گل می‌شد، روند بازی تا این حد پرالتهاب نمی‌شد ولی این موضوع طبیعی بود که با گل نشدن آن پنالتی از لحاظ روحی افت کنیم. 3 دقیقه پس از آن صحنه روی یک کرنر گل خوردیم.

سرمربی مس رفسنجان خاطرنشان کرد: دو بر صفر نتیجه خطرناکی است. خیلی مواقع پیش آمده که نتیجه دو بر یک شده، دو بر دو شده است. آنجا بازی را  نگه داشتیم و به جز ضربات کرنر، موقعیت خاصی هم به حریف ندادیم. به تیم خوب و پرتلاش ساکت الهامی خسته نباشید می‌گویم. لیگ امسال پر از تیم‌های خوب است. هیچ بازی‌ای را نمی‌بینم که تیمی بتواند از پیش خودش را برنده بداند. بازیکنان ما هم کارشان را تا حد زیادی درست انجام دادند. می‌دانم که تحت فشار اولین برد بودند و به همین دلیل 15 دقیقه آخر را مقداری احساسی بازی کردند. در رابطه با اخراج شاهین توکلی هم باید بگویم در صحنه کارت زرد اول مقصر نبود که بخواهد کارت زرد بگیرد. البته کارت زرد دوم درست بود اما کار ما در آن لحظات سخت شد و تحت فشار قرار گرفتیم.

ربیعی تصریح کرد:  پیش از این هم گفتم با توجه به روندی که تیم دارد، نتیجه هم به دنبالش خواهد آمد اما بهتر بود گل نمی‌خوردیم زیرا ریتمی  در گل نخوردن داشتیم. در رابطه با منشا باید بگویم او برای من الماس سیاه بوده و هست. کارش را می کند و امروز هم بیش از سایر بازی‌ها دوید و در مدار تاکتیکی ما قرار گرفت. سال گذشته آقای گل شد اما امسال از شانس ما دو پنالتی خراب کرده است(باخنده) اما باید اعتماد به نفسش بازگردد. باید بازیکنان و کادرفنی به او کمک کنند.  سال گذشته ثابت کرد می‌تواند به تیم مس رفسنجان کمک کند و حمایت ما همچنان از او برقرار است. سایر نفرات هم خوب بودند. حامد لک را خیلی مسلط دیدم. خیلی خوشحال هستم مهدی حسینی که به تیم ملی دعوت شده توانست گل بزند. برای او آرزوی موفقیت دارم و خوشحال هستم مس رفسنجان در تیم ملی نماینده دارد. مسئولان تیم ملی از طریق سفارت اتریش کار او را انجام داده‌اند و امیدوارم در این اردو باشد.

وی عنوان کرد: بازیکنان دیگری نیز در تیم ما هستند که می توانند در تیررس انتخاب قرار بگیرند. شاهین توکلی یکی از این نفرات است. رامتین سلیمان زاده در قلب خط دفاعی خیلی مسلط کار می‌کند. محسن آذرباد به روزهای خوبش نزدیک می‌شود. برای محمد حسین کریم زاده خوشحال هستم که امروز به عنوان جوان خوب بومی ما توانست در ضد حمله یک گل بزند. سایر بچه‌ها نیز خیلی برای من عزیز هستند. روی  نفرات جوان مثل هومن ربیع‌زاده خیلی حساب می‌کنم. در دیدار قبلی مهدی محبی را از ابتدا در ترکیب گذاشتم زیرا دوست دارم این فضا به جوان‌ها هم داده شود. خیلی خوشحال هستم که ایمان سلیمی هم پس از یک سال و چند ماه مجدد در زمین حضور یافت. از الان به بعد خودمان را برای تعطیلات و پس از آن سایر بازی‌ها آماده می‌کنیم. از صمیم قلب این پیروزی را به هواداران عزیز و مردم شریف، نجیب و دوست داشتنی شهر تقدیم می‌کنم.

سرمربی مس رفسنجان درمورد اینکه مربی تیم هوادار مدعی شده یک پنالتی برای این تیم گرفته نشده است، توضیح داد: هیچ تیمی امسال اندازه مس رفسنجان و نساجی از داوری ضربه نخورده و این موضوع محرز و علنی است اما من آن صحنه‌ مدنظر مربی هوادار را ندیده‌ام. بعید می‌دانم آن صحنه هند باشد. برای مهاجم هر توپی به دست بخورد هند است اما مدافع متفاوت است. خیلی سرعت توپ نزدیک بود اما در دیدار ما با نساجی و گل گهر اشتباهات محرزی رقم خورد. در غیر این صورت شاید الان 12 امتیاز داشتیم. چهار امتیاز محرز از ما گرفتند.

ربیعی درباره درخشش محمد حسین کریم‌زاده، بازیکن بومی مس در بازی با هوادار گفت: سومین سال حضور او در لیگ برتر است. در همان پست اکنون حسن جعفری و مرتضی منصوری را در اختیار داریم. اینکه باید در آینده چه اتفاقی رخ بدهد سوالاتی است که مدیریت در بحث آکادمی باید درموردش پاسخگو باشد. من نمی‌دانم گل گهر از تیم آرمان گهر بازیکن برمی‌دارد یا برنمی دارد اما امیدوارم در رفسنجان یک تیم سایه برای بچه‌های بوکی داشته باشیم تا آنها بتوانند در لیگ‌های پایین‌تر تجربه بیشتری کسب کنند و پس از آن به لیگ برتر بیایند. موافق این اتفاق هستم و امیدوارم مراجع بالادست باشگاه مس تمهیداتی ایجاد کنند که هزینه ها تامین شود تا در رفسنجان به جز تیم لیگ برتری، بتوانیم یک تیم هم برای بچه‌های بومی شهر در لیگ‌های پایین‌تر داشته باشیم.

وی درخصوص عملکرد خوب مهرداد رضایی در این مسابقه گفت: یک بار درباره اتفاقی که برای مهرداد رضایی رخ داد صحبت کردم. افرادی که مرا می‌شناسند می‌دانند خیلی روی نظم و انضباط تیمی حساس هستم. مهرداد رضایی از بازیکنان قدیمی و شش سال شاگرد من است. اتفاقی افتاد که با او برخورد و جریمه‌اش کردیم. پس از حل این موضوع و ابراز ندامت، بار دیگر به چرخه کار بازگشت. مقابل فولاد و هوادار از مهرداد استفاده کردیم. نباید از این موضوع هم بگذریم که از فرشید باقری هم در چهار بازی ابتدایی خیلی راضی بودم اما او نیز مصدوم شد که امیدوارم مصدومیتش سریع‌تر برطرف شود. نفرات خوبی در مرکز زمین داریم و بنابرصلاحدید و برنامه‌های خود از آنها استفاده می کنیم.

سرمربی مس درباره حمایت هواداران این تیم تا دقیقه 90، توضیح داد: آنها بسیار دوست داشتنی هستند و امیدوارم در بازی بعدی خانگی ما مقابل تراکتور، در ورزشگاه صندلی خالی نداشته باشیم. امیدوارم سازمانی هم برای آنها درست شود تا نظام‌مند و با ساختار درستی وارد ورزشگاه شوند. این تیم  متعلق به هواداران و مردم رفسنجان است. خوشحالم در چهارمین سال حضورم در رفسنجان، تیم مس به این نقطه رسیده است. باید از مدیریت باشگاه و مدیران قبلی و فعلی صنایع مس نیز تشکر کنم. امیدوارم تیم‌های مس کرمان، رفسنجان، سونگون و شهربابک بتوانند در ادامه لیگ و تورنمنت‌هایی که در آن حضور دارند موفق باشند.

ربیعی درباره اینکه با  توجه به پنالتی از دست دادن‌های اخیر منشا، آیا قرار است او همچنان پنالتی زن اول مس باشد، گفت: شاید اگر امشب پنالتی منشا گل و نتیجه سه بر صفر می‌شد، شاید روند کار خیلی تغییر می‌کرد اما درباره پنالتی‌های بعدی به موقعش تصمیم می‌گیریم.  منشا مورد حمایت من هست. امروز هم تلاش درست و به قاعده‌ای  انجام داد. در بازی‌های قبلی از وی راضی نبودم و او را بیرون هم گذاشتم. در کارم تعارف ندارم. همه بازیکنان برای من قابل احترام هستند اما همه می‌دانند اگر کسی آنچه را که می‌خواهم انجام ندهد، در قاعده کاری ام قرار نمی‌گیرد ولی امروز به منشا تبریک می‌گویم.

وی درباره عملکرد جفرسون باهیا، گفت:‌ او کارش را انجام می‌دهد. طبق تحقیقاتی که کادرفنی داشت، خودمان او را پیدا کردیم. مقداری زمان می خواهد تا در لیگ برتر ایران جا بیفتد و هرچه جلوتر برویم، وضعیتش بهتر خواهد شد. برخی توانمندی‌های خوب دارد  اما باید نقاط ضعفش را هم برطرف کنیم. یک بازیکن چند پا با میانگین بالای قدی می‌خواستیم که او را پیدا کردیم. از شیمبا بسیار راضی هستم. او سن بسیار بالایی دارد اما بسیار حرفه‌ای و در اختیار است. موقعیت هم گیرش می‌آید و اطمینان دارم بیشتر برای ما گل خواهد زد.

سرمربی مس درمورد آخرین وضعیت فرشاد محمدی مهر، تصریح کرد: فرشاد محمدی مهر امیدواریم مشکلاتش حل شود. جای او در تیم ما است و اعتقاد فنی زیادی به این بازیکن دارم.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار