• کد خبر:۱۱۹۸۴۰
منصفانه نیست بگویند بازیکنان کم‌کاری می کنند؛

دلاوری: چوکا از بیرون خوب است؛ از درون افتضاح!

کاپیتان تیم فوتبال چوکای تالش می گوید وضعیت این تیم از بیرون خوب به نظر می رسد اما از درون شرایط اسفناکی دارد.
به گزارش وب سایت دی‌اسپورت؛ نیما دلاوری مدافع و کاپیتان تیم فوتبال چوکای تالش که در دیدار برابر ون‌پارس اصفهان از ناحیه گونه و کتف دچار مصدومیت شده بود در تهران مورد عمل جراحی قرار گرفت. بر اساس اعلام پزشک معالج این مدافع؛ عمل جراحی دلاوری موفقیت آمیز بوده و حدود یک ماه از میادین دور خواهد بود.

وضعیت آشفته باشگاه چوکای تالش و مصدومیت کاپیتان این تیم بهانه‌ای شد تا خبرنگار ما به سراغ نیما دلاوری مدافع سبزپوشان تالشی رفته و با وی گفتگویی را پیرامون شرایط خودش و باشگاه چوکا انجام دهد.

دلاوری در گفتگو با خبرنگار دی‌اسپورت در خصوص مصدومیتش اظهار داشت: در بازی ون‌پارس از ناحیه صورت گونه و فک راستم دچار شکستگی شد که در رشت توسط دکتر طالب زاده مورد عمل جراحی قرار گرفتم. حدود یک هفته‌ای است که دوران نقاهت خودم را سپری می کنم و فکر کنم پس از یک هفته طی معاینه‌ای که دکتر طالب زاده انجام خواهد داد حدود یک ماه الی 1/5 دور از میادین خواهم بود.

دلاوری در ادامه در خصوص شرایط بحرانی تیم چوکا بیان داشت: آقای نامداری طی سه سال پیش تیمداری خوبی را در تالش انجام داده بود اما امسال به دلیل مشکلات اقتصادی نتوانست تیمداری کند و کنار تیم باشد از این رو آقای محمدیاری به بحث تیمداری ورود کردند که متاسفانه امکانات کمی را در اختیار داشتیم و نتوانستیم اردویی را برگزار کنیم. ابتدای فصل هم تعدادی از بازیکنان را که با نظر آقای اشجاری به تیم جذب شده بودند را نخواستند و از طرفی هم باشگاه نتوانست به تعهداتی که به بازیکنان و کادر داده بود را عملی کند در کل امسال؛ سال خوبی از لحاظ مدیریت برای چوکا نبود.

کاپیتان چوکای تالش افزود: چوکا هواداران بیشتری دارد و فقط از بیرون خیلی قشنگ به نظر می رسد! اگر از درون به چوکا نگاه کنید مشکلات زیادی دارد که بعضی از این مشکلات و مسائل را نمی توان به زبان آورد! امسال بازیکنان به عشق مردم تالش و هواداران چوکا با دریافتی 4 الی 5 درصد بازی کرده‌اند، شما نفر کمی پیدا می‌کنید از بازیکنان و عوامل تیم ما که دریافتی‌اش به 10 درصد برسد. همه عوامل تیم شاید از ابتدای فصل 3 الی 4 میلیون دریافتی داشته باشند چرا که آقای محمدیاری نتوانست به تعهداتش عمل کند حتی مسئولان شهری و استانی ما نیز هیچگونه کمکی نسبت تیم ما انجام ندادند.

دلاوری: چوکا از بیرون خوب است؛ از درون افتضاح!

مدافع چوکا در پاسخ به این پرسش که آیا از زمان مصدومیتش تا بدین لحظه از سوی مدیران باشگاه جویای احوال وی شده‌اند یا خیر گفت: قرارداد ما بازیکنان با آقای محمدیاری بوده که متاسفانه در این مدت نه تماسی از سوی ایشان با من گرفته شد و نه نماینده از سوی باشگاه وضعیت من را پیگیری کرد درست است باشگاه به تعهداتش عمل نکرده اما حداقل انتظارم این بود که سری به من می زدند و جویای احوالم می شدند. باز دم آقای نامداری گرم با وجود اینکه تیمداری نمی کند و سمتی در این باشگاه ندارد نصف هزینه عمل جراحی من را پرداخت کرد که جا دارد از ایشان تشکر کنم. همه اینها واقعیت است و من بازیکنی نیستم که حرف دروغی بگویم شاید گفتن این واقعیت‌‌ها و حقایق برایم تبعاتی داشته باشد اما برایم مهم نیست.

وی در پاسخ به این پرسش که چه دلایلی سبب شده تا تیم‌های گیلانی طی سالیان گذشته با مشکلات مالی و مالکیتی روبرو شوند گفت: فوتبال شمال کشور پر از بازیکنان با استعداد و پتانسیل است و همیشه بازیکنان تراز اولی را به فوتبال کشور معرفی کرده است. تنها مشکلات فوتبال شمال کشور مشکلات سخت افزاری و تامین منابع مالی است. و هیچ شرکت دولتی و یا بخش خصوصی با بنیه مالی قوی وجود ندارد که پشتوانه مالی خوبی از تیم‌های شمالی داشته باشد. شرکت‌هایی مثل فولاد، مس، سپاهان، ذوب‌آهن، گل‌گهر و ‌.... بودجه‌های کلانی را ابتدای فصل برای استفاده و مصارف در حوزه ورزش علی الخصوص فوتبال اختصاص می دهند و تیم‌های زیر مجموعه این شرکت‌ها بدون دغدغه و مشکل وارد مسابقات می شوند اما تیم‌های شمالی از ابتدای فصل بدون پشتوانه مالی و برنامه مشخص در بحث مالی وارد مسابقات می شوند و در ادامه با چالش بزرگی مثل چالش فعلی چوکا روبرو می شوند.

دلاوری ادامه داد: در فوتبال شمال با توجه به اینکه شرکت یا مجموعه برای تیمداری وجود ندارد اشخاص برای تیمداری ورود می کنند و این اشخاص صرفا برای منافع شخصی خود تصمیم به تیمداری می گیرند و در وسط راه نهادها و مسئولان اعم از استانداری و شهرداری کمکی نمی کنند و این افراد نیز دیگر هزینه نمی کنند و در نهایت وضعیتی مثل شرایط فعلی چوکا پیش می آید. اصلا در شان و شخصیت یک باشگاه لیگ یکی نیست که پرداختی‌هایش یک درصد یک درصد باشد.

دلاوری: چوکا از بیرون خوب است؛ از درون افتضاح!

کاپیتان چوکای تالش در واکنش به این موضوع که به نظر می رسد مسئولان استانی هیچ اقدامی نسبت به خوشحالی هواداران چوکا؛ هوادارانی که با وجود بدون تماشاگر بودن مسابقه تیم محبوب‌شان در پشت فنس‌های ورزشگاه پوریای ولی تالش حضور پیدا کرده و تیم محبوب‌شان را تشویق می کنند و نشان می دهند از صمیم قلب عاشق تیم چوکا هستند؛ بیان داشت: دقیقا همینطور است؛ مدیریت یک باشگاه که در راس کار است هم می تواند تیم را خوشبخت کند و هم می تواند تیم را نابود کند. تا به امروز ما هیچ مدیر دلسوزی در باشگاه چوکا نداشتیم که بالا سر این تیم باشد؛ کسی که کت از تن خودش در بیاورد و یک تنه برای موفقیت تیم و خوشحالی مردم تالش و هواداران چوکا تلاش کند.

او ادامه داد: چرا نباید هواداران ما در ورزشگاه حضور یابند؛ یک مدیر یا مسئولی نیست که در فدراسیون حضور یابد و پیگیر حضور هواداران‌مان باشد هواداران چوکا در شرایط آب و هوایی شمال کشور زیر باران به خاطر اینکه اجازه ورود به ورزشگاه ندارند از پشت فنس‌ها بازی را نگاه می کنند چرا باید اینطور باشد چرا در سایر ورزشگاه‌ها تماشاگران حضور می یابند اما در تالش اجازه ورود نمی دهند مگر چه اشکالی دارد چه مشکلی پیش می آید؟ تیم ما مشکلات خاص خود را دارد اما هوادار نصف زور تیم ما است و وقتی اجازه حضور در ورزشگاه ندارد تیم ما لطمه می خورد.

دلاوری در خصوص اینکه برخی هواداران چوکا معتقد هستند تعدادی از بازیکنان این تیم کم‌کاری می کنند گفت: از ابتدای فصل امکانات از قبیل تغذیه و خوابگاه مناسبی در اختیار بازیکنان تیم قرار ندادند و تیم بدون اردو وارد مسابقات شد این تیم همان تیم سال قبل است اما چند مهره را از این تیم گرفتند ولی اینکه بگویند بازیکنان کم‌کاری می کنند این منصفانه نیست. هوادار حق دارد و من بابت نتایج بدی که تا پایان هفته چهاردهم رقم خورده عذرخواهی می کنم. دنبال بهانه جویی نیستم ولی همه چیز ما بد بوده به بازیکن هیچ گونه امکاناتی ندادند و دریافتی هم نداشتند بازیکن هم انسان است مشکل دارد و به سختی امرار معاش می کند و در کنار این مشکلات تمام توان خود را می گذارد تا بازی خوبی انجام دهد عملکرد خوبی داشته باشد آیا در این شهر کسی است که بیاید از من بازیکن بپرسد آیا مشکلی داری یا خیر؟ نه تنها از من بلکه از بقیه بازیکنان نیز کسی پیگیر وضعیت‌شان نیست. با چه انگیزه‌ای وارد میدان شویم؟ اصلا ما بزرگ و مدیری در تیم نداریم فقط تمام فکر و ذکر مسئولان این است که تیم برود و بازی کند! چطور بازی کند و نتیجه بگیرد برایشان مهم نیست.

دلاوری: چوکا از بیرون خوب است؛ از درون افتضاح!

کاپیتان چوکای تالش در پایان در پاسخ به این پرسش که آیا سهمیه این تیم با شرایط فعلی در لیگ یک حفظ می شود یا خیر بیان داشت: با این شرایطی که مدیریت برای ما درست کرده کارمان سخت است باید مدیری بیاید که دلسوز باشد و از ته دل این تیم را دوست داشته باشد‌ و بتواند کمک کند ما مدیری تا پایان هفته چهاردهم در این تیم ندیدیم. اگر چنین مدیری بیاید که بخواهد سهمیه تیم را نگه دارد تیم چرا نتواند سهمیه‌اش را حفظ کند. بازیکنان و کادرفنی خودشان را نشان دادند این تیم با یک تقویت درست می تواند شرایط مطلوبی را تجربه کند. البته همانطور که گفتم در راس این تقویت بخش مدیریت مهم‌ترین مسئله است که در انتخاب این بخش باید دقت نظر بیشتری وجود داشته باشد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار