• کد خبر:۱۲۰۳۶۴
تضرر دو امتیازی خرم آبادی ها، فجر یک امتیاز از دست داد؛

بررسی سود و زیان داوری دو تیم فجرسپاسی و خیبر خرم آباد

تیم فوتبال خیبر خرم آباد در فصل جاری 2 امتیاز به دلیل اشتباهات تاثیرگذار داوری از دست داده است.
بررسی سود و زیان داوری دو تیم فجرسپاسی و خیبر خرم آباد
به گزارش وب سایت دی اسپورت؛ هفته نوزدهم رقابت های لیگ یک هفته جاری برگزار می‌شود که در یکی از دیدارهای مهم این هفته تیم فوتبال خیبر خرم آباد روز چهارشنبه 5 بهمن ماه از ساعت 14 در ورزشگاه تختی خرم آباد میزبان تیم رده دومی فجرسپاسی خواهد بود.

در آستانه دیدار مهم این هفته مهدی رجب زاده سرمربی فجرسپاسی که تیمش به اذعان علی میرزابیگی یکی از کارشناسان داوری کشور هفته گذشته در دیدار برابر ون پارس اصفهان هر چند بی تاثیر در امتیازگیری اما از اشتباهات داوری متضرر شده بود در مصاحبه با یکی از رسانه ها نسبت به اشتباهات داوری در این مسابقه معترض و با اشاره به اشتباه کمک داور دیدار رفت تیمش برابر خیبر خرم آباد که بر اساس آن گل سالم فجر در آن مسابقه آفساید اعلام شده بود خواستار استفاده رئیس کمیته داوران از داوران باتجربه در دیدارهای مهم لیگ یک شد.

همین موضوع بهانه‌ای شد تا در آستانه دیدار مهم و حساس دو تیم؛ در خصوص سود و زیان تیم های فجرسپاسی شیراز و خیبر خرم آباد از اشتباهات داوری در طول 18 هفته برگزار شده لیگ یک بررسی هایی داشته باشیم.

بر اساس کارشناسی های انجام شده توسط کارشناسان داوری کشور در برنامه فوتبال یک و همچنین نظرات ارائه شده برخی کارشناسان داوری در گفتگو با خبرنگار دی اسپورت؛ تیم فوتبال فجرسپاسی تا پایان هفته هجدهم از اشتباهات تاثیرگذار داوری در دیدار برابر شهرداری آستارا و دریای کاسپین بابل سود برده و در سه مسابقه مقابل تیم های خیبر خرم آباد، دریای کاسپین بابل و ون پارس اصفهان متضرر شده است.

اشتباهات داوری در دو دیدار این تیم برابر دریای بابل و ون پارس تاثیری در امتیازگیری تیم فجر ایجاد نکرده اما اشتباه کمک داور برابر خیبر سبب شده تا این تیم در حالت خوشبینانه 2 امتیاز از دست بدهد.
بیشتر بخوانید:


در دیدار فجر برابر شهرداری آستارا نیز که با تساوی بدون گل به پایان رسیده بود به اذعان کارشناس داوری بایستی در این بازی یک خطای پنالتی به نفع تیم آستارا اعلام می شد؛ با این حال اگر در حالت خوشبینانه دو امتیاز بازی رفت خیبر را به مجموع امتیازات فعلی فجر اضافه کنیم این تیم در جدول 31 امتیازی می شود. در سوی مقابل اگر پنالتی آستارایی ها در هفته پانزدهم برابر این تیم اعلام و تبدیل به گل می شد و آن مسابقه هم در حالتی خوشبینانه با برد شهرداری آستارا به پایان می رسید در این صورت فجر در آن مسابقه به امتیازی دست نمی یافت و بایستی یک امتیاز از مجموع امتیازات این تیم کسر می شد که در این صورت مجموع امتیازات فجر در جدول 30 امتیاز می شد.


اما در سوی مقابل خیبر خرم آباد تنها یک سود از اشتباهات داوری آن هم در همان دیدار رفت برابر همین تیم فجرسپاسی و یک ضرر در دیدار برابر چادرملو اردکان داشته است مسابقه ای که با تساوی بدون گل به پایان رسید و بنا به کارشناس داوری کشور باید یک خطای پنالتی به سود تیم خیبر در این دیدار اعلام می شد.


با این حال اگر یک امتیاز دیدار برابر فجر از مجموع امتیازات خیبر کسر شود و در حالت خوشبینانه اگر پنالتی خرم آبادی ها در بازی برابر چادرملو اعلام و تبدیل به گل می شد باید دو امتیاز به تیم خیبر تعلق می گرفت که در این صورت مجموع امتیازات این تیم به عدد 27 می رسید و در جدول فعلی با توجه به تفاضل گل بهتر نسبت به تیم پارس جنوبی جم در رتبه پنجم قرار می گرفت.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار