• کد خبر:۱۲۰۵۵۰
باشگاه سایپا با انتشار بیانیه‌ای به صورت تلویحی و غیر مستقیم 4 هفته ناکامی خود را به داوری‌ها ارتباط داد.
ویدئو: باشگاه سایپا و توجیه 4 هفته ناکامی با داوری‌ها!
به گزارش وب سایت دی‌اسپورت؛ تیم فوتبال سایپا در چهار هفته اخیر برابر استقلال ملاثانی، دریای بابل، شهرداری آستارا و خیبر خرم آباد سه تساوی و یک شکست کسب کرد و در شرایطی که نیم فصل اول را با حضور در رتبه دوم جدول به پایان رسانده بود، در پایان هفته بیستم با خوش شانسی و با از دست دادن امتیاز توسط رقبایش جایگاهش تغییر نکرد تا در همان رتبه دوم جدول باقی بماند.

رسانه باشگاه سایپا امروز با انتشار بیانیه‌ای به نحوه قضاوت داوران در هفته‌های اخیر علی الخصوص دو هفته اخیر در دیدار برابر شهرداری آستارا و خیبر خرم آباد معترض و مدعی شد که اشتباهات داوری علی الخصوص در دو دیدار اخیر که مورد تایید کارشناسان داوری کشور خصوصا در کارشناسی داوری برنامه فوتبال یک قرار گرفته سبب شده تا این تیم امتیازات زیادی را از دست بدهد و نتواند فاصله امتیازی خود را با سایر رقبا افزایش دهد! این در حالی است که صحنه‌های داوری دو مسابقه مورد اشاره باشگاه سایپا در برنامه این هفته فوتبال یک مورد کارشناسی قرار نگرفت! اما بر اساس کارشناسی‌های صورت گرفته و نظرات ارائه شده علی میرزابیگی یکی از کارشناسان داوری کشور به خبرنگار دی‌اسپورت در خصوص صحنه‌های داوری این مسابقات اشتباه داوری در این صحنه‌ها توسط وی تشخیص داده نشد!

رسانه این باشگاه در بخش دیگری از بیانیه خود به اشتباهات داوری علیه نارنجی‌پوشان از ابتدای فصل اشاره کرده اما این در حالی است که بر اساس بررسی‌های صورت گرفته کارشناسی‌های داوری‌ در برنامه فوتبال یک و همچنین نظرات ارائه شده برخی کارشناسان داوری در گفتگو با خبرنگار دی‌اسپورت تیم فوتبال سایپا از هفته نخست تا هفته بیستم نه تنها از اشتباهات داوری متضرر نشده بلکه از این اشتباهات فقط در دیدار برابر شهرداری آستارا در هفته دوم رقابت‌ها سود برده است.

علی میرزابیگی یکی از کارشناسان داوری کشور در خصوص صحنه‌های داوری دو بازی شهرداری آستارا و خیبر خرم‌آباد که مورد اعتراض باشگاه سایپا هم است در گفتگو با خبرنگار دی‌اسپورت اظهار داشت: در خصوص دو صحنه نخست دیدار خیبر خرم آباد و سایپا تهران باید بگویم که تکل مدافعان سفید کاملا صحیح است ابتدا توپ را می زنند بنابراین این صحنه‌ها نمی تواند خطا باشد.

وی در مورد صحنه سوم بازی خیبر و سایپا نیز گفت: به دلیل کیفیت پایین تصاویر به ضرس قاطع نمی توانم نظری راجع به برخورد یا عدم برخورد توپ به دست مدافع سفید بدهم.

این کارشناس داوری در خصوص تنها صحنه دیدار سایپا و شهرداری آستارا بیان داشت: در این صحنه باید داور به مهاجم نارنجی پوش به دلیل شبیه سازی برای گرفتن پنالتی اخطار می داد و یک ضربه غیر مستقیم به سود تیم مقابل اعلام می کرد.

تمام اینها در حالی است که توقف سایپا برابر خیبر، پنجمین بازی متوالی بود که خودروسازان تهرانی در کسب پیروزی ناکام بوده‌اند و انتشار چنین بیانیه‌ای بیشتر یک فرار رو به جلو برای عدم نتیجه گیری می تواند باشد تا اعتراض به اشتباهات داوری!

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار