• کد خبر:۳۹۲۸۳
  • تعداد نظرات: ۱نظر
بلاتکلیفی پاس، دلهره و نگرانی هواداران
  • ۰۹:۲۵
  • ۱۴/تير/۱۳۹۵

با خداحافظی رمضانی، باشگاه پاس تعطیل شد!

دی اسپورت: موج دلهره و استرس بازهم هواداران پاس را فرا گرفته است. این بار آنها در انتظار سرنوشت تلخ سقوط و ناکامی نیستند بلکه خاموشی مسوولانی را شاهدند که پاس را در مسیر مرگ تدریجی هدایت می کند.

به گزارش خبرگزاری "دی اسپورت"، هر چند معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان شایعه انحلال پاس را تکذیب کرد اما تا به امروز حرکتی از سوی مسوولان پیرامون روشن شدن سرنوشت پاس انجام نگرفته تا بازهم موجی از نگرانی بابت مرگ تدریجی پاس 63 ساله ایجاد شود.
قطعا در این بین هواداران فوتبال همدان از نابودی یکی از پرافتخارترین تیم های تاریخ فوتبال ایران مصون هستند و در عین حال قلب هایشان بیش از سایرین برای تیم محبوب شهرشان می تپد.
سقوط پاس را خجالتی بزرگ برای شهرشان می دانند و هرگز مقصران این اتفاق ناگوار که برای دومین بار رخ داد را نمی بخشند.
شاید صبوری همین مردم همدان سبب شد پاس روان تر در مسیر سقوط قرار بگیرد چرا که تا لحظه آخر هم به حمایت از گردانندگان تیمشان پرداختند و  حتی با سقوط پاس یقه گیر کسی نشدند.
با این حال همین هواداران چند روز پس از سقوط پاس بازهم با امید و آرزو سربلند کرده و این باور را در ذهن خود جای دادند که بازهم می توان پاس را از زمین به عرش رساند.
با وجود این حس امید، چاشنی بیم هم موجب شده تا با دلهره و نگرانی به فردای پاس نگاه کنند.
تنها واکنش مسوولان پس از 50 روز از سقوط پاس، تکذیب و مخالفت با طرح انحلال بود و غیر از این اظهارنظر، هیچ تصمیم یا حرکت مشخص برای شروع دوباره این تیم اتخاذ و یا اعلام نشده است.
* مرگ تدریجی پاس محصول چراغ خاموشی مسوولان
برخی معتقدند مسوولان دنبال فرصت سوزی و مرگ تدریجی پاس هستند و برای تحقق این هدف چراغ خاموش پیش می روند تا در نهایت و زمانیکه دیگر امکان تیمداری نیست، انحلال باشگاه را برملا سازند.
البته حیات پاس نمی تواند به انحلال ختم شود چرا که بدهی های میلیاردی از یک طرف و غیرتجاری بودن باشگاه از سوی دیگر نمی تواند این تصمیم را به اجرا بگذارد ضمن اینکه تبعات سیاسی و اجتماعی زیادی برای مسوولان دارد!
استاندار همدان طبق اساسنامه رییس هیات مدیره باشگاه پاس است و قطعا تمام نگاه ها به سمت وی خواهد بود و بعید است تصمیمی عجیب و تاریخی را برای پاس 63 ساله به این گونه بگیرد.
* سرنوشت پاس در دستان نماینده دولت تدبیر و امید
قطعا دولت فعلی که شعارش تدبیر و امید است و استانداران نمایندگان آن در هر استان محسوب می شوند، باید بارقه های امید را با تدبیر درست در دل مردمان جامعه حفظ و سطح آن را گسترش دهند.
هم اکنون زمام امور پاس در دستان شخص استاندار به عنوان نماینده دولت تدبیر و امید است و او باید بکوشد با تدبیر اصولی و اساسی پیرامون پاس، امید را در دل هواداران و دلسوزان این تیم ایجاد کند.
هواداران پاس این روزها از سقوط تیمشان سرخورده شده اند و قطعا یک خبر خوشحال کننده می تواند آنها را باردیگر در مسیر حمایت از پاس سرزنده کند.
* از شایعه تا واقعیت
شنیده ها حاکیست که استاندار برای لیگ دو قصد استفاده از مدیرعامل، کادر فنی و بازیکنان تماما بومی را دارد هر چند نیم نگاهی هم با لیگ یکی شدن تیمش داشته و امیدوار است پاس همچنان در لیگ یک باقی بماند.
مباحث مطرح شده پیرامون تبانی و پرونده سازی پاس در کمیته صیانت و اخلاق از یک سو، خوشبینی از انحلال چند تیم لیگ یکی به دلیل مخالفت مسوولان و شرایط وخیم اقتصادیشان از سوی دیگر سبب شده تا استاندار مصرانه امیدوار به لیگ یکی شدن پاس باشد.
در پرونده تبانی به گفته عبدالحمید رمضانی، با وجود مسجل شدن آن در لیگ یک با توجه به مدارک و ادله ارایه شده، جسارت تصمیم گیری نهایی و اعلام را دیده نمی شود و شاید تاکتیک آقایان فدراسیون نشین برای گذر زمان و در نهایت زیرخاک بردن این پرونده جنجالی است!
اما دیدگاه برخی در این است که اثبات تبانی بسیار سخت و برای پاس ناشدنی است و به نتیجه نمی رسد.
اما عده ای هم خوشبین هستند تا تیم هایی که تاکنون تکلیفشان در لیگ یک مشخص نشده و امکان کناره گیری آنها بیشتر از حضورشان است، منجر به بازگشت پاس به این عرصه از مسابقات شود.
* پاس خصوصی یا دولتی!
پاس در سال های گذشته هم به صورت دولتی و هم خصوصی مورد حمایت مالی قرار گرفته است و هنوز نتوانسته درآمد پایدار و مستقل را برای خود ایجاد کند.
برخی معتقدند این تیم با چاشنی سیاست همراه است و نمی توان آنرا به طور کامل از بدنه استانداری خارج کرد وگرنه در این سال ها بودند سرمایه گذارانی که خواستار حمایت از پاس شدند.
عده ای نیز بر این باورند که استاندار همدان هم اکنون دنبال واگذاری پاس به بخش خصوصی است منتهی با این نگرش که نباید از استان خارج شود.
آنچه پیداست، پاس فعلا فرزند خوانده یا ناخوانده استانداری همدان محسوب می شود و باید حمایت لازم را داشته باشد.

* بی تفاوتی نمایندگان مجلس از سرنوشت پاس
از 9 نماینده مردم استان همدان در مجلس شورای اسلامی، فقط یک نماینده با تاریخ پاس در همدان عجین است. دکتر حاجی بابایی از بانیان انتقال پاس به همدان بوده و تا همین چند سال قبل هم حمایت های خوبی از این تیم داشت اما هم اکنون که باردیگر به مجلس راه یافته است، نسبت به پاس تاکنون نه حرکتی کرده و نه واکنشی نشان داده است.
خیلی ها امیدوارند که این نماینده مجلس باردیگر پاس را زیر چتر حمایت خود قرار دهد و استاندار را یاری کند!
سایر نمایندگان همدان در مجلس اما موافق این شیوه اداره پاس نیستند. پاسی که بیشتر حیات خلوت غیربومی ها بوده و استعدادهای بومی را به سایر تیم ها گریزان کرده است.
شاید بتوان با بومی سازی کامل پاس بویژه در بخش بازیکنان و مربیان، دیدگاه منفی و انتقادی آنها را نسبت به پاس تغییر داد.
* خداحافظی مدیرعامل پاس
عبدالحمید رمضانی عصر دیروز به سیم آخر زد و با نگارش نامه ای به استاندار به عنوان شخص اصلی تصمیم گیرنده پیرامون پاس، عطای مدیریت در این باشگاه را به لقایش بخشید.
البته در نامه رمضانی خبری از استعفا نیست بلکه می تواند اینطور استنباط کرد که او با این نامه فعلا از جمع پاس جدا شد تا مسوولان نسبت به تعیین تکلیف امور مدیریتی و اداره تیم تصمیم گیری کنند.
وی در نامه اش اشاراتی به تلاش و زحماتش در مدت حضورش در همدان کرد و گلایه نسبت به بی توجهی مسوولان حتی در مقام پاسخ گویی پیامکی یا تلفنی به او.
هر چند پس از انتشار این نامه در کمپین فوتبال همدان در فضای تلگرامی، واکنش های زیادی در حمایت از او شد.
با رفتن رمضانی، علنا باشگاه پاس به تعطیلی کشیده شد و البته شایعاتی مبنی بر چراغ سبز مسوولان نساجی برای حضور رمضانی در این تیم هم به گوش می رسد.
* عید فطر، عیدی مسوولان به هواداران!
شنیده ها از یک منبع موثق خبر از عیدی مسوولان به هواداران پاس در عیدسعید فطر حاکیست.
گفته می شود استاندار همدان قصد دارد در همین یکی دو روز آینده که عید فطر در پیش است، برای آینده پاس تعیین تکلیف کند!

 


پاس همدان
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
پـ ــ ــ ــ ــاس
-
۲۲:۰۹ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۴
0
0
.
.
جاوید پـــــــــــــــــــــــــاس
.
.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار