• کد خبر:۴۱۴۸۸
 دی اسپورت:آقای گل فوتبال جهان در تمرینات نفت تهران خیلی جدی مشغول کار کردن با شاگردانش دیده می‌شود که این اتفاق در سال‌های اخیر بی‌سابقه بوده است.

به گزارش خبرگزاری" دی اسپورت":آقای گل فوتبال جهان در تمرینات نفت تهران خیلی جدی مشغول کار کردن با شاگردانش دیده می‌شود که این اتفاق در سال‌های اخیر بی‌سابقه بوده است.

آقای گل فوتبال جهان در تمرینات نفت تهران خیلی جدی مشغول کار کردن با شاگردانش دیده می‌شود که این اتفاق در سال‌های اخیر بی‌سابقه بوده است. شروع کار علی دایی در دوران مربیگری از اواسط لیگ ششم بود که با قهرمانی این تیم همراه شد و او را یک سال دیگر در جمع نارنجی پوشان ماندنی کرد ولی از سال 87 که دایی به تیم ملی رفت، تصمیم گرفت مثل دوران فوتبالش در مربیگری هم موفق باشد و به همین منظور ژلکو میاچ را به کادر فنی خود اضافه کرد.

 

میاچ در سال 1998 و وقتی نسل طلایی فوتبال ایران بازی می‌کردند، پنج ماه دستیار تومیسلاو ایویچ بود و از این نظر دایی با شناخت قبلی از کسی که مربی خود بوده او را به عنوان مربی اول خود برگزید.

 

این مربی کروات پس از اینکه فصل گذشته علی دایی سرمربی صبا شد دوباره به ایران و تیم او آمد؛ او در تیم ملی، پرسپولیس و راه‌آهن آنقدر خوب تمرین می‌داد که دایی در بیشتر تمرینات حضور پیدا نمی‌کرد و همین اتفاق در صبا نیز مشاهده شد و میاچ در بیشتر تمرینات، صبایی‌ها را به عنوان نفر اول تمرین می‌داد.

 

میاچ که حساسیت زیادی به نحوه تمرین کردن بازیکنان دارد و برای تیمش دلسوز است، در اتفاقی عجیب و غریب امسال بدون اینکه علت آن مشخص شود کنار علی دایی در نفت تهران نیست؛ هنوز سرمربی جدید نفت در این باره صحبتی نکرده ولی طبق اعلام او، فردی به نام علی عاملی که اسمی مشابه او با پسوند «موسوی» فقط در سایت هیأت فوتبال استان تهران وجود دارد و به عنوان مربی تیم کوثر تهران به ثبت رسیده است، مربی نفت تهران شد.

 

هنوز مشخص نیست مربی کرواتی که عصای دست دایی از سال 87 تاکنون (به غیر از دومین دوره حضور در پرسپولیس) بوده چرا در نفت با او همکاری نمی‌کند ولی هرچه هست مشخص شده دایی فصل بسیار سختی در صورتی که فردی مثل میاچ کارکشته به کادر فنی خود اضافه نکند پیش رو دارد. چون شهریار فوتبال ایران به غیر از سرمربیگری نفت، همزمان کارهای اقتصادی زیادی انجام می‌دهد و قطعا در بسیاری از تمرینات نمی‌تواند خود تمرین‌دهنده باشد.

 

البته دایی از زمانی که به عنوان سرمربی نفت تهران معرفی شده یک جلسه هم در تمرینات غیبت نداشته و حتی دیروز صبح نیز با شاگردانش به ایفمارک رفته و چند مرحله تست پزشکی را نیز انجام داده است؛ با این وجود باید دید این مربی نامدار دستیار جدیدی برای خود انتخاب می‌کند یا خودش هر روز می‌خواهد تیم نفت را تمرین دهد.

 

 

 

منبع:ایران ورزشیارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار