• کد خبر:۴۳۱۰۸
پیراهن تیم فوتبال تراکتورسازی در فصل جدید شب گذشته در شرایطی رونمایی شد که این لباس بشتر متعلق به اسپانسر است و آرم تراکتورسازی را باید در آن با ذره بین پیدا کرد! ۴۹

به گزارش خبرگزاري " دي اسپورت " ، تراکتورسازی روز گذشته در مراسمی در سالن پورشریفی از پیراهن‌های جدید این تیم در شانزدهمین دوره لیگ برتر رونمایی کرد.

 

پیراهن تراکتورسازی امسال شرایط عجیبی دارد و بیشتر به بیلبوردهای شهرداری که در سطح شهر و اتوبان‌ها قرار دارند شبیه است.

 

از بخش بالا تا پائین این پیراهن تبلیغات برندهای مختلف دیده می‌شود و آرام تراکتورسازی در حاشیه لباس قرار گرفته است.

 

پیراهن هر باشگاه به مثابه پرچم و نماد باشگاه‌ است. در بسیاری از کشورها پیراهن باشگاه حرمت زیادی دارد و حتی اگر بازیکنی عرق پیشانی خود را با آن پاک کند با اعتراض هواداران روبه‌رو می‌شود.

 

در باشگاه‌های ایرانی این روزها دیده می‌شود که به پیراهن نگاه صرفا تجاری شده و هیچ ارزشی برای آن قائل نمی‌شوند. پیراهن تراکتورسازی هیچ نشانی از لباس این تیم ندارد و اگر شخصی به فوتبال آشنا نباشد فکر می‌کند این پیراهن برای نمایندگان این اسپانسر است نه باشگاه تراکتورسازی!

 

ارزش پیراهن باشگاه به قدری در فوتبال جهان بالا است که خیلی از باشگاه‌های دنیا راضی نمی‌شوند نام اسپانسری روی آن نقش ببندد و حتی با چشم پوشی از منافع مالی که از این طریق به دست می‌آورند بدون اسپانسر به میدان بروند.

 

تراکتورسازی از باشگاه‌های با ریشه و قدیمی فوتبال ایران است و هواداران پرشور این تیم در قاره آسیا زبان زد خاص و عام است، بنابراین می‌توان برای حفظ حرمت این باشگاه  و برای کسب درآمد تصمیمات بهترین اتخاذ کرد؛ به طوری که نه به اعتبار یک باشگاه لطمه بخورد و نه شکل ظاهری پیراهن سرخ به تابلوی تبلیغاتی تبدیل شود.

 

اگر برخی الگوهای خارجی را با پیراهن تراکتورسازی بررسی کنید، به خوبی این مسئله روشن می‌شود که پیراهن تراکتورسازی دیگر متعلق به این باشگاه نیست بلکه بیشتر پیراهن اسپانسر است.

 

در زیر پیراهن امسال تراکتورسازی را در مقایسه با پیراهن باشگاه‌های خارجی مشاهده می‌کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع: فارسارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار