• کد خبر:۴۶۵۳۲
  • ۰۶:۰۱
  • ۱۹/مرداد/۱۳۹۵

آنچه در برنامه نود گذشت

دومین برنامه 90 در فصل جدید لیگ برتر به انتقاد از حضور بازیکنان خارجی بی‌کیفیت در لیگ برتر ایران پرداخت و همچنین در نظرسنجی این برنامه مخاطبان اعتقاد داشتند منصوریان نمی‌تواند استقلال را از شرایط بحرانی فعلی نجات دهد.

به گزارش خبرگزاری " دی اسپورت " ،  در برنامه دوشنبه شب هجدهم مردادماه عادل فردوسی‌پور با پخش گزارش‌ها و مصاحبه‌هایی به نحوه ورود بازیکنان خارجی در لیگ برتر ایران پرداخت که جذاب‌ترین بخش برنامه را به خود اختصاص داد.
 
نظرسنجی

سوال برنامه نود امشب اختصاص به شرایط کنونی استقلال دارد و عادل فردوسی پور با طرح نظرسنجی درباره موفقیت علیرضا منصوریان از مخاطبان نظرخواهی کرده است.
 
آیتم های برنامه امشب

برنامه نود امشب اختصاص به بررسی هفته سوم لیگ برتر و شرایط داوری آن خواهد داشت و ماجرای عجیب جذب بازیکنان اوکراینی توسط پرسپولیس نیز تحت بررسی عادل فردوسی پور قرار خواهد گرفت.

- بررسی آکادمی مهدوی کیا

- بررسی لیگ برتر هفته سوم

- ماجرای عجیب جذب بازیکنان اوکراینی پرسپولیس
 
بررسی هفته سوم لیگ برتر

هفته سوم لیگ برتر با صدرنشینی پرسپولیس بعد از پیروزی در تبریز برابر گسترش فولاد و همچنین شکست آبی ها برابر برزیل فوتبال ایران به پایان رسید. مسائل مربوط به کارشناسی فنی و داوری این هفته از سوی مسوولان این برنامه مورد بررسی قرار گرفت.

سیاه جامگان 0 سایپا 2
 
نکات بازی:

مهدی ترابی در دو بازی تیمش دو گل به ثبت رسانده است.
 
کارشناس داوری:

پنالتی سیاه جامگان روی بازیکن حریف درست بود و داور می توانست او را با کارت قرمز نیز جریمه کند.

آفساید اعلام شده علیه سایپا به درستی اعلام شد.
 
سپاهان 3 استقلال خوزستان 1
 
نکات بازی:

استقلال بعد از 15 ماه در یک بازی بیش از دو گل دریافت کرد.

سپاهان موفق شد رکورد صد در صد پیروزی خود در اصفهان برابر استقلال خوزستان ادامه دهد.
 
کارشناس داوری:

پنالتی اعلام شده برای استقلال خوزستان به درستی اعلام شد و خلیل زاده بازیکن آبی پوش را متوقف کرده بود.
 
استقلال تهران 1 نفت آبادان 2
 
نکات بازی:

در 5 بازی قبلی دو تیم سه بار نتیجه پایانی با حساب 2 بر یک به پایان رسید.

نفت تهران در دو بازی قبلی خود گلی نزده بود اما برابر استقلال دو گل به ثمر رساند.

مهدی رحمتی در 8 بازی گذشته خود 14 گل دریافت کرده است.

در تاریخ بازی های دو تیم به تساوی نرسیده اند.
 
کارشناس داوری:

پنالتی اعلام شده در دقایق پایانی بازی استقلال و نفت آبادان توسط امید ابراهیمی به درستی اعلام شد.

پیش از صحنه پنالتی اوت اعلامی به سود نفت آبادان مشکوک اعلام شد.
 
فولاد خوزستان 0 ذوب آهن 2
 
نکات بازی:

مهدی رجب زاده که یکی از مسن ترین بازیکنان لیگ محسوب می شود با دو گل زده آغازی فوق العاده با پیراهن این تیم در لیگ شانزدهم داشته است.

فولاد خوزستان با تغییرات روی نیمکت خود با قرار دادن نعیم سعداوی از دو بازی خانگی خود نتوانسته به نتیجه برسد و همچنان در کسب پیروزی ناکام بوده است.
 
کارشناس داوری:

داور بازی می توانست یک صحنه مشکوک با توجه به برخورد توپ به دست بازیکن ذوب اهن را اعلام کند که مسعود مرادی به عنوان کارشناس داوری نتوانست تصمیم نهایی درباره پنالتی یا بیرون از محوطه جریمه بودن آن را مشخص کند.
 
گسترش فولاد 0 پرسپولیس 1
 
نکات بازی:

پرسپولیس در سه بازی اخیر خود در لیگ برتر نتوانسته در نیمه اول به گل دست یابد.

وحید امیری در دو بازی اخیر این تیم دو گل به ثمر رسانده است.

فراز کمالوند ادعا کرد در صورتی که خلعتبری نسبت به تعویضش اعتراض کرده باشد حداقل یک بازی نیمکت نشین خواهد شد.

پرسپولیس به ششمین برد پیاپی خارج از خانه خود دست یافتند.

گسترش فولاد تنها تیم بدون گل زده در هفته سوم لیگ برتر محسوب می شود.

تراکتورسازی 3 پیکان 1
 
نکات بازی:

تراکتورسازی هیچ شکستی در این فصل نداشته است.

کنفرانس بازی

جلالی: انتظار بیشتری از تیممان داشتیم. فکر می کردم مقابل بهترین تیم نمایش بهتری ارائه کنیم ولی اینطور نشد.

قلعه‌نویی: این بازی یکی از معدود مسابقات بعد از انقلاب بود. آنها با لایه های دفاعی می خواستند فضا را از ما بگیرند ولی خدا را شکر به سه گل رسیدیم؛ متاسفانه از این ناراحت هستم که گل های بچه گانه می خوریم.
 
کارشناسی داوری:

جایگیری کمک داور اشتباه بود و موقعیت تک به تک ادینیو نباید آفساید اعلام می شد.
 
نفت تهران 3 پدیده 0
 
نکات بازی: رکورد 100 درصد پیروزی نفت تهران برابر پدیده در لیگ برتر و جام حذفی.

کنفرانس مربیان
 
مهاجری: گل زودهنگام حریف کار ما را بر هم زد. موقعیت های زیادی داشتیم ولی نتوانستیم از آنها استفاده کنیم.

علی دایی: در هر دو نیمه سرتر از حریف بودیم و لیاقت سه امتیاز را داشتیم.

صبا 1 ماشین سازی 1

نکات بازی: رکورد 100 درصد تساوی صبا در لیگ شانزدهم

کنفرانس مربیان

خطیبی: دو تا سه موقعیت خوب داشتیم؛ فرصت، مالکیت و از همه نظر برتر از صبا بودیم ولی 2 امتیاز ما را گرفتند.

مرفاوی: هر دو تیم موقعیت داشتیم و بازی پایاپایی بود.
 
کارشناسی داوری:

خطا روی نریمان‌جهان درست نبود.

پنالتی ماشین سازی به درستی اعلام شد.

گل آفساید ماشین سازی به درستی مردود گرفته شد.
 
برترین های هفته سوم لیگ برتر

برترین بازیکنان و تصمیمات هفته سوم لیگ برتر جزو دیگر آیتم های برنامه نود بود که بازیکنان از نظر عملکرد در تکنیک فردی، گلزنی و نجات دروازه و ... مورد بررسی قرار گرفتند.

بازیکنان تکنیکی هفته: پیام صادقیان- حمید دیوسالار- سعید آقایی- حسین بهرامی- سروش رفیعی- امید عالیشاه- ارسلان مطهری- میلاد جهانی- علی قلی زاده- غلامرضا رضایی- جابر انصاری- کاخا- کرار جاسم- میثم دورقی- سجاد رهبر

برترین پاس گل: مهدی حسینی

برترین گل هفته: ایمان مبعلی

برترین مهار دروازه بان: لی اولیویرا

برترین کار تیمی هفته: تراکتورسازی

برترین موقعیت از دست رفته: قاسم دهنوی

توضیح سرپرست استقلال درباره قهرمانی چهارم این تیم در آسیا
 
سرپرست استقلال در گفتگو با برنامه نود و برابر عادل فردوسی پور در این باره گفت: بنده جلوی در باشگاه و مقابل خبرنگاران و در حالی که عجله داشتم و باید به دیدار آقای وزیر می رفتم و به همین منظور عدد دو و سه و در نهایت قهرمانی چهارم استقلال را اشتباه گفتم و منظورم همان قهرمانی سوم استقلال بود و امیدوارم به این نتیجه برسیم.

وی در ادامه درباره دو شغله بودن خود اینطور توضیح داد: طبق قانون بنده با توجه به حضور 6 ماهه در جبهه مشکلی برای خدمت و حضور در این پست ندارم و با استفاده از آن در این پست قرار گرفتم.

افتخاری در مورد شرایط استقلال و اینکه منصوریان به همراه این تیم موفق خواهد شد و از او حمایت خواهد کرد یا خیر گفت: بنده معتقدم ایشان توانایی موفقیت با استقلال را دارد و باید از او حمایت شود. ما سه هفته اخیر را از دست داده ایم و باید از پس تلاش بیشتری انجام دهیم تا نتایج گذشته را جبران کنیم.

آنالیز بازی گسترش فولاد- پرسپولیس

در این بخش عنوان شد بازیکنان پرسپولیس به محض از دست دادن توپ با دوندگی بی‌امان و سرعت بالا به سمت بازیکن صاحب توپ می‌روند تا دوباره بازی را در دست بگیرند که همین امر موجب شده بود گسترش فولاد تنها در این مسابقه 20 دقیقه مالکیت میدان را در اختیار داشته باشد. همچنین بازیکنان پرسپولیس حتی با خطا هم شده اجازه نمی‌دهند بازیکنان حریف از شروع مجدد دروازه‌بانشان استفاده کنند.

انتقاد از حضور بازیکنان خارجی در لیگ برتر

در این بخش به حضور بازیکنان خارجی بی‌کیفیت که دستمزدی فراتر از عملکردشان ارائه می‌کنند و حتی برخی مواقع پس از رفتنشان موجب ایجاد دردسر برای باشگاه ایرانی می‌شوند پخش شد. برای مثال فصل گذشته تمام بازیکنان خارجی روی هم 1542 دقیقه برای تیم‌ها بازی کردند که رقم بسیار عجیبی است و میانگین آن حدود 2 دقیقه می‌شود.

علی دایی در این باره گفت: اصلا بعضی وقت‌ها مشخص نمی‌شود بازیکن خارجی از کجا آمده است؛ مثلا در باشگاه سایپا یک عضو هیأت مدیره قصد داشت بازیکنی به تیم بیاورد که من گفتم رزومه او چیست و گفتند در لیگ لبنان 9 گل زده است؛ قراردادی که می‌خواستند با او ببندند 450 یا 500 هزار دلار بود که بسیار عجیب به نظر می‌رسید.

او ادامه داد: خیلی از پول قراردادهای بازیکنان خارجی در جیب واسطه‌ها می‌رود؛ بازیکن خارجی که به ایران می‌آید به ندرت تمام پول را خودش دریافت می‌کند؛ همین امسال هم برخی بازیکنان خارجی که به ایران آمدند از خیلی از نفرات ایرانی ضعیف‌تر هستند.
 
پیروز قربانی کاپیتان سابق استقلال پیرامون این موضوع گفت: شاهد بودیم از روی فیلم بازیکن خارجی می‌گرفتند؛ بعد هم مد شد یک نفر را می‌فرستادند بازیکن خارجی را در کشورش ببیند که این کار را هم نمی‌کردند؛ متاسفانه وقتی یک نفر را از پست سیاسی عزل می‌کنند نخستین جا برای او  جایگاهی ورزشی است؛ به بازیکن خارجی پول خوب می‌دهند و او را می‌آورند که در این بین عده‌ای نفع می‌برند.

محسن خلیلی مهاجم سابق پرسپولیس هم ابراز کرد: فوتبالیست‌های خارجی بی‌کیفیتی به ایران آمدند و رفتند. حتی شاهد بودم در یک تیم می‌گفتند فقط یک بازیکن خارجی بیاید و اطراف زمین بدود؛ متاسفانه با آمدن هر بازیکن خارجی یک یا دو بازیکن ایرانی از دور خارج می‌شود و آسیب جدی به فوتبال می‌زند.

عملکرد لژیونرهای ایرانی

سردار آزمون و سعید عزت‌اللهی در هفته اخیر در بازی برگشت مرحله دوم لیگ قهرمانان اروپا و هفته دوم لیگ برتر روسیه برای تیم‌هایشان به میدان رفتند که در بازی اروپایی به پیروزی رسیدند اما در لیگ برتر روسیه به تساوی رضایت دادند.

آزمون پس از بازی برابر اندرلخت بلژیک و صعود به مرحله پلی‌آف لیگ قهرمانان اروپا گفت: بازی خوبی انجام دادیم. اندرلخت تیم خوبی بود ولی ما توانستیم حرف مربی را انجام دهیم و موفق شویم.

او در مورد مصدومیتش گفت: برخوردی داشتم که پایم باد کرده است و تعویض شدم اما مشکل خاصی نیست؛ روستوف مشکلاتی دارد ولی تیم خوبی است. سعی داریم بهترین نتایج را بگیریم و به موفقیت برسیم.

سعید عزت‌اللهی هم در این باره اظهار کرد: فکر می‌کنم مسوولیتی که مربی در بازی اندرلخت بر عهده‌ام گذاشته بود و می‌خواست نمایش تیم تدافعی‌تر باشد به نحو احسن انجام دادم؛ مهم نتیجه گرفتن تیم بود.

او در مورد اخطارش در این مسابقه ابراز کرد: فکر نمی‌کنم در فوتبال روز دنیا آن صحنه خطا باشد؛ طبیعتا دیدی نداشتم و داور اشتباه کارت داد. کم کم نقاط ضعف خود را برطرف می‌کنم و سعی دارم بهترین نمایش را داشته باشم.
 
حضور بازیکن سابق رئال در برنامه 90
 
فرناندو سانز بازیکن سابق رئال مادرید و نماینده لالیگا در ایران با حضور در برنامه 90 در خصوص بازی خداحافظی جواد نکونام که قرار است در چهارم شهریورماه برگزار شود، ابراز کرد: سه سال است در شمال قاره آفریقا مشغول کار هستم ولی ایران هم برای انجام مسابقات ورزشی و ارتباطات فوتبالی مهم است که دوست داریم با آن ارتباط داشته باشیم.

او ادامه داد: اینگونه مسابقات برای بهترین بازیکنان قدیمی باشگاه‌های لالیگا برگزار می‌شود؛ بنده برای نخستین بار به ایران می‌آیم تا برای فوتبالیست بزرگی مسابقه گرامیداشت انجام دهیم.

فرناندو در مورد بازیکنانی که به این مسابقه می‌آیند، اظهار کرد: ماکه‌له‌له، آبیدال، لوئیس گارسیا، گاگون، مورینتس و ... به این مسابقه خواهند آمد.

او در مورد عملکرد جواد نکونام در لالیگا گفت: بازی نکونام را دیدم و از نمایش او رضایت داشتم. هشت سال در اوساسونا به خوبی بازی کرد و عملکرد زیبایی داشت.

نماینده لالیگا در ایران پیرامون احتمال حضور پویول در این مسابقه عنوان کرد: در این باره با او صحبت کردم ولی هنوز جوابی نداده است.

فرناندو  در مورد حضور بازیکنان مطرح گفت : گاگون، سالگادو، مورینتس، آبیدال، گارسیا، آلبر لوکه و ... به مسابقه گرامیداشت نکونام می‌آیند.

او با بیان اینکه اینگونه مسابقات برای بازیکنان مطرح و خوب سابق لالیگا انجام می‌شود، گفت: از انجام این مسابقه در ایران خوشحال هستم؛ بازی در ایران برای ما اهمیت زیادی دارد که امیدوارم به خوبی انجام شود.
 
گزارش از آکادمی کیا
 
دوربین 90 گزارشی از آکادمی کیا که کارهای حرفه‌ای از جمله آموزش زبان انگلیسی، گرفتن مشاوره و ... انجام می‌دهد ارائه کرد.

مهدی مهدوی کیا در این باره گفت: شیوه ما گرفتن استعدادهای برتر از تمام فوتبال ایران است که آنها را گزینش می کنیم. از تمام ایران بازیکنان خوبی داریم. در تمام جهان این اتفاق می افتد و ما این کار را در ایران انجام می دهیم که موجب خرسندی است.
 
او ادامه داد: از مجموعه ورزشی کاوه تشکر می کنم که کمال همکاری را با ما دارند. تمام خدمات به بازیکنان و حتی انجام بازی با تیم های بزرگ مثل بایرن، امکانات ورزشی و ... رایگان است؛ وقتی بازیکنان را می بینم که تیم با بایرن مونیخ و ماینتس بازی می کنند و نمایش خوبی دارند خستگی‌ام در می‌رود. این تیم از نظر نظم و انضباط، شکل تیمی و ... بهتر است و مربیان آکادمیان خارجی همواره به آن تاکید دارند. سعی داریم همه چیز تیم شکیل باشد. باید ببینیم تا کی می‌توانیم این کار را ادامه دهیم.

گزارشی از هفته اول لیگ دسته اول

آخرین بخش برنامه 90 خلاصه‌ای از فیلم‌های تمام مسابقات لیگ دسته اول در هفته اول را نشان داد.
 
گزارش هفته دوم لیگ برتر فوتسال
 
تاسیسات دریایی، گیتی پسند، فرش‌آرا مشهد، یاسین قم، شهرداری ساوه و شرکت حفاری تیم‌های پیروز هفته دوم لیگ برتر فوتسال بودند که گزارش کامل آن را از "ورزش سه" در اینجا مشاهده کنید.
 
نتیجه نظرسنجی به سود منصوریان نبود
 
بیش از یک میلیون و 350 هزار نفر در نظرسنجی برنامه 90 شرکت کردند که 52 درصد معتقد بودند علیرضا منصوریان نمی‌تواند استقلال را از شرایط بحرانی فعلی نجات دهد.
 
دومین برنامه 90 در فصل جدید لیگ برتر راس ساعت 2:18 بامداد روز سه‌شنبه خاتمه یافت.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع: ورزش سهارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار