• کد خبر:۵۰۲۸۲
لیگ جزیره که درفصل گذشته با اتفاقات عجیبی همراه بود و همین موضوع باعث شد درحضور تیم‌های بزرگ درنهایت لسترسیتی عنوان قهرمانی را به دست بیاورد

به گزارش خبرگزاري " دي اسپورت " ،  لیگ جزیره که درفصل گذشته با اتفاقات عجیبی همراه بود و همین موضوع باعث شد درحضور تیم‌های بزرگ درنهایت لسترسیتی عنوان قهرمانی را به دست بیاورد اما به نظر می‌رسد در فصل جدید همه چیز به حالت عادی بازگشته و شاهد رقابت نزدیک تیم‌های بزرگ خواهیم بود.

 

چلسی احیا شد

 

شیرهای لندنی که بدون‌شک در فصل ٢٠١٦ -٢٠١٥ شاهد رقم خوردن بزرگترین ناکامی خود در یک‌دهه اخیر بودند، با روی کارآوردن سرمربی تیم‌ملی ایتالیا در یورو ٢٠١٦ به دنبال احیای خود بودند. آنتونیو کونته که جانشین گاس هیدینک شده، راه سختی را پیش‌روی خود می‌بیند اما توانسته در ٣ هفته نخست لیگ جزیره به صددرصد امتیازات برسد و آبی‌پوشان لندنی را امیدوار کند. به نظر می‌رسد با توجه به غیبت چلسی در رقابت‌های اروپایی امسال، آنها بتوانند به‌عنوان مدعی اول قهرمانی خودشان را مطرح کنند.

 

بازگشت به دوران فرگوسن

 

منچستریونایتد پرافتخارترین تیم لیگ جزیره هم که بعد از جدایی سرالکس فرگوسن نتوانسته روزهای خوشی را سپری کند، درنهایت تصمیم گرفت به شایعه قدیمی تحقق ببخشد و از آقای خاص روی نیمکت خود بهره می‌برد. مورینیو و منچستر فصل گذشته سرنوشت مشترکی داشتند و ناکامی بزرگی را تجربه کردند اما امسال با اضافه‌شدن چند بازیکن بزرگ مثل پوگبا و زلاتان و همچنین با هدایت مورینیو که شدیدا تحت حمایت فرگوسن است، به بازگشت به روزهای اوج فکر می‌کنند. شیاطین سرخ توانسته‌اند مثل چلسی در ٣ هفته ابتدایی به ٩ امتیاز برسند و هواداران خود را امیدوار کنند تا شاید دوران فرگوسن بعد از چند ‌سال تکرار شود.

 

وضعیت سایر مدعیان

 

منچسترسیتی با مربیگری پپ گواردیولا بدون ‌شک حرف‌های زیادی برای گفتن خواهد داشت اما آبی‌های آسمانی شهر منچستر شاید به دلیل درگیرشدن در لیگ قهرمانان اروپا یک گام عقب‌تر از سایر مدعیان در لیگ جزیره قرار بگیرند. من سیتی هم لیگ جزیره را خوب آغاز کرده و احتمالا مثلث مدعیان قهرمانی را با یونایتد و چلسی تشکیل می‌دهد. آرسنال که شروع خوبی در لیگ نداشته، همچنان با آرسن ونگر به کار خود ادامه می‌دهد اما بعید است به توفیق خاصی دست پیدا کند. همچنین لیورپول با وجود موفقیت در بازی‌های بزرگ همچنان مقابل تیم‌های درجه دو مشکل دارد و کلوپ هم نتوانسته قرمزهای آنفیلد را به‌عنوان یک مدعی قهرمانی معرفی کند. لسترسیتی و تاتنهام که فصل قبل تا هفته‌های پایانی بر سر قهرمانی جدال داشتند،‌ امسال کم‌‌فروغ ظاهر شدند و سقف آرزوهایشان احتمالا کسب سهمیه لیگ قهرمانان خواهد بود.

 

طباطبایی: به فکر خارج از زمین افتادند

 

هادی طباطبایی، کارشناس فوتبال خارجی درباره تغییرات رخ داده در لیگ جزیره در فصل جدید به «شهروند» می‌گوید: «به اعتقاد من لیگ جزیره بهترین لیگ دنیا از هر نظر است. بهترین بازیکنان جهان در سال‌های اخیر جذب این لیگ شده‌اند اما با توجه به اتفاقاتی که‌ سال گذشته در انگلیس رخ داد و منجر به قهرمانی لسترسیتی بدون ستاره شد، باشگاه‌های بزرگ این کشور تصمیم گرفتند مربیان مطرحی را به فوتبال جزیره وارد کنند. درواقع آنها بیشتر به فکر خارج از زمین بودند و همین موضوع دریچه جدیدی را نسبت به گذشته در فوتبال انگلیس باز کرده است.» وی همچنین می‌افزاید: «شروع مقتدرانه چلسی و منچستر نشان می‌دهد که تأثیر حضور مربیان مطرح چقدر زیاد است. هر ٢ تیم بعد از جدایی مربیان مطرح خود روزهای بدی را سپری کردند؛ چلسی با جدایی مورینیو نتوانست کنار بیاید و حتی سهمیه لیگ قهرمانان هم نگرفت. ازسوی دیگر منچستر یونایتد نیز بعد ازخروج فرگوسن که فاجعه بزرگی برایش محسوب می‌شد، زمان می‌برد تا دوباره یک تیم مدعی باشد. به نظر می‌رسد دیگر امسال تمام تیم‌های بزرگ انگلیس وضع خوبی داشته باشند و اتفاقی مثل‌سال گذشته که منجر به قهرمانی لسترسیتی شد، تکرار نمی‌شود.»

منبع: شهروند


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار