• کد خبر:۷۱۷۷۵
مسابقاتی که با حضور تیم‌های ملی جوانان و نوجوانان در سطح دنیا برگزار می‌شود، بهترین فضا برای یافتن استعدادهای فوتبال در کشورهای مختلف است. ۹

به گزارش «دی اسپورت»؛ مسابقاتی که با حضور تیم‌های ملی جوانان و نوجوانان در سطح دنیا برگزار می‌شود، بهترین فضا برای یافتن استعدادهای فوتبال در کشورهای مختلف است. جام‌جهانی نوجوانان که در هند برگزار شد هم از این قاعده مستثني نیست و استعدادیاب‌های کشورهای اروپایی در هند ستاره‌های کم‌سن‌و‌سال را بررسی کردند. رسانه‌های مختلف هم در این‌باره دست به کار شدند و با معرفی ستاره‌های کم‌سن‌و‌سال جام‌جهانی، خرید آنها را به استعداد‌یاب‌های اروپایی پیشنهاد دادند.

 
تبعات درخشش نوجوانان در جام‌جهانی
 
تیم‌ملی نوجوانان ایران تنها تیم آسیایی جام‌جهانی نوجوانان بود که تا یک‌چهارم نهایی صعود کرد. تیم‌ملی ایران با کار بزرگی که در هند انجام داد، مورد توجه رسانه‌های زیادی قرار گرفت. از آنجا که بقیه تیم‌های آسیایی عملکرد چندان خوبی نداشتند، صعود ایران به یک‌چهارم نهایی اتفاق بزرگی برای قاره کهن بود. نوجوانان ایران در دیداری حساس مکزیک را از پیش رو برداشتند تا به مرحله یک‌چهارم نهایی صعود کنند. ایران در این مرحله مقابل یکی از برترین‌های دنیا شکست خورد تا نه‌تنها هیچ انتقادی متوجه شاگردان عباس چمنیان نباشد بلکه دنیا زبان به تمجید از این نوجوانان دوست‌داشتنی بگشايد.
 
تمجید رسانه آمریکایی از دلفی
 
بلیچر اسپورت رسانه مجازی آمریکایی در آستانه پایان مسابقات جام‌جهانی نوجوانان ٢٥پدیده این جام را معرفی کرده است. نمایش خوب تیم‌ملی ایران در این جام‌جهانی و قرارگرفتن در جمع ٨ تیم برتر باعث شده ستاره‌های نوجوان ایرانی هم تحت نظر رسانه‌ها قرار بگیرند که یکی از این ستاره‌ها یونس دلفی است. دلفی در این رقابت‌ها عملکرد فوق‌العاده‌اي داشت و غیبتش در دیدار ایران و اسپانیا هم بشدت احساس شد. دلفی که در لیگ برتر ایران در تیم استقلال خوزستان بازی می‌کند، مورد توجه رسانه معتبر بلیچر‌اسپورت قرار گرفته است. این رسانه درباره دلفی ١٧ساله نوشته است: «تیم ملی ایران در جام‌جهانی نوجوانان عملکرد خوبی داشت و با ۹ امتیاز در مرحله گروهی سرآمد شد. بهترین بازیکن ایران در این رقابت‌ها یونس دلفی بود که دو گل برابر آلمان به ثمر رساند و یک پنالتی در بازی با کاستاریکا برای تیمش گرفت. او در بازی مقابل اسپانیا غایب بود؛ شاید اگر در این دیدار حضور داشت، سرنوشت دیگری برای ایران رقم می‌خورد.»
 
معرفی ستاره‌های آسیایی
 

وب‌سایت فاکس‌ اسپورت آسیا نگاهی به ستاره‌های تیم‌های قاره کهن انداخته و ٥ بازیکن که دو نفر آنها ایرانی هستند و یک بازیکن از ژاپن، عراق و هند را به‌عنوان ستاره‌های این جام بررسی کرده است. یونس دلفی از نگاه این سایت آسیایی به ‌عنوان یکی از بهترین وینگرهای جام انتخاب شده است. فاکس درباره دلفی اینطور توضیح داده: «در تیم ایران که بیشتر ساختاری دفاعی داشت، این دلفی تکنیکی پایه‌گذار تمام حرکات هجومی تیمش بود. او با سانترهای بسیار عالی موقعیت‌های زیادی ایجاد کرد و با متوقف‌نکردن تلاش خود به افتخارات بزرگی برسد. اگر به همین روند ادامه دهد و تلاش خود را متوقف نکند، می‌تواند رشد كند و به دنبال افتخارات بزرگتری باشد.» دیگر بازیکن ایرانی که سایت آسیایی آن را بررسی کرده، طاها شریعتی است. فاکس اسپورت درباره این مدافع ایرانی نوشته: «قدبلند، ترکه‌ای و با موهای نارنجی. مدافعی که هم بازی‌خوانی قوی دارد و هم در یک به یک‌ها فوق‌العاده است. او از اضافه‌شدن به مهاجمان ترسی ندارد و روی ضربات شروع مجدد بسیار خطرناک است؛ قلب تپنده دفاع قدرتمند ایران در این رقابت‌ها بود.» با توجه به این‌که رسانه‌های معتبر ورزشی به تمجید از ستاره‌های ایرانی پرداخته‌اند، می‌توانیم امیدوار باشیم در آینده‌ای نزدیک از جمع این بازیکنان ستاره‌هایی در اروپا حضور یابند؛ البته اگر راهشان را با الگوبرداری از امثال آزمون و جهانبخش انتخاب کنند. آنها می‌توانند با گذشتن از ارقام میلیاردی تیم‌های داخلی به اروپا بروند و پله‌های پیشرفت را طی کنند.

 

 

 

منبع: شهروندارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار