• کد خبر:۷۵۴۱۱
تیم ملی فوتسال ایران توانست با اقتدار به فینال رقابت های آسیایی راه یابد، ایران در این مسابقات با انجام بازی های درخشان تاکتیکی فوتسال چشم نوازی را ارائه کرد و بر خلاف سال های گذشته که خلاقیت بازیکنان بیشتر از تاکتیک به چشم می آمد مقابل هر تیم با آنالیز مجزا مقتدرانه به فینال رسید. ۱۰

به گزارش "دی اسپورت" , برنامه رکورد شبکه سه با اجرای میثاقی جمعه شب با نمایش بازی ایران مقابل ازبکستان از وحید شمسایی دعوت کرده بود تا در باره این بازی ها و البته آقای گلی شمسایی با وی به گفتگو بنشیند.


در آستانه این فینال دعوت از شمسایی به هیچ وجه نمی توانست انتخاب درستی باشد، در کل گفتگو میثاقی که از حضور شمسایی کلی ذوق زده بود در مسیری که نباید مصاحبه را پیش برد وعامل  تمام موفقیت تیم ملی را بازیکنان خوب این تیم دانستند.


این در شرایطی است که تیم ملی قبل از ناظم الشریعه در شرایط خوبی به سر نمی برد و با همین بازیکنان در نتیجه گیری ثبات نداشت. حضور ناظم الشریعه علاوه بر نظم تاکتیکی بالا شخصیت و نظم دیگری به تیم داد تا آنجا که برای اولین بار در جام جهانی سوم شدیم و در هر جامی که حاضر شدیم بهترین نتایج ممکن را گرفتیم.


نکته جالب این مصاحبه این بود که در کل زمام برنامه جتی یک بار از ناظم الشریعه نامی برده نشد. شمسایی و میثاقی بارها قدرت بالای بازیکنان را علنی برای موفقیت تیم دانستند.


حاشیه ای بوجود آمده درباره شمسایی به‌هیچ وجه ارتباطی با ناظم الشریعه نداشته است، خیلی ها شاید فراموش کرده اند قبل از اینکه رکورد گلزنی وحید شکسته شود فدراسیون با نظر ناظم الشریعه تصمیم گرفته بود در اسفند ماه سه مسابقه برای گلزنی این بازیکن سابق ملی ایران برگزار کند.

سید فوتسال ایران محمد ناظم الشریعه گفته بود من با بای شمسایی مشکلی ندارم اما تاکتیک و هماهنگی تیم در بازی های آسیایی برایم مهم است.


این گفتگوی به نظر از پیش طراحی شده  می‌تواند در آستانه فینال تیم را از نظر روحی زیر فشار ببرد، شمسایی در قسمت هایی از گزارش حتی از الان تیم ژاپن را تیمی ضعیف دانست تا در صورت پیروزی احتمالی فینال باز هم نگاه ها به قدرت کادر فنی نباشد.

 

این گفتگوی مهندسی شده به هیچ وجه شایسته ورزش صدا و سیما و اعتبار ملی ما نبود، اما چیزی که در آخر باید گفته شود انیست که در قدرت این نسل  تیم ملی، تلاش های ناظم الشریعه سرمربی و دوران و هاشم زاده مربیان تیم ملی علاوه بر باشگاه ها نقش زیادی داشته اند.


این نوع رکورد زنی نوعی تقلب بزرگ به حساب می آید، اگر برزیلی ها این تقلب را کرده اند ما به شکل بدتری در حال تکرار آن هستیم و این با روح ورزش منافات بزرگی داردارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار