• کد خبر:۷۵۵۰۳
مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا؛
  • ۲۲:۱۹
  • ۲۳/بهمن/۱۳۹۶

پیش بازی الریان - استقلال؛ شروع آبی ها در گروه مرگ!

طراح پوستر: سوشیانت نیک روش استقلال در سخت ترین گروه ممکن قرار گرفته است و ماموریت این تیم برای صعود از گروه مرگ از فردا آغاز خواهد شد. ۲۱

سه‌‌شنبه ۲۴ بهمن ۹۶، هفته اول لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۸

 

الریان قطر- استقلال تهران (گروه D)

 

ساعت ۱۸:۴۰ در ورزشگاه جاسم بن حمد دوحه

 

به گزارش «دی اسپورت»؛ استقلال در سخت ترین گروه ممکن قرار گرفته است و ماموریت این تیم برای صعود از گروه مرگ از فردا آغاز خواهد شد.

 

الهلال عربستان، الریان قطر و العین امارات سه تیم نام آشنای فوتبال آسیا هم گروه های آبی ها محسوب می شوند. هر چهار تیم مدعی صعودند.

 

استقلال فردا در اولین گام میهمان الریان قطر است. استقلال برای صعود باید به فکر به زیر کشیدن الریان و العین باشد. از آنجا که الهلال تیم قدرتمندی است و بازی با این تیم در زمین بی طرف برگزار می شود، العین و الریان رقبای مطلوب تری به شمار می رود.

 

استقلال پس از آمدن وینفرد شفر به تیم به مراتب بهتری تبدیل شد و حالا باید در این بازی مهم آسیایی عیار خود را نشان دهد.

 

پیروزی در خانه الریان گام بلند استقلال در مسیر صعود خواهد بود. استقلال در سالهای گذشته نتایج بسیار خوبی مقابل الریان گرفته است و امیدوار است آن نتایج را تکرار کند.

 

آبی ها پس از شکست شش-یک مقابل العین دوباره به آسیا برمی‌گردند و می خواهند آن خاطره تلخ را پاک کنند.

 

دو تابعیتی‌های نام آشنا

 

الریان دو فصل پیش موفق شد پس از ۱۱ سال قهرمان لیگ قطر شود. این تیم البته فصل گذشته و این فصل افت کرد.هدایت الریان را میشل لادروپ دانمارکی برعهده دارد و گفته می شود او در خطر اخراج قرار دارد و محکوم است که مقابل استقلال نتیجه بگیرد. الریان فصل قبل پرسپولیس را در دوحه شکست داد. رودریگو تاباتا برزیلی الاصل و سباستین سوریای اروگوئه‌ای بازیکنان نام آشنایی برای فوتبال ایران اند. در کنار اینها باید به چند بازیکن ساحل عاجی، کره ای، اروگوئه ای و مراکشی هم اشاره کرد.

 

 

 

حسینی یا رحمتی؟

 

استقلال برای بازی فردا فرشید اسماعیلی را به دلیل محرومیت در اختیار ندارد. ابهام اصلی در درون دروازه است. به نظر می رسد وینفرد شفر، حسین حسینی را به مهدی رحمتی ترجیح خواهد داد.رحمتی با ۱۸ کلین شین دومین رکورددار کلین شیت در آسیاست.

 

آمار

 

*استقلال و الریان حریفان نام آشنایی برای همدیگر به شمار می روند. این دو تیم پیش از این شش بار در این رقابتها بام بازی کردند که استقلال در این شش بازی صاحب چهار برد، یک تساوی و یک باخت شده است. ۱۳ گل به الریان زده و ۵ گل خورده است. استقلال و الریان در سالهای ۲۰۱۲، ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ با هم همگروه بودند و حالا پس از چهار سال دوباره به مصاف هم می روند.

 

*الریان در سه میزبانی خود از استقلال صاحب یک برد، یک تساوی و یک باخت شده است.

 

*استقلال در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا ۱۱ بار با قطری ها بازی کرده که صاحب ۵ برد، ۴ تساوی و دو باخت شده است.

 

*الریان حریف فصل قبل پرسپولیس ۱۲ بار در لیگ قهرمانان آسیا با تیم های ایرانی بازی کرده که صاحب ۲ برد، ۲ مساوی و هشت باخت شده است.

منبع: وبسایت نودارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار