• کد خبر:۷۷۴۲۱
در پی اتفاقات تلخ ، زشت و ناپسند در گناوه
  • ۱۰:۲۵
  • ۲۴/فروردين/۱۳۹۷

بیانیه روابط عمومی باشگاه فرهنگی ورزشی استقلال رامشیر

روابط عمومی باشگاه استقلال رامشیر در پی اتفاقات تلخ در گناوه و حمله و ضرب وشتم بازیکنان استقلال رامشیر توسط هواداران پرسپولیس گناوه بیانیه ای را صادر کرد ۵۴

به گزارش"دی اسپورت"، در پی اتفاقات تلخ ، زشت و ناپسند در گناوه و حمله و ضرب وشتم بازیکنان استقلال رامشیر توسط هواداران پرسپولیس گناوه که منجر به مجروحیت شدید عوامل تیم استقلال رامشیر گردید بیانیه ای را صادر کرد متن بیانیه صادر به شرح ذیل است :

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

مدیریت باشگاه فرهنگی ورزشی استقلال رامشیر از زمان تصدی امور، تحقق شعار فرهنگ که بر تارک نام باشگاه نقش بسته را نصب العین قرار داده و در کنار اهتمام به ساماندهی کانون هواداران و سکوها، همواره از فعالیت های فرهنگی در شهرستان رامشیر حمایت نموده است.

 

در سویی دیگر اما، هر آنچه در این سالها در باب اقدامات ضد اخلاق و فرهنگ و انسانیت شنیده بودیم، یک جا در شهر گناوه دیدیم!

 

در حالیکه کاروان تیم صدرنشسن گروه سوم لیگ دسته سوم فوتبال کشور به دور از تنش و تشنج در پی انجام ادامه مسابقات و تلاش برای حفظ روند صدرنشینی میهمان تیم پرسپولیس شهر گناوه بود، استقبال وحشیانه و غیرانسانی ده ها نفر از حاضران در ورزشگاه دهان هر بیننده ای را از تعجب باز، و قلب هر انسان ذی وجدانی را فشرد.

 

با اینکه از روزها قبل و حتی از همان بازی دور رفت، تهدیدها برای بازی ۲۲ فروردین آغاز شده و ذهنیتی از نگرانی را میان کاروان ورزشی و ورزشدوستان رامشیری شکل داده بود، اما حمله بی مقدمه هواداران تیم میزبان با خنجر و قمه و چاقو و چماق و شلاق و تعقیب آنان در خیابان های اطراف ورزشگاه شهید سراجی گناوه چنان برای کاروان اعزامی غیر منتظره بود که هر کدام از افراد برای در امان ماندن از جراحات و صدمات بیشتر و حفظ جان خود به خانه ها و مغازه های اطراف پناه آوردند!

 

شدت و نوع آن حملات وحشیانه و کینه توزانه چنان بود که گویی پشتوانه ای محکم، از آنان خواسته بود بدون واهمه از عواقب، شعارهای اعتراضی بازی دور رفت را به فجیع ترین گونه تلافی کنند! و گرنه حتی افراد اجیر نیز از واهمه عواقب، به ترساندن و ضرب و شتم جزئی بسنده می کنند!

 

این رفتار در حالی بود که تیم استقلال رامشیر در بازی دور رفت با حفظ تمام جوانب مهمانداری و استقبال از نماینده شهر گناوه در زمین چمن ورزشگاه، از نزدیک شدن جیمی جامپ عصبانی به نیمکت حریف جلوگیری کرده و به شدت با وی برخورد نمودند؛ چرا که سوای نیاز تیم به آرامش جهت طی مسیر موفقیت، خوی میهمان نوازی و انسانیت اجازه سکوت در برابر تعرض به میهمان غریب را نمی داد.

 

اما نمکی که بر زخمهای عمیق بازیکنان پاشیده شد، رفتار ناظر بازی بود! وی با نادیده گرفتن اتفاقاتی که در آستانه بازی مجروح، مصدوم یا خارج از ورزشگاه پناهنده بودند، شرایط بازی را امن معرفی کرده و از مربی تیم میخواهد بازیکنان را طی ضرب الاجلی کوتاه در زمین صف دهد! کادر فنی نیز برای پیشگیری از بهانه دیگری، بازیکنان مصدوم و پراکنده خود را در آخرین لحظات ضرب الاجل روانه زمین می سازد اما ظاهرا تاخیر چند ثانیه ای تیم، ناظر قانونمند! دیدار را وادار به لغو بازی و اعلام قصور از سوی استقلال وا میدارد!

 

بهر حال گرچه جراحات و شکستگی های سر و دست و پای اعضای کاروان ورزشی استقلال به حدی بود که تا مدتها نیاز به مداوا خواهد داشت، اما دیر یا زود آثار آن از میان خواهد رفت؛ اما زخم عمیقی که در کنار تعرض به پیشکسوتان و موی‌سپیدان بر پیکر اخلاق، ورزش، مدیریت و انسانیت نشست هیچ گاه التیام نخواهد یافت؛

با این شرایط، هرچند تصمیم کمیته انضباطی بر تنبیه ورزشی و امتیازی شهر میزبان بعلت عدم توانایی در کنترل و ناتوانی از حفظ امنیت جانی تیم میهمان، اولیه ترین صیانت از حق و انضباط ورزشی است( و هر تصمیمی غیر از این مجوزی علنی به دیگر تیم ها برای ایجاد رعب در حریف یا دسیسه ای برای تکرار بازی خواهد بود) اما برای دچار نشدن تیمی دیگر به سرنوشت دردناک استقلال رامشیر، نیاز اقدامات ریشه ای و همگانی و اتخاذ تصمیمات و جریمه هایی عبرت آموز است.

 

باشگاه فرهنگی ورزشی استقلال رامشیر در پایان ضمن تاکید بر حق پیگیری قضایی عاملان، آمران و مقصرین این حادثه و نیز احترام به مردم عزیز شهر گناوه و جدا دانستن آن افراد از سایر شهرندان فهیم بوشهری، از هوادارن خود می خواهد با حفظ آرامش، از هرگونه اقدام تلافی جویانه ای خودداری کنند چرا که این همان چیزی است که بدخواهان تیم انتظار آن را می کشند.

 

همچنین ضمن ابراز تاسف از عدم سرکشی مسئولین شهر گناوه از مجروحین بستری در بیمارستان و ابراز گلایه از عدم واکنش فوری و سکوت برخی مسئولین و نهادهای ورزشی از همه مرتبطین با امر ورزش خواهشمند است با بررسی مستندات این فاجعه، واکنشی درخور عمق حادثه داشته باشند؛ چرا که به فرموده قرآن کریم اگر صالحان در برابر منکر سکوت کنند، خود نیز در آتش آن خواهند سوخت.

 

و سیعلم الذین ظلموا أی منقلب ینقلبون

 

روابط عمومی باشگاه فرهنگی ورزشی استقلال رامشیرارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار