• کد خبر:۷۸۱۰۵
  • تعداد نظرات: ۷نظر
گزارش روز
  • ۱۵:۴۷
  • ۱۲/ارديبهشت/۱۳۹۷

چرا دیدار استقلال جنوب و اروند ۳ بر ۰ نشد؟

دی اسپورت: تیمهای استقلال جنوب و اروند در حالی در ادامه دیدار ناتمامشان به تساوی ۱ بر ۱ رسیدند که هنوز ابهامات بسیار زیادی درباره ی رای عجیب کمیته انضباطی وجود دارد. ۷

به گزارش دی اسپورت دیدار استقلال جنوب و اروند خرمشهر که نیمه تمام مانده بود عصر دیروز برگزار شد و دو تیم با تساوی ۱ بر ۱ به کار خود پایان دادند. اما با بررسی جوانب این دیدار به نظر می رسد حکم کمیته ی انضباطی در مورد ادامه دیدار بسیار عجیب بوده است.

دو تیم که این فصل در قامت دو تیم مدعی در مسابقات حضور یافته اند در شرایط بسیار حساسی مقابل هم قرار گرفتند و شکست در این دیدار میتوانست هر یک از دو تیم را از گردونه ی رقابت خارج کند.

در دیدار نیمه تمام اروند ابتدا به گل رسید و درحالی که تیم برتر میدان بود هیچکس شانسی برای بازگشت استقلال جنوب به بازی متصور نمی شد اما چند تعویض ورق را برگرداند و تنها در چند دقیقه استقلال جنوب یک گل زد و سپس صاحب یک ضربه پنالتی شد. پس از اعلام ضربه پنالتی جنجال ها آغاز شد و بازی پس از وقفه ای طولانی با تصمیم داور و ناظر نیمه تمام ماند.

با بررسی جوانب نیمه تمام ماندن این بازی میتوان به تصمیم عجیب کمیته انضباطی مبنی بر ادامه دیدار پی برد در حالی که کمیته انضباطی میتوانست این دیدار را با رایی قاطعانه ۳ بر ۰ به سود استقلال جنوب اعلام کند؛

۱. تیمی که بازی باخته را به تساوی کشانده و صاحب یک ضربه پنالتی شده است قطعا نمیتواند آغاز کننده درگیری ها باشد. چرا تیمی که با به ثمر رسیدن پنالتی میتواند پیروز شود باید بازی را به جنجال بکشد تا نیمه تمام بماند؟

۲. قطعا تماشاگری که سنگ میخورد در پی جبران برمی آید بخصوص با توجه به این نکته که بسیاری از تماشاگرانی که در جایگاه استقلال جنوب نشسته بودند طرفدار این تیم نبوده و تنها تماشاگران اسلامشهری این دیدار بودند. مسلما چنین تماشاگری که به عنوان یک تماشاگر بی طرف در ورزشگاه حضور داشته پس از سنگ خوردن از طرف تماشاگران خرمشهری مقابله به مثل میکند.

۳. بسیاری از تماشاگران اروندی که تعدادشان به ۱۵۰ نفر میرسید با هماهنگی و هزینه ی باشگاه به این ورزشگاه آمده بودند. نکته ای که جای تامل بسیاری دارد.

۴. تماشاگران اروند که در انتظار فرصت برای رد وبدل شدن سنگ بودند به سرعت به زمین ریختند و در حالی که کوتاهترین مسیر خروج، مسیر پشت دروازه ها بود به وسط زمین آمدند.

۵. تماشاگران درحالی که باز هم میتوانستند به سرعت از وسط زمین به جایگاههای روبرویی بروند بیش از ۱۰ دقیقه در زمین مسابقه ماندند و تعدادی از آنها با بازیکنان استقلال جنوب درگیر شدند.

۶. نکته غیراخلاقی که در این بین اتفاق افتاد این بود که یکی از بازیکنان نیمکت نشین اروند از جنجال های پیش آمده نهایت استفاده را کرد و با کفش مشغول کندن و ناهموار کردن اطراف نقطه پنالتی شد. پس از ۵ دقیقه که این بازیکن اطراف نقطه پنالتی را کاملا ناهموار کرد ناظر بازی متوجه شد و مانع از ادامه ی این کار غیراخلاقی شد.

۷. عجیبترین تصمیم کمیته انضباطی برگزاری بازی نیمه تمام پس از انجام دیدارهای هفته ی نهم بود در حالی که حتی اگر تصمیم عجیب ادامه بازی گرفته میشد میبایست قبل از هفته هشتم انجام شود تا در حق هیچ تیمی اجحاف نشود.

توجه به نکات فوق نشان میدهد کمیته انضباطی میتوانست به راحتی بازی را ۳ بر ۰ به سود استقلال جنوب اعلام کند اما تصمیم عجیب دال بر ادامه بازی ابهامات زیادی را ایجاد میکند.

در پایان این سوال مطرح می شود چه تضمینی وجود دارد که ازین پس تیمها با خودشان به صورت سازمان یافته تماشاگر به ورزشگاههای حریف نبرند و وقتی شرایط بحرانی شد تماشاگران با روشهای ناجوانمردانه بازی را به جنجال نکشند؟نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۷
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
اروند
-
۱۶:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۲
0
0
........................
امید درخشان
-
۱۹:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۲
0
0
همانطور که نوشته اید اروند هم در دور رفت وهم در دوربرگشت تیم برتر میدان بود .گفته اید یکدفعه ورق برگشت .علت برگشت ورق فقط روابط تیم تهرانی بود.تا کی باید سر تیمهای شهرستانی را برید؟زنده باد فدراسیون فوتبال که به درستی دست تیم استقلال جنوب را خواندو تاحدودی جلوی اجحاف تیم تهرانی راگرفت.آقای سرهنگیان گزارش داور مسابقه وناظر بازی آنچیزی نیست که شما تصور میکنید.وهم وخیال را کنار بگذارید.
درویش
-
۱۹:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۲
0
0
تیم استقلال جنوب اتفاقا بایستی 3 بر0 بازنده اعلام میشد که لطف فدراسیون شامل حال این تیم تهرانی شد که متاسفانه نمک نشناسی میکند.فیلم بازی وجو سازیهای تیم تهرانی چندین بار دیده شدولطف مسئولین نصیب استقلال جنوب شد.جل الخالق
یونس
-
۲۰:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۲
0
0
این مطلبتون حاکی از .....و .....تیم سایت دی اسپورت نسبت به تیم اروند داره
امیداوارم تیم محبوبتون یعنی استقلال جنوب حذف بشه
جرات تایید نظرمم نداری
واسم هم مهم نیست مهم اینه حرفمو خوندین
نفت امیدیه
-
۲۲:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۲
0
0
اتفاقاتماشاگران تیم اروندکارشونه درگیری درست کنندشماجواب بدیدکه چراهواداران اروندتوخرمشهربه جون هواداران نفت امیدیه افتادن وحتی مدیرعامل تیم روکه شخص باشخصیت ودکترهست زدنداین بی اخلاقیانشانه چیست اروندبایدجریمه میشدکه نشدچرا
نفت
-
۲۲:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۳
0
0
امیدوارم فومن روبرواروندبازی جوانمردانه بکنه ومقامت هم همین طورتاتیم محبوبمان نفت صعودکنه
محمدکرمی
-
۱۷:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۵
0
0
این اروند سالهای گذاشته این بلاها رو توبازی بانفت گچساران سرتیم نفت آورد.متاسفانه فدراسیون خیلی داره مدارا میکنه باهاشون.زد وبند خیلی دارند
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار