• کد خبر:۸۱۱۱۵
رئیس کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ گفت: افزایش ۳ بازیکن زیر ۲۵ سال به فهرست تیم‌ها و اعمال محرومیت بازیکنان با ۴ کارت زرد در مرتبه اول در لیگ دسته اول هم اعمال خواهد شد. ۷

به گزارش"دی اسپورت"، فریبرز محمودزاده ، در مورد برگزاری کلاس آموزشی برای لیگ‌های دسته اول و لیگ یک در حوزه نقل و انتقالات گفت: امروز جلسه بسیار مهمی را با حضور نمایندگان تیم‌های لیگ برتری و لیگ‌های دسته اولی و همچنین هیأت فوتبال استان‌ها که در لیگ برتر و لیگ دسته اول تیم دارند برگزار خواهیم کرد. حضور سرپرستان و مدیران نقل و انتقالات تیم‌ها در این جلسه الزامی است.

 

وی افزود: آخرین قوانین در حوزه نقل و انتقالات و همچنین بحث‌های حقوقی قراردادها در این جلسه با حضور مسئولان کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال و کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ در این جلسه به بحث و گفتگو گذاشته خواهد شد.

 

رئیس کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ تصریح کرد: طرح جدیدی که حیدر بهاروند ریاست محترم سازمان لیگ ارائه کرد هم در هیأت رئیسه سازمان لیگ و هیأت رئیسه فوتبال مصوبه شد و به این ترتیب باشگاه‌ها همان‌طوری که ریاست محترم سازمان لیگ اعلام کرد می‌توانند سه بازیکن زیر ۲۵ سال را به فهرست خود اضافه کنند به شرط آنکه این بازیکنان در فصل قبل با باشگاه خود قرارداد داشته باشند.

 

محمودزاده با اشاره به مزایای این طرح عنوان کرد: چنین طرحی به سود تمامی باشگاه‌ها خواهد بود و باعث می‌شود باشگاه‌ها بتوانند در فهرست خود بازیکنان بیشتری را استفاده کنند و این قدرت مانور بیشتری به تیم‌های باشگاهی ایران به ویژه آنهایی که در لیگ قهرمانان آسیا حضور دارند می‌دهد. این طرح باعث می‌شود که بازیکنان مستعدی که سنشان بالاتر از ۲۳ سال می‌شد نیز همچنان در باشگاه‌ها حفظ شوند. این طرح از سوی حیدر بهاروند ریاست محترم سازمان لیگ ارائه شد و پس از کار کارشناسی بیشتر درنهایت با تصویب هیأت رئیسه فدراسیون و سازمان لیگ در فصل جاری اجرایی خواهد شد.

 

وی با اشاره به اعمال محرومیت بازیکنان با ۴ کارت زرد در فصل آینده گفت: طبق مصوبه جدید بازیکنان در مرتبه اول با ۴ کارت زرد محروم می‌شوند و در مرتبه دوم محرومیت آنها با ۳ کارت زرد اعمال خواهد شد. این قانون به همراه قانون استفاده از ۳ بازیکن زیر ۲۵ سال هم در لیگ برتر و هم در لیگ دسته اول و دوم در فصل آینده اجرا خواهد شد.ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار