• کد خبر:۸۱۲۳۶
دی اسپورت:کارلوس کی‌روش در حالی ایران را به مقصد پرتغال ترک کرد که قرارداد خود را با فدراسیون فوتبال تمدید نکرده است. اما چرا او از ثبت نهایی قراردادش خودداری می کند؟ ۶

 به گزارش «دی اسپورت»؛کی روش از اردوی ترکیه به بعد، در دو، سه نوبت با فدراسیون فوتبال مذاکراتی داشت. دو طرف بر سر ادامه همکاری تا پایان جام ملت‌ها به توافق رسیدند ولی در نهایت قرارداد امضا نشد. کارلوس کی‌روش در گفت‌وگوی دیروز خود به طور کامل توضیح داد دلیل این اتفاق چه بوده است.

او گفت: هر بار تیم ملی ابتدا به تعهداتش عمل می‌کرد ولی مسئولان به قول‌های‌شان عمل نکردند و یا اینکه دیر به فکر عملی کردن آن‌ها افتادند. کی‌روش تأکید کرد این بار آن‌ها ابتدا باید به قول خود عمل کنند و سپس تیم ملی کارهایش را جلو ببرد. وقتی از کارلوس درباره جزئیات درخواست‌هایش سؤال کردیم، توضیحی نداد و تنها گفت: همه برنامه‌ها را به فدراسیون فوتبال داده و اگر اجرا نشود، با ایران ادامه نخواهد داد ولی ماجرا چیست؟ دقیقاً چه اتفاقی قرار است بیفتد که کارلوس از فدراسیون فوتبال و مسئولان ورزش، چنین درخواستی دارد؟

ماجرا دقیقاً از تداخل دوباره برنامه بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا و اردوی تیم ملی قبل از جام ملت‌ها آغاز شده است. ایران قرار است در شهریورماه اولین اردوی آماده‌سازی خود را برگزار کند و این اردو با بازی‌های استقلال و پرسپولیس در مرحله یک‌چهارم نهایی تداخل دارد. کی‌روش یک اردوی ۱۰ روزه برای ایران در نظر گرفته ولی طبق برنامه‌ریزی کنفدراسیون فوتبال آسیا سرخابی‌ها باید در روز پنجم و ششم شهریور در لیگ قهرمانان بازی کنند. این بازی‌ها درست وسط اردوی تیم‌‎ملی است.

از سوی دیگر کی‌روش برای تیم ملی یک اردو در مهرماه در نظر دارد که اگر استقلال و پرسپولیس در آسیا بالا بروند، در همان تایم باید در لیگ قهرمانان به میدان بروند! هر مرحله‌ای که تیم‌های ایران در آسیا بالا بروند، این تداخل ادامه پیدا می‌کند و تازه اگر یکی از تیم‌های ایران قهرمان آسیا شود و به جام باشگاه‌های جهان برود، دوباره این تداخل ادامه پیدا خواهد کرد! کی‌روش این برنامه‌ها را پیش‌بینی کرده و به همین خاطر از فدراسیون فوتبال درخواست کرده تا تکلیف را روشن کند؛ اینکه اولویت با لیگ قهرمانان است یا جام ملت‌ها؟ طبیعتاً باشگاه‌ها به فکر منافع خود هستند و تیم ملی هم به منافع خودش.

منبع:خبرورزشیارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار