• کد خبر:۸۷۲۸۵
گل زیبای سامان قدوس به دیژون در لوشامپیونه به یکی از صحنه‌های ماندگار در تاریخ فوتبال ایران تبدیل شد. یک گل ۳۰ متری با بیرون‌پا و در کمال زیبایی از سوی ستاره‌ای که هرگز تصادفی شوت نمی‌زند و بازی حساب شده دارد.
به گزارش«دی اسپورت»؛ گل زیبای سامان قدوس به دیژون در لوشامپیونه به یکی از صحنه‌های ماندگار در تاریخ فوتبال ایران تبدیل شد. یک گل ۳۰ متری با بیرون‌پا و در کمال زیبایی از سوی ستاره‌ای که هرگز تصادفی شوت نمی‌زند و بازی حساب شده دارد. حالا دیگر لازم نیست درخشش علی دایی بزرگ در تیزر برنامه‌های ورزشی پخش شود، آن درخشش سال‌های نه‌چندان دور را می‌شود گره زد به شلیک ابرستاره آمیان در لوشامپیونه فرانسه.

از هفته نهم لیگ لوشامپیونه فرانسه سامان قدوس که در ۶ بازی این فصل برای آمیان موفق به زدن دو گل شده و دو پاس گل داده بود، در ترکیب قرار گرفت و کاری کرد کارستان. این بازی در استادیوم دو لالیکورن مقابل تیم رده سیزدهمی دیژون کلید خورد و برای آمیان حکم احیا و صعود ارزشمند در جدول رده‌بندی را داشت.

پیش از این نیز سرمربی این تیم بارها برای استفاده از سامان قدوس در ترکیب اصلی از سوی هواداران و رسانه‌های محلی تحت فشار بود و این بار از اعتماد مطلق به ستاره ایرانی خود، سود سرشاری کرد.

در دقیقه ۳۹ بازی بود که آمیان صاحب یک ضربه آزاد در سمت چپ زمین شد. سامان مثل همیشه برای شرکت در کار گروهی به توپ کاشته شده نزدیک شد اما اشاره گانسو برزیلی او را به میانه زمین هدایت کرد. بازیکن برزیلی این ضربه ایستگاهی را در لحظه به یک پاس عرضی تبدیل کرد و به سامان قدوس تحویل داد.

پس از آن ستاره ایرانی با دید بالای خود دروازه دیژون را هدف قرار داد و با شوت بیرون‌پای بی‌نظیر خود از فاصله حدودا ۳۰ متری موفق به گلزنی به بهترین شکل ممکن شد. گل زده بیشتر برای هواداران آمیان ایده‌آل بود اما ایرانیان از اینکه آمیان با تک گل زیبای قدوس به پیروزی برسد خوشحال‌تر بودند.

آمیان با این گل زیبا به پیروزی رسید تا ۱۰ امتیازی شود و با چهار پله صعود در رده سیزدهم جدول لیگ لوشامپیونه قرار بگیرد. وب‌سایت تحلیلی آماری «ligue» در گزارش خود از بازی‌های این هفته از لوشامپیونه در بخش آمیان نوشت: «گل رویایی و عجیب سامان قدوس دیگر هیچ بهانه‌ای برای کادرفنی این تیم باقی نمی‌گذارد.

این بازیکن هر بار به میدان رفته درخشیده و نشان داده که یک ستاره تاثیرگذار و فنی و تاکتیک‌پذیر است. شوت او تصادفی نبود و نشان از هوش بالای این بازیکن داشت.»

روزنامه «aftonbladet» در خبری مخصوص گل زیبای سامان قدوس با انتخاب تیتر «این قدوس زیبا» نوشت: «این گل فقط به سود آمیان نبود، بلکه برای لوشامپیونه نیز یک گل زیبا و معتبر محسوب می‌شد، گلی که شبکه‌های ورزشی مختلف بارها آن را پخش کردند و لوشامپیونه از این لحظات ناب فوتبالی به‌شدت به ثبت بیش از پیش چنین گل‌هایی نیاز دارد.»

نشریه «lequipe» فرانسه نیز در وب‌سایت رسمی خود با درج فیلم و عکس مربوط به گل زیبای سامان قدوس نوشت: «سامان در قله موفقیت است و شادی خود را با بازیکنانی تقسیم کرد که در آمیان طعم خوش کار تیمی را چشیده و واقعا منسجم و زیبا بازی می‌کنند.»

فرانک لودورزه، نویسنده قدیمی و مشهور روزنامه «فوتبال فرانسه» نیز در یادداشت روزانه خود نوشت: «گل زیبایی بود اما این برای توصیف یک سکانس زیبا در لوشامپیونه خیلی ناچیز است، باید این گل را ثبت کرد، باید دعا کنیم که از این گل‌های زیبا در لوشامپیونه بیشتر ببینیم و وقتی دو سال پیش فریاد می‌زدم که دست از خرید ستاره‌های بازنشسته بردارید و به بازیکنان مستعد خاورمیانه روی بیاورید، کسی حرف‌های من را باور نداشت.»

«یورو اسپورت» نیز در گزارش خواندنی خود از بازی‌های این هفته از فوتبال فرانسه نوشت: «گل زیبای سامان قدوس بدون تردید بهترین گل این هفته از لوشامپیونه و شاید به احتمال زیاد بهترین گل این فصل از بازی‌ها باشد، مگر آنکه یک ستاره دیگر دست به یک معجزه بزند.

چقدر خوب است که چنین بازیکنانی خریداری می‌شوند و برای فوتبال باشگاهی فرانسه اعتبار و هیجان و جذابیت خلق می‌کنند. این بازیکنان البته همیشه گوشه‌چشمی به باشگاه‌های بزرگ‌تر دارند و معمولا به راحتی در فوتبال فرانسه ماندنی نمی‌شوند.»

قدوس: گل من به طرفداران تعلق دارد

سامان قدوس پس از بازی در رختکن مورد تشویق فراوان هم‌تیمی‌های خود قرار گرفت و در مصاحبه با سایت باشگاه گفت: «این پیروزی برای ما خیلی مهم بود تا به هواداران و دیگر تیم‌ها نشان بدهیم که در این لیگ ما بسیار قوی و قدرتمند هستیم.»

قدوس درخصوص گل زیبایش ادامه داد: «گل خوبی بود. او به بازیکنان گفت که باید ضربه‌آزاد را به من بدهند. این گل هم به طرفداران تعلق دارد که به من به‌عنوان بهترین بازیکن ماه رای دادند. من عاشق طرفداران هستم، به نظرم زیبا ما را حمایت می‌کنند و به خاطر همین واقعا دوست‌شان دارم.»


منبع: فرهیختگان

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار