• کد خبر:۸۷۴۴۸
پیشکسوت رشته رزمی فول کیک بوکسینگ در بخش بانوان معتقد است بهترین راهکار برای ترویج و توسعه وررش رزمی آموزش اصولی و مناسب این رشته در مدارس به کودکان توسط معلمان ورزشی می باشد.
به گزارش"دی اسپورت"، اعظم خانی یکی از بانوی پیشکسوت در عرصه ورزش رزمی کشورمان بوده است که موفقیت و مقام های زیادی را در این رشته کسب کرده است جهت آشنایی با وی و بررسی وضعیت رشته رزمی سراغ این بانوی پیشکسوت ورزشی رفتیم و مصاحبه ای را با وی ترتیب دادیم که در ادامه چکیده ای از مصاحبه وی را با خبرنگار دی اسپورت می خوانید :

ابتدا خودتان را معرفی کنید ؟

من اعظم خانی متولد ۱۳۵۹/۱۱/۵ ، فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته تاریخ ایران باستان هستم.

یک رزومه کلی از فعالیت ورزشی خود نیز برای مخاطبان‌مان بفرمایید تا با شما که یک ورزشکار خانم آن هم در رشته رزمی هستید بیشتر آشنا شوند.

من دان ۳ کاراته ، دان ۳ رشته رزمی فول کیک بوکسینگ ، مدرک مربیگری و داوری درجه دو کاراته و همچنین مدرک مربیگری و داوری فول کیک بوکسینگ درجه دو  را در کارنامه خود دارم.

با توجه به فعالیتتان در دو رشته مقامی نیز در این رشته ها کسب کرده اید ؟

بله ، من مقام اول کمیته در رشته کاراته در رده سنی پیشکسوتان در مسابقات بین  المللی ، مقام اول در بخش کمیته در رشته کاراته در مسابقات قهرمانی کشور ، مقام اول در سبک شوتوکان کاراته دو و بین المللی  I.S.K.F در استان اصفهان ، مقام دوم در بخش کمیته مسابقات کاراته بانوان قهرمانی کشور سال ۹۰ و مقام سوم در بخش کمیته مسابقات بین المللی کاراته بانوان رده سنی بزرگسالان دانشگاه آزاد نجف آباد را به لطف خدا به دست آورده ام.

آیا در سطح کشور سابقه مربیگری یا داوری را دارید ؟

بله ، من اسفند سال ۸۷ در  تورنمت بین المللی ۲۰۰۹ جزء داوران منتخب برای قضاوت از استان اصفهان بودم. همچنین در عرصه مربیگری ، مربیگری در رده سنی جوانان و بزرگسالان تیم منتخب فول کیک بوکسینگ استان اصفهان را در کارنامه سوابق خود دارم.با توجه به روزمه و مقام های خوبی که به دست آوردید مسئولیتی را نیز در عرصه ورزش پذیرفته اید ؟

بله ، بنده مدتی به عنوان دبیر امور بانوان فول کیک بوکسینگ استان اصفهان و مدتی نیز به عنوان مسئول کمیته استعدادیابی بانوان فول کیک بوکسینگ استان اصفهان مشغول به فعالیت و خدمت بوده ام.

به عنوان یک بانوی ورزشکار رزمی با تجربه راهکار و پیشنهادتان برای بهبود شرایط رشته های رزمی در جامعه چیست ؟

به نظر من اولین راهکار برای توسعه و ترویج ورزش های رزمی در جامعه از طریق هماهنگی با معلمان ورزش در مدارس جهت آموزش اصول پایه‌ هنرهای رزمی به کودکان میسر می شود.

دومین راهکار که می توان به آن اشاره کرد تقویت و توجه ویژه به مسابقات در سطح استان و کشور جهت پرورش صحیح قهرمانان و مدال آوران این مسابقات می باشد که بتوان از این مدال آوران و قهرمانان در رقابت های ملی نیز استفاده کرد.

و اما سومین و آخرین راهکاری که می توان پیشنهاد داد هماهنگی و همکاری با صدا وسیما جهت پخش برنامه های آموزشی مختلف در رشته های رزمی برای تمامی رده های سنی اعم از نونهالان ، نوجوانان ، جوانان و بزرگسالان می باشد.

برنامه های آتی شما در عرصه ورزش چیست ؟

به عنوان یک بانوی ورزشکار رزمی دوست دارم که عامل تاثیرگذاری جهت توسعه و پیشرفت ورزش علی الخصوص رشته رزمی در بین بانوان باشم و در این هدفی که تعیین کرده ام هر چه در توان داشته باشم دریغ نخواهم کرد چرا که توسعه و پیشرفت ورزش در بین بانوان موجب قهرمانی و افتخار آفرینی برای کشور عزیزمان در رقابت های بین المللی خواهد بود.

رمز موفقیتتان در عرصه ورزش چه چیزی بوده است ؟

در این مورد مهم ترین عواملی که می توان به آن اشاره کرد در وهله اول توکل بر خدا و در وهله دوم تلاش ، پشتکار در تمام عرصه های زندگی بوده است.

حرف پایانی.

جا دارد در ابتدا از پدر و مادرم که همیشه حامی بنده در تمامی عرصه های زندگی علی الخصوص در عرصه ورزش بوده اند تشکر و قدردانی نمایم و از تمام مربیانی که در جهت یادگیری و پیشرفتم من را یاری و کمک کرده اند چرا که بدون حمایت ها و کمک های آنان موفقیت هایی که کسب شده است میسر نمی شد تشکر نمایم امید دارم که ورزش قهرمانی در بخش بانوان به توسعه و پیشرفت قابل ملاحظه ای رسیده تا شاهد افتخار آفرینی بانوان در عرصه های بین المللی باشیم.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار