• کد خبر:۸۸۱۸۶
دی اسپورت:لژیونر والیبال ایران امیدوار است در این فصل با تلاش بیشتر نام نیک از ایران در لیگ سری A ایتالیا به جا بگذارد.
به گزارش" دی اسپورت":لژیونر والیبال ایران امیدوار است در این فصل با تلاش بیشتر نام نیک از ایران در لیگ سری A ایتالیا به جا بگذارد.
 محمدجواد معنوی‌نژاد دریافت‌کننده لژیونر والیبال، شروعی متفاوت در لیگ سری A ایتالیا داشت. او که برای دومین فصل بازی برای ورونا در لیگ ایتالیا را تجربه می‌کند، حالا راضی‌تر است. راضی از دلبری سرمربی اش. مربی‌ای که تمرین سفت و سخت و باانگیزه برایش مهم است. لژیونر والیبال ایران امیدوار است در این فصل با تلاش بیشتر نام نیک از ایران در لیگ سری A ایتالیا به جا بگذارد.

* بازی هفته اول و دوم لیگ سری A ایتالیا چطور بود؟

ما دو بازی داشتیم که بازی اول با تیم مونزا بود. تیمی که امسال خیلی بهتر شده ولی در بازی سرعتی‌زنش مصدوم شد و امیر غفور پشت‌خط‌زن اولش هم غایب بود، اما خیلی خوب بازی کردند. در نبود امیر غفور پشت‌خط‌زن دوم تیمش جبران کرد، اما هم خیلی خوب بازی کردیم و بردیم. بازی دوم هم با تیم پروجا بود که باختیم. تیمی با ستاره‌های بزرگ مثل لئونا، اما متأسفانه به آن باختیم.

* ظاهراً با بازی خوبی که انجام داده اید بد‌جوری دل گربیچ سرمربی تیم‌تان را به دست آورده‌اید؟

گربیچ بازیکنان پرتلاش را دوست دارد. بازیکنانی که باانگیزه تمرین می‌کنند. خدا را شکر من و مرتضی از این قاعده مستثنی نیستیم، هر روز که با توان صددرصدی تمرین می‌کنیم مسلماً رضایت کادر فنی را جلب می‌کنیم.

* به نظر خودت این فصل را بهتر از فصل قبل در ورونا شروع کرده‌ای؟

امسال با اینکه ایتالیا خیلی سخت‌تر است، اما از شروع خوب خودم راضی‌ام و بدون شک هفته به هفته بهتر هم می‌شوم.

* با این شرایط باید منتظر درخشش بیشتر تو و مرتضی شریفی در ورونا باشیم؟

امسال لیگ ایتالیا خیلی طولانی است و همه تیم‌ها تقریباً در یک سطح هستند. به جز سه، چهار تیمی که همیشه بالای جدول هستند، جنگ اصلی بین بقیه تیم‌هاست تا از هم جلو بزنند. ما هم به طور حتم تلاش می‌کنیم تا نام نیک از ایران در لیگ سری A به جا بگذاریم.

* با وجود ۵ ایرانی در لیگ سری A ایتالیا حال و هوای مسابقات فرق کرده؟

خوبی تعداد زیاد بازیکنان ایرانی که به لیگ ایتالیا آمده‌اند، این است می‌توانیم همدیگر را ببینیم و با هم خوش و بش کنیم و حتی اگر فاصله بین شهرهایمان کم باشد بیشتر به هم سر بزنیم. معمولاً وب‌سایت باشگاه‌ها و رسانه‌های ایتالیایی هم روی این قضیه مانور می‌دهند.

* چرا تیم ملی در دور دوم رقابت‌های جهانی سه تا بازی باخت؟

وقتی تیمی به مرحله بعدی می‌رود، حریفان سخت‌تر می‌شوند. تیم ما هم شرایط خوبی داشت، اما متأسفانه بازی اول مقابل بلغارستان را خوب شروع نکرد. باخت به بلغارستان کار را خراب کرد و روی تیم در دو بازی دیگر هم تأثیر گذاشت. هر کاری کردیم هم دیگر نتوانستیم برگردیم. بچه‌های ما بی‌تجربه نبودند که ندانند هر بازی سخت‌تر می‌شود، اما بلغارستان فوق العاده بود و با فشار تماشاگرانش مشکل‌ساز شد.

* تو بعد از مصدومیت و غیبت در لیگ ملت‌ها برای قهرمانی جهان دوباره همان معنوی‌نژاد سابق شدی؟

خدا را شکر بعد از مصدومیتی که داشتم با بهبودی کامل برای بازی‌های آسیایی و قهرمانی جهان به تیم برگشتم و همه تلاشم را کردم تا به تیم ملی کمک کنم و به نظرم بد هم کار نکردم. والیبال همین است.

* به نظرت این هجمه‌ای که حالا علیه کولاکوویچ به راه افتاده درست است؟

والیبال ایران به جایی رسیده که توقع مردم خیلی از آن زیاد شده است. کولاکوویچ هم مربی خوبی است هم از نظر اخلاقی و هم فنی. من نمی‌توانم در این باره حرفی بزنم، اما بالاخره تیم ملی والیبال با او مقام سوم جام بین‌قاره‌ای را گرفته است. به نظرم تصمیم ماندن یا رفتن کولاکوویچ به تصمیم فدراسیون برمی‌گردد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار