• کد خبر:۸۸۴۳۵
گزارش بازى پرسپوليس و سايپا را دریافت كرده‌ایم

حسن‌ زاده : نبايد امنيت داوران به خطر بيفتد

اسماعیل حسن‌زاده، رئیس فدراسیون فوتبال تأکید کرد که کسی حق ندارد امنیت داور مسابقه را به خطر بیاندازد.
به گزارش"دی اسپورت" ، اسماعیل حسن‌زاده با اشاره به اتفاقات روزهای اخیر در بازی‌ها گفت: کمیته انضباطی ضمن بررسی گزارش‌های واصله و اتفاقات روی داده نسبت به مسئله رفتار و برخورد علیه داوران بسیار حساس است و با این موضوع به جدیت برخورد می‌کند. طبق روال همیشگی، کمیته انضباطی پس از بررسی گزارش مقامات رسمی نسبت به رسیدگی اقدام می‌کند. باید بگویم گزارش تمام مسابقات هفته دهم لیگ برتر را دریافت کرده‌ایم که مهمترین گزارش مربوط به مسابقه تیم‌های پرسپولیس و سایپا است.

وی افزود : بر اساس گزارش واصله، انواع مختلف تخلفات از جمله فحاشی، برخورد فیزیکی، پرتاب اشیاء و موارد دیگر از جانب اعضای کادر فنی، بازیکنان و تماشاگران در این بازی روی داده که طبیعتا به تمامی آنها رسیدگی خواهیم کرد. ابتدا دفاعیات متخلفان بررسی شده و سپس بر همین اساس نسبت به صدور حکم مربوطه اقدام می‌شود.

رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال با اشاره به اتفاقات روی داده در یکی از مسابقات لیگ دسته اول و حمله به داور بازی گفت : هنوز گزارش مقامات رسمی این بازی را دریافت نکرده‌ایم، اما بنده شخصا نسبت به این مسئله مطلع شدم و در جریان آن قرار گرفته‌ام. به طور کلی باید بگویم کمیته انضباطی نسبت به رفتار  و هر اقدامی علیه داور مسابقه بسیار حساس است و در خصوص چنین تخلفاتی با جدیت و شدت برخورد لازم صورت می‌پذیرد. ما معتقدیم داور بازی باید با احساس آرامش و امنیت کافی قضاوت کند و قابل پذیرش نیست که هر شخصی امنیت داور را به خطر انداخته و اقدامی علیه داور مسابقه انجام بدهد.

حسن‌زاده خاطرنشان کرد : مطمئن باشید تا جایی که در قانون دیده شده و قانونگذار اجازه داده است، با سخت گیری و جدیت در این موضوعات ورود می‌کنیم، همانطوری که در ماجرای مربوط به اتفاقات آبادان نیز حکم لازم صادر شد. امیدواریم ضمن صدور احکام لازم و برخوردهای انضباطی مناسب شاهد ایجاد فضایی باشیم که در فوتبال کشور با همراهی و حضور پیشکسوتان و کمک مدیران دیگر شاهد این میزان از بی اخلاقی‌ها و ناهنجاری‌ها نباشیم.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار