• کد خبر:۹۰۵۵۴
دی اسپورت:سرمربی تیم فوتبال امید گفت: همه تلاش ما از تمرینات و حتی حضور در بازی‌های آسیایی، آمادگی برای حضور در مقدماتی المپیک است.
به گزارش" دی اسپورت":سرمربی تیم فوتبال امید گفت: همه تلاش ما از تمرینات و حتی حضور در بازی‌های آسیایی، آمادگی برای حضور در مقدماتی المپیک است.
زلاتکو کرانچار در حاشیه تمرین تیم فوتبال امید در جمع خبرنگاران در رابطه با شرایط تیمش گفت: خودمان را برای رقابت‌های مقدماتی المپیک آماده می‌کنیم و حتی بازی‌های آسیایی هم در راستای آماده‌سازی برای حضور در این رقابت‌ها بود، تلاش ما بر این است که بازی‌های دوستانه زیادی داشته باشیم و علاوه بر اعتماد به نفس، هماهنگی خوبی به دست بیاوریم تا با حداکثر آمادگی در مرحله اول مقدماتی که ما میزبان هستیم نتیجه لازم را کسب کنیم.

وی افزود: ما با مشکلاتی در اردوی نخست روبه‌رو بودیم و بازی دوستانه نداشتیم، حتی می‌توانم بگویم شرایط امکاناتی ما ضعیف بود، اما در اردوی دوم با تیم امیدهای عمان بازی کردیم، الان شرایط به شکلی است که سزاوار تیم امید است، دو بازی با تیم سوریه خواهیم داشت و با تیم اردن دیدار خواهیم کرد، این دو تیم می‌توانند آمادگی خوبی را بدهند و تجربه بازیکنان را بالا ببرند. بازیکنانی که کمتر بازی می‌کنند و یا اینکه اصلا بازی نمی‌کنند، فرصت دارند در این دو بازی خود را نشان دهند.

سرمربی تیم امید در رابطه با اینکه حضور در بازی‌های آسیایی چقدر می‌تواند به آمادگی این تیم کمک کند، گفت: مسابقات دوستانه‌ای قبل از بازی‌های آسیایی مقابل عراق و چین داشتیم، در بازی‌های آسیایی هم چهار مسابقه بسیار مفید برگزار کردیم که معلوم شد این تیم کیفیت ادامه روند خودش را دارد.

وی در مورد اینکه چرا در زمین شماره دو کمپ تیم ملی که کیفیت خوبی دارد استفاده نمی‌کنند، گفت: این زمین هم شرایط خوبی دارد، تیم بزرگسالان در اولویت هستند و در زمین دو تمرین می‌کنند، ما قرار است عازم کیش شویم و فقط یک جلسه تمرین می‌کنیم، زمین شماره یک در مقطع فعلی نیازهای ما را برطرف می‌کند و هر دو زمین شرایط خوبی دارند.

کرانچار در رابطه با میزان شناختش از تیم سوریه تصریح کرد: ما برخی بازی‌های این تیم را آنالیز کردیم، سوریه از طبقه متوسط کیفیتی در بین تیم‌های آسیایی است، این یک بازی بسیار مفید برای ما خواهد بود. شالوده تیم ما از نظر کیفیتی بسیار خوب است.

وی در مورد اینکه چقدر به تیم امید اطمینان دارد و اینکه از کسب توپ طلا از سوی مودریچ ابراز خوشحالی کرده بود، گفت: قبل از هر چیز باید بگویم کل دنیا به مودریچ تبریک گفت، همه مربیانی که با او کار کردند از این مسئله خوشحال شدند تا جایی که به من مربوط است در مورد تیم امید بگویم با توجه به شرایطی که از تیم و استعداد بازیکنان دیدم، آنها این توقع را ایجاد کردند که سهمیه المپیک را کسب کنند، این ایمان در من و شما در حال شکل گرفتن است که این تیم می‌تواند کارهای بزرگی انجام دهد.

این بازیکنان تیمی را تشکیل می‌دهند که اکثر آنها جام‌جهانی زیر هجده سال را تجربه کرده‌اند، این بازیکنان در کسب نتیجه استمرار داشتند و حالا به بازیکنان بالغ و حرفه‌ای تبدیل شدند و می‌توانند نیازهای تیم امید را برطرف کنند، قطعا ما شانس موفقیت داریم و بدون شانس نمی‌توان کاری انجام داد.

سرمربی تیم امید در رابطه با اینکه آیا نگران وضعیت امید نورافکن و رضا شکاری که تبدیل به دو بازیکن نیمکت‌نشین در باشگاه‌های خارجی خود شده‌اند نیست، گفت: این مسئله من را نگران نمی‌کند در لیگ برتر هم خیلی از بازیکنان ما فرصت زیادی برای بازی پیدا نمی‌کنند، شکاری و نورافکن فرصت لازم را به دست آوردند، فوتبال بازی کردن در خارج از کشور راحت نیست و نیاز به زمان برای تطبیق با شرایط آنجا دارد،‌ من ایمان دارم که این اتفاق کم‌کم رخ می‌دهد.

ما در این اردو و همچنین سایر اردوها فرصت هماهنگی داریم، ما در قطر هم چند بازی دوستانه برگزار خواهیم کرد، امیدوارم شرایط حضور ما در تورنمنت کاپا که با حضور تیم‌های آسیای میانه در ازبکستان برگزار می‌شود فراهم شود. در آنجا می‌توانیم چندین بازی خوب فراهم کنیم. از لحاظ تجربی نکته‌ای را به شما می‌گویم، من مشابه این شرایط را در تیم کرواسی داشتم، آن زمان بیشتر بازیکنان در باشگاه‌شان بازی نمی‌کردند،

اما وقتی به تیم ملی می‌آمدند، با یک بازی دوستانه هماهنگی لازم را کسب کردیم و توانستیم در رقابت‌های مقدماتی نتیجه خوبی کسب کنیم و به جام جهانی راه پیدا کردیم،‌ تجربه به من یاد داده است باید سخت تلاش کرد، البته این اتفاقات در حالی است که ما بازی‌های بین‌المللی مناسبی داشته باشیم.

وی در رابطه با اینکه هدف این تیم صعود به المپیک است و کرانچار چقدر به این مسئله خوشبین است، عنوان کرد: من خوشبین هستم، اگر خوشبین نبودم، مسئولیت این تیم را برعهده نمی‌گرفتم، با حضور نفراتی مثل نورافکن، شکاری و... باید خوشبین باشم، اما این خوشبینی باید همراه با واقع‌بینی باشد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار