• کد خبر:۹۰۸۲۵
دی اسپورت:تیم ملی تا پنج دی این فرصت را دارد تا لیست 23نفره خود را برای حضور در جام ملت‌های آسیا اعلام و به کمیته مسابقات عرضه کند اما 23نفر نهایی چه کسانی هستند؟
به گزارش "دی اسپورت":تیم ملی تا پنج دی این فرصت را دارد تا لیست 23نفره خود را برای حضور در جام ملت‌های آسیا اعلام و به کمیته مسابقات عرضه کند اما 23نفر نهایی چه کسانی هستند؟
 «امیدوار هستیم خداوند هم به ما کمک کند تا بهترین تصمیم و ۲۳ نفر نهایی را انتخاب کنیم. البته لیست ۲۳ نفره‌ای که اعلام می‌شود لیستی بسته نخواهد بود؛ چراکه ما تا پنج دی‌ماه فرصت داریم و می‌توانیم تا آن تاریخ لیست خود را بررسی کنیم. به همین خاطر ما یک لیست آماده‌باش هم خواهیم داشت و درنتیجه هر اتفاقی می‌تواند بیفتد. مطمئنا فرقی نمی‌کند کدام ۲۳ بازیکن نهایی انتخاب شوند، ولی تک‌تک بازیکنان تلاش خود را خواهند کرد تا روحیه لازم را برای حضور در تیم ملی داشته باشند.

نگرش بازیکنان من باید خاضعانه و مثل همیشه به‌دور از هرگونه غروری که تا امروز نشان دادند، باشد و کمال فروتنی را قطعا تک‌تک بازیکنان من برای جنگیدن برای منافع تیم ملی خواهند داشت. این ۲۳ بازیکن مطمئنا آماده هستند خودشان را برای تیم فدا کنند و همان‌طور که همیشه گفتیم پیراهن تیم ملی را فراتر از منافع شخصی خود دانسته و خواهند دانست؛ برای اینکه بتوانند رویای هواداران فوتبال ایران را جامه عمل بپوشانند.»

این بخشی از صحبت‌های کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی با سایت فدراسیون فوتبال درخصوص انتخاب لیست تیم ملی فوتبال ایران برای جام ملت‌های آسیا بود. طبق اظهارنظر کی‌روش، تیم ملی تا پنج دی این فرصت را دارد تا لیست 23نفره خود را برای حضور در جام ملت‌های آسیا اعلام و به کمیته مسابقات عرضه کند اما 23نفر نهایی چه کسانی هستند؟

در ادامه قصد داریم به بررسی نفرات دعوت‌شده پرداخته و درنهایت 23 بازیکن نهایی را طبق گمانه‌زنی‌ها مشخص و معرفی کنیم.

لیست 35 نفره اولیه به شرح زیر اعلام شد:

دروازه‌بان‌ها:علیرضا بیرانوند– پرسپولیس تهران، امیرعابدزاده– ماریتیمو پرتغال، محمدرشید مظاهری– ذوب‌آهن اصفهان، سیدحسین حسینی– استقلال تهران، پیام نیازمند– سپاهان اصفهان.

مدافعان: رامین رضاییان– الشحانیه قطر، وریا غفوری– استقلال تهران، صادق محرمی– دیناموزاگرب کرواسی، مرتضی پورعلی‌گنجی– یوپن بلژیک، پژمان منتظری– استقلال تهران، محمدرضا خانزاده– الاهلی قطر، سیدمجید حسینی– ترابوزان‌اسپور ترکیه، روزبه چشمی– استقلال تهران، محمدحسین کنعانی‌زادگان– ماشین‌سازی تبریز، احسان حاج‌صفی– تراکتورسازی تبریز، میلاد محمدی– احمد‌گروژنی روسیه، سعید آقایی– سپاهان اصفهان.

هافبک‌ها: سعید عزت‌اللهی– ردینگ انگلستان، امید ابراهیمی– الاهلی قطر، احمد نوراللهی– پرسپولیس تهران، سامان قدوس– امیانس فرانسه، اشکان دژاگه– تراکتورسازی تبریز، علی کریمی– استقلال تهران، وحید امیری– ترابوزان‌اسپور ترکیه، مسعود شجاعی– تراکتورسازی تبریز، احمد عبدالله‌زاده– نساجی قائمشهر.

مهاجمان: مهدی طارمی– الغرافه قطر، علی قلی‌زاده– شارلوا بلژیک، علی علیپور– پرسپولیس تهران، علیرضا جهانبخش– برایتون انگلستان، مهدی ترابی– سایپا تهران، فرشاد احمدزاده- شلاسک‌وروتسواف لهستان، سردار آزمون– روزبین‌کازان روسیه، کریم انصاری‌فرد– ناتینگهام‌فارست انگلستان، کاوه رضایی– کلوب‌بروژ بلژیک.

در ادامه کارلوس کی‌روش 21 بازیکن را برای اردوی قطر انتخاب و معرفی کرد، با این توضیح که نام خط‌خورده‌ها مشخص نشد. درواقع به نسبت 35 بازیکن، نفرات زیر در فهرست اولیه اعزامی به قطر حضور نداشتند:

مرتضی پورعلی‌گنجی، فرشاد احمدزاده، کاوه رضایی، علیرضا جهانبخش، رشید مظاهری، امیرعابدزاده، صادق محرمی، سیدمجید حسینی، سعید آقایی، وحید امیری، احمد عبدالله‌زاده، سامان قدوس، سعید عزت‌اللهی، کریم انصاری‌فرد.برخی از این چهره‌ها به‌واسطه حضور در اروپا و برخی دیگر از لیست نهایی خارج شدند تا خبری از حضور آنها در اردوی فعلی قطر نباشد.

با این حال و طبق بررسی‌ها از بین لیست 35 نفره ابتدایی به‌نظر می‌رسد از بین گلرها مظاهری و نیازمند، بین مدافعان آقایی، محرمی، کنعانی‌زادگان، بین هافبک‌ها عبدالله‌زاده، نوراللهی و از بین مهاجمان علیپور، احمدزاده و کاوه رضایی 10 بازیکن حذف‌شده قطعی باشند و از بین بازیکنانی مانند منتظری، خانزاده و اشکان دژاگه، دو بازیکن دیگر خط بخورند تا به این ترتیب 23بازیکن نهایی مشخص و برای جام ملت‌های آسیا معرفی شوند. باید دید کی‌روش دل از زوج محبوبش در خط دفاع یعنی کنعانی و خانزاده می‌کند یا خیر!
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار