• کد خبر:۹۲۱۰۷
دی اسپورت: طارمی با گلزنی در تیم ملی باز هم می‌تواند در جمع زردپوشان دوحه بماند و یک لژیونر باشد زیرا از این به بعد، قطری‌ها او را ساده از دست نمی‌دهند.
به گزارش دی اسپورت: طارمی با گلزنی در تیم ملی باز هم می‌تواند در جمع زردپوشان دوحه بماند و یک لژیونر باشد زیرا از این به بعد، قطری‌ها او را ساده از دست نمی‌دهند.

 مدیران باشگاه الغرافه قطر قصد داشتند در همین پنجره نقل و انتقالاتی از خیر مهدی طارمی بگذرند و این بازیکن را به تیم‌های دیگری بفرستند یا حتی به دنبال آن بودند تا رضایتنامه مهاجم ملی‌پوش کشورمان را صادر کرده و در خروجی را به او نشان بدهند، اما درخشش مهدی در جام ملت‌های آسیا و به نمایش درآوردن بخش دیگری از توانایی‌هایش در زمان حمله باعث ایجاد تغییراتی در نوع دیدگاه مدیران باشگاه الغرافه شد.

آن‌ها اعتقاد داشتند مهدی به همراه ۳ بازیکن خارجی دیگر از جمله اسنایدر نتوانسته‌اند انتظارات را برآورده کنند و البته انتقادات شدیدی که از این بازیکن صورت می‌گرفت، حاشیه‌ها را قوت می‌بخشید. بعد هم بحث بازگشت طارمی به لیگ ایران و باشگاه پرسپولیس پیش آمد که ماجرا را به صورت کامل می‌دانید.

به هر حال وضعیت خوب و شرایط فنی فوق العاده‌ای که طارمی در جام ملت‌های آسیا بروز داد، باعث شد قطری‌ها به نوعی از فروش سریع این بازیکن یا کنار گذاشتن او با عجله، خودداری کنند. آن‌ها در پی این موضوع هستند تا مهدی را در بهترین حالت ممکن حفظ کرده و به لیگ کشورشان برگردانند تا از مهاجمی در این سطح، استفاده‌های فنی بهتری ببرند.

نقشی که کارلوس کی‌روش با تدابیر خود برای طارمی ترسیم کرده، باعث شده این مهاجم سرعتی و تکنیکی مدام در حال حمله باشد و همیشه در موقعیت‌های گلزنی قرار بگیرد. از این رو، مدل فوتبالش بیشتر از زمانی که برای الغرافه توپ می‌زند، به چشم می‌آید.

طارمی با این شرایط، باز هم می‌تواند در جمع زردپوشان دوحه بماند و یک لژیونر باشد زیرا از این به بعد، قطری‌ها او را ساده از دست نمی‌دهند.

شاید طارمی پیش خودش فکر می‌کرد در جام ملت‌ها درخشش دو چندانی داشته باشد و برای خود مشتریانی از کشور‌های دیگر به خصوص آلمان جور کند، اما با توجه به شرایط اخیر، بسیار بعید به نظر می‌رسد چنین اتفاقی رخ بدهد. حالا راحت‌تر می‌توان دلیل عجله برانکو قبل از شروع اردوی تیم ملی برای قطعی شدن ماجرای جذب طارمی را متوجه شد.

او می‌دانست در جام ملت‌ها، شرایط به گونه‌ای پیش می‌رود که دستش به طارمی نمی‌رسد، اما جابه‌جایی مدیریتی درست در حساس‌ترین روزها، همه چیز را تغییر داد و با شروع دور نخست اردوی تیم ملی، برانکو مصاحبه‌ای کرد و گفت: «هرگز نگفتم طارمی در لیست خرید ماست!»

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار