• کد خبر:۹۵۲۷۷
  • تعداد نظرات: ۱نظر
بررسی بازی های مدعیان صعود به لیگ برتر

نبرد 6 تیم برای دو سهمیه؛ کدام لیگ برتری می شوند؟

تنها 5 ایستگاه به پایان این فصل رقابت های فوتبال قهرمانی دسته اول باشگاه های کشور باقی مانده است و به زودی چهره دو تیم صعود کننده به لیگ برتر مشخص خواهد شد.

به گزارش «دی اسپورت»؛گل گهر با توجه به اختلاف 4 امتیازی با تیم سوم بیشترین بخت را برای صعود مستقیم به لیگ برتر دارد و البته برای کسب عنوان قهرمانی این بازی ها هم از شانس بیشتری برخوردار است به این خاطر که شاهین شهرداری بوشهر با یک بازی بیشتر در فاصله یک امتیازی با شاگردان وینکو در رده دوم جدول قرار دارد. البته باید به این نکته صریح اشاره کرد ادامه مساوی های پی در پی گل گهر را به این موقعیت نخواهد رساند و این تیم برای تغییر وضعیت حتما باید در هفته های آتی روند نتیجه گیری اش را تغییر دهد. تیم گل گهر هفته هاست که نمی برد و با 12 تساوی رکوردار تساوی در بازی های این فصل است. 

 

نگاهی می اندازیم به تیم های مدعی و بازی های پیش رو 

 

1-گل گهر (25 بازی – 45 امتیاز)
*گل گهر سیرجان – شهرداری تبریز
*بادران تهران – گل گهر سیرجان
*فجر سپاسی – گل گهر سیرجان
*گل گهر سیرجان – شهرداری ماهشهر 
*گل ریحان – گل گهر سیرجان

 

 

تیم گل گهر 5 بازی پیش رو دارد که در دو بازی میزبان و در سه بازی میهمان است. از 5 بازی باقی مانده این تیم تنها یک بازی با تیم مدعی است که این بازی در هفته پایانی انجام می شود که شاید پیش از این بازی تکلیف گل گهر مشخص شده باشد. برخی از تیم هایی که گل گهر با آنها بازی دارد نه داعیه صعود دارند و نه خطر سقوط را احساس می کنند. مثل تیم های بادران و فجر سپاسی که این به سود گل گهر است. اما بازی با تیم  هایی چون شهرداری ماهشهر و شهرداری تبریز سخت است چون برای بقاء در جدول بازی ها تلاش می کنند. واقعیت این است که سرنوشت صعود گل گهر به دست خودش است. 

 

2-شاهین شهرداری بوشهر (26 بازی – 44 امتیاز)
*شاهین شهرداری بوشهر – قشقایی شیراز 
*مس رفسنجان – شاهین شهرداری بوشهر 
*شاهین شهرداری بوشهر – ملوان بندرانزلی 
*سرخپوشان پاکدشت – شاهین شهرداری بوشهر 

 

 

دومین مدعی صعود اگر چه یک بازی بیشتر انجام داده اما سه امتیاز از تیم سوم پیش است و تفاضل گل بهتری دارد. بنابراین با عملکرد خوب در 4 بازی باقی مانده می تواند جایگاه خود را در این رده تثبیت کرده و در نهایت به لیگ برتر صعود کند. سخت ترین بازی شاهین در هفته پایانی است که در خانه تیم سرخپوشان پاکدشت به میدان می رود که خود مدعی صعود به لیگ برتر است. شاهین شهرداری بوشهر در دو بازی میزبان و در دو بازی میهمان است و سه حریف دیگر این تیم نه داعیه صعود دارند و نه خطر سقوط به دسته پایین تر را حس می کنند. شاید این بی انگیزگی حریفان به شاهین برای صعود کمک کند. 

 

3-گل ریحان البرز (25 بازی – 41 امتیاز)
*خونه به خونه – گل ریحان البرز
*کارون اروند خرمشهر – گل ریحان البرز
*گل ریحان البرز – سرخپوشان پاکدشت 
*شهرداری تبریز – گل ریحان البرز
*گل ریحان البرز – گل گهر سیرجان 

 

 

گل ریحان البرز تا به این جای کار سه امتیاز از تیم دوم کمتر دارد اما یک بازی هم به نسبت این تیم کمتر انجام داده است. بنابراین به روی کاغذ و در عالم واقع تیم گل ریحان شانس خوبی برای دوم شدن و در نهایت صعود به لیگ برتر دارد. گل ریحان در 5 بازی باقی مانده تنها در دو بازی میهمان است اما نکته قابل توجه اینکه با تیم هایی بازی دارد که یا مدعی صعود به لیگ  برتر هستند و یا برای بقاء در جدول بازی ها تلاش می کنند. واقعیت این است تصور صعود تیم گل ریحان بسیار سخت است اما از سویی این را هم باید گفت در فوتبال وقوع هر اتفاقی محتمل به نظر می رسد  و در عین حال صعود نکردن چیزی از ارزش های تیم مجتبی حسینی کم نمی کند. 

 

4-آلومینیوم اراک  (25 بازی – 41 امتیاز)
*کارون اروند خرمشهر – آلومینیوم اراک 
*آلومینیوم اراک – مس رفسنجان 
*ملوان بندرانزلی – آلومینیوم اراک 
*بادران تهران – آلومینیوم اراک 
*آلومینیوم اراک – سرخپوشان پاکدشت 

 

 

آلومینیوم اراک شرایطی مشابه با گل ریحان البرز دارد. با 25 بازی 41 امتیازی است و می تواند با انجام بازی معوقه و پیروزی در آن با تیم دوم جدول هم امتیاز شود آلومینیوم اراک هم در 5 بازی پیش رو تنها در دو بازی میهمان است اما قرعه ای که با آن روبرو است سهل تر از بازی های گل ریحان البرز است. سخت ترین بازی آلومینیوم اراک در هفته پایانی است که باید در خانه میزبان تیم سرخپوشان پاکدشت باشد. بازی با تیم کارون اروند هم در خرمشهر برای اراکی ها سختی های خاص خود را خواهد داشت به این خاطر که تیم میزبان برای بقاء در جدول بازی ها تلاش می کند و به یقین برای امتیاز گیری خود را به آب و آتش خواهد زد.

 

5-سرخپوشان پاکدشت (24 بازی – 39 امتیاز)
*سرخپوشان پاکدشت – مس کرمان 
*شهرداری ماهشهر – سرخپوشان پاکدشت 
*سرخپوشان پاکدشت – فجر سپاسی 
*گل ریحان البرز – سرخپوشان پاکدشت 
*سرخپوشان پاکدشت – شاهین شهرداری بوشهر 
*آلومینیوم اراک – سرخپوشان پاکدشت 

 

 

سرخپوشان پاکدشت با تیم دوم جدول 5 امتیاز فاصله دارد. شاید در چنین شرایطی باید گفت موقعیت سرخپوشان برای صعود به لیگ برتر خوب نیست اما این تیم دو بازی کمتر نسبت به شاهین شهرداری بوشهر انجام داده و به شرط پیروزی 45 امتیازی می شود.  این بدین معنی است که تیم مهدی پاشازاده می تواند برای صعود به لیگ برتر مبارزه کند. سرخپوشان در 6 بازی پیش رو در سه بازی میزبان و در سه بازی میهمان است. اما 4 بازی این تیم با تیم های مدعی صعود است. مس کرمان، گل ریحان البزر، شاهین شهرداری بوشهر و آلومینیوم اراک. اینطور می شود گفت راه صعود برای شاگردان مهدی پاشازاده سنگلاخی است. 

 

6-مس کرمان (25 بازی – 38 امتیاز)
*سرخپوشان پاکدشت – مس کرمان 
*مس کرمان – ملوان بندرانزلی 
*مس کرمان – شهرداری تبریز
*فجر سپاسی – مس کرمان
*مس کرمان – بادران تهران 

 

 

مس کرمان برای قرار گرفتن حداقل در رتبه دوم جدول باید در 5 بازی پیش رو بهتر از رقبا عمل کند و البته منتظر لغزش آنها نیز باشد. این تیم در هفته های پیش رو بیشترین بازی های خانگی را نسبت به دیگر رقبا پیش رو دارد به این خاطر که از 5 بازی در سه بازی میزبان است. بازی سخت این تیم در هفته آغازین بازی ها در سال 98 خواهد بود که باید در خارج از خانه به مصاف تیم سرخپوشان پاکدشت برود. این بازی برای هر دو تیم یک بازی 6 امتیازی است. نتیجه مساوی در این دیدار دیگر رقبا را خوشحال کرد و قطعا پیروزی در این دیدار مس کرمان را به آینده امیدوار نگه خواهد داشت اما نتیجه ای غیر از این مس کرمان را از صعود دور و دورتر خواهد کرد.

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۲
0
0
ایشالا شاهین صد در صد صعود میکنه
اول خدا بعد خود بازیکنا سوم هوادار پرشور که همیشه حامی تیم هستن و حمایت میکنن
پس همه چیز واسه شاهین برای صعود محیا هست
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
اخبار مرتبط