• کد خبر:۹۵۳۹۰
کاپیتان تیم زیر 14سال گالاتاسارای به دلیل خراب کردن عمدی پنالتی نادرستی که روی او اعلام شده بود و بیرون زدن توپ، با نشان دادن این روحیه جوانمردانه با تحسین و تمجید دنیای فوتبال مواجه شده است.

به گزارش «دی اسپورت»؛بکناز آلمازبکوف، کاپیتان تیم زیر 14سال گالاتاسارای به دلیل حرکت فوق‌العاده‌ خود در دیدار با حریف تیمش استانبول‌اسپور که رفتاری ورزشی و بسیار جوانمردانه قلمداد شده با تحسین و تمجید بین‌المللی مواجه شده است. درحالیکه تیم آلمازبکوف 1-0 از حریف پیش افتاده بود، او از سمت چپ وارد محوطه جریمه شد و در درگیری فیزیکی‌ای که با مدافع حریف داشت در محوطه جریمه به زمین افتاد تا داور بازی نقطه پنالتی را نشان دهد.

 

 

هر چند بازپخش تصاویر تلویزیونی نشان داد که آلمازبکوف با مدافع حریف هیچ تماسی نداشته و اعلام پنالتی نادرست بوده است.

 

 

آلمازبکوف که مشخص بود تعادل خود را از دست داده و به زمین افتاده، از تصمیم داور برای اعلام پنالتی ناراحت بود. این فوتبالیست 13ساله ناگهان تصمیم گرفت اوضاع را خود به دست گرفته و عدالت را اجرا کند. آن هم با بیرون زدن عمدی توپی که با اختلاف زیاد از کنار دروازه به بیرون رفت.

 

 

این حرکت شایسته بازیکن قرقیز تیم زیر 14سال گالاتاساری باعث شد بازیکنان حریف به سمت او رفته و ضمن تشکر از حرکت جوانمردانه‌اش با او دست بدهند.

 

 

این صحنه در رسانه‌های گوشه و کنار دنیا بازتاب زیادی داشته و دنیای فوتبال مشغول تحسین فوتبالیست 13ساله‌ی قرقیز است که بالاترین حد جوانمردی و اخلاق ورزشی را به نمایش گذاشته است.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدیدترین ها