• کد خبر:۹۵۶۴۱
گزارشی از وضعیت اسفناک ورزشگاه پیر خوزستان؛
  • فارس
  • ۱۵:۰۱
  • ۱۸/فروردين/۱۳۹۸

مخروبه‌ای به نام ورزشگاه تختی اهواز!/رویش زباله ها در روزگار خواب مسئولان

ورزشگاه تختی اهواز که روزگاری محل مانور بازیکنان خوش تکنیک و دریبل زن خوزستانی بود، امروز تبدیل به مخروبه‌ای شده که هیچ شباهتی با محل برگزاری فوتبال ندارد.
به گزارش"دی اسپورت"، خوزستان از دیر باز به عنوان قطب فوتبال ایران شهره بوده و حضور بازیکنان متعدد خوزستانی در تیم ملی و عملکرد درخشانی که آنها از خود به نمایش گذاشتند مهر تائیدی بر این ادعا بوده است.

سال 1352 کلنگ ورزشگاه تختی در اهواز زده می شود تا یکی از قطب های مهم فوتبال کشور در آن سالها با استادیومی در خور به پرورش بازیکنان آینده دار ادامه دهد. ورزشگاه تختی اهواز یادآور روزهایی‌ است که فوتبال ایران با حضور تیم‌هایی مثل استقلال اهواز، فولاد اهواز، شاهین اهواز و ... با جمعی از بازیکنان تکنیکی و سرعتی خود تنور مسابقات را گرم می‌کرد و تکنیک ناب فوتبال خوزستانی شور ویژه‌ای به هواداران پر شمار این شهر می‌داد.

شاید کمتر کسی باور کند مکانی که روزگاری محل دلربایی بازیکنان تکنیکی و سرعتی فوتبال ایران با حرکات انفجاری و دریبل‌های متنوع بود امروز به مخروبه‌ای تبدیل شده که هیچ شباهتی به محل برگزاری فوتبال ندارد.

این ورزشگاه پیر که در سال 1357 افتتاح شد بعد از سال‌ها میزبانی از مسابقات فوتبال امروز به حال خود رها شده و به نظر می‌رسد هیچ انگیزه‌ای هم برای بهبود شرایط آن وجود ندارد.

دیدن تصاویر امروز ورزشگاه تختی آنقدر تلخ و گویا است که نیاز به هیچ توضیح اضافه ای ندارد و هر فوتبالدوستی با دیدن آن متاثر خواهد شد.

آخرین بار استقلال اهواز در لیگ برتر سال 95 میزبان مسابقات خود در این محل بود و بعد از آن با سقوط این تیم به لیگ یک و لیگ دو مدتی در این مکان به میدان رفت.

رفته رفته با افول فوتبال اهواز و میزبانی فولاد خوزستان و استقلال خوزستان در ورزشگاه غدیر اهواز توجهات از این ورزشگاه نوستالژیک دور شد و آن را تبدیل به مخروبه‌‌ای بدون استفاده کرد.

سیاوش بختیاری‌زاده از پیشکسوتان فوتبال خوزستان در مورد وضعیت اسفناک ورزشگاه تختی گفت: چرا باید ورزشگاه تختی تبدیل به مخروبه شود؟ تصاویر این ورزشگاه باعث نگرانی همه فوتبالدوستان خوزستانی شده است. با دیدن ورزشگاه تختی اهواز می‌توان فهمید چرا فوتبال خوزستان که همیشه چند نماینده در فوتبال ملی داشته است در جام ملت‌ها و جام جهانی اخیر بازیکنی در تیم ملی نداشته است. مسئولان باید فکری به حال این مکان و فوتبال خوزستان کنند و اجازه ندهند این وضعیت رقم بخورد.

شاید این ورزشگاه امروز به دلیل موقعیت مکانی و گنجایش نه چندان مناسب آن (15 هزار صندلی) برای میزبانی مسابقه‌ای در سطح لیگ برتر مناسب نباشد اما مسئولان خوزستان برای استفاده تیم‌های اهوازی در لیگ‌های پائین‌‌تر و لیگ پایه می‌توانستند بهترین بهره برداری را از آن داشته باشند. یا حتی این ورزشگاه می توانست یک زمین تمرینی مناسب برای تیم های اهوازی باشد. چطور ممکن است یک ورزشگاه که از سرمایه های ملی این استان به شمار می رود این طور مورد بی توجهی باشد؟ 

در همین رابطه کاظم طالقانی رئیس هیأت فوتبال خوزستان گفت: ورزشگاه تختی اهواز در اختیار اداره کل ورزش و جوانان است و هیأت فوتبال مسئولیت نگه داری آن را برعهده ندارد. البته اینطور نیست که در این ورزشگاه بازی برگزار نشود. این ورزشگاه مشکلاتی در رختکن دارد که باید آن را بر طرف کرد!

وی در مورد اینکه روی سکوها و در رخکتن این تیم نخاله زیادی وجود دارد، اظهار داشت: این مکان الان مناسب لیگ برتر نیست اما اینطور نیست که پر از خاک و نخاله باشد. اکثر مسابقاتی که در این ورزشگاه برگزار می‌شود بدون حضور هوادار است. رده‌هایی در این دیدار به میدان می‌روند که هوادار ندارند و می‌توانند بازی خود را در زمین چمن آن برگزار کنند.

طالقانی در مورد مسئولیت هیأت فوتبال در قبال ورزشگاه‌ها، خاطرنشان کرد:  هیچ زمینی تحت مسئولیت هیأت فوتبال نیست و ما فقط به عنوان برگزار کننده مسابقات وارد عمل می‌شویم. در کل به اعتقاد من باید از چیزی که جزو داشته‌هایمان است بهترین مراقبت را کنیم و اجازه از بین رفتن آن را ندهیم. باید در بخش بازسازی و عمران این مکان‌ها عمل کنیم. البته چمن ورزشگاه در اختیار پیمانکار است و شرایط استفاده از آن وجود دارد  اما باید در نگه‌داری سایر موارد هم بهتر عمل کرد.

طالقانی مدعی است که این ورزشگاه چندان هم دارای ضایعات نیست اما عکس هایی که در روزهای پایانی سال گذشته گرفته شده نشان می دهد این ورزشگاه حتی برای برگزاری بازی های غیر لیگ برتری هم مناسب نیست و در تعجبیم که اداره کل ورزش و جوانان استان خوزستان چطور این قدر راحت از نگهداری این ورزشگاه دست کشیده است. 

در زیر می توانید تصاویر زشت ورزشگاه تختی اهواز را مشاهده کنید:

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار