• کد خبر:۹۵۸۵۴
اختصاصی دی اسپورت؛

تنور گرم صعود و سقوط در ایستگاه پایانی لیگ دو

دی اسپورت:هفته آینده در حالی هفته آخر لیگ دسته دوم برگزارمیشود که هنوز چهره هیچ تیم صعود کننده یا سقوط کننده قطعی دیده نمیشود.


دی اسپورت:هفته آینده در حالی هفته آخر لیگ دسته دوم برگزارمیشود که هنوز چهره هیچ تیم صعود کننده یا سقوط کننده قطعی دیده نمیشود.
معادلات صعود:
در هفته پایانی سه تیم نیروی زمینی تهران،آرمان گهرسیرجان و پاس همدان شانس صعود مستقیم و صعود به پلی آف را دارند.
معادله صعود مستقیم نیروی زمینی بدین شکل است که اگر دو تیم پاس و آرمان گهر در هفته پایانی بازی های خود را واگذار کنند یا به تساوی برسند آن وقت سربازان نیروی زمینی لیگ یکی خواهند شد و یا اگر آرمان گهر مساوی کند و پاس نتواند با تفاضل5گل مس شهر بابک را ببرد باز هم نیروی زمینی به صورت مستقیم به لیگ یک صعود میکند اما اگر آرمان گهر در دیدار خود مقابل پرسپولیس گناوه به برتری دست یابد آنوقت نیروی زمینی باید چشم به همدان و بازی پاس و مس شهر بابک داشته باشد که شاید پاس نتواند با تفاضل 5گل مس شهر بابک را ببرد و این تیم تهرانی در این صورت به پلی آف صعود کند.

نحوه صعود آرمان گهر به این صورت خواهد بود که اگر این تیم با هرنتیجه ای بتواند پرسپولیس گناوه را شکست دهد لیگ یکی میشود اما کار شاگردان شهبا ساده نخواهد بود چرا که گناوه ای ها هم به فکر فرار از سقوط هستند.

 اما اگر آرمان گهر به تساوی مقابل پرسپولیس برسد و پاس بتواند مقابل مس شهربابک به پیروزی برسد آنوقت سیرجانی ها حتی نمیتوانند به پلی آف صعود کنند.

نحوه صعود پاس همدان‌نیز به این شکل خواهد بود که شاگردان‌جمشیدیان اگر می خواهند به صورت مستقیم به لیگ یک صعود کنند باید با تفاضل 5گل مسی ها را شکست دهند و آرمان گهر نتواند مقابل پرسپولیس گناوه به پیروزی برسد اما از آنجا که مس شهر‌بابک نیز‌برای فرار از سقوط می جنگد به نظر نمی‌رسد پاس بتواند به چنین نتیجه پرگلی دست یابد.
اما اگر پاس نتواند با این نتیجه مس را از پیش رو بردارد باید با صعود مستقیم خداحافظی کند و صعود به پلی آف آن ها در صورتی رقم خواهد خورد که آرمان گهر به تساوی مقابل پرسپولیس گناوه برسد.

در مجموع با توجه به شرایط جدول و بازی خانگی آرمان گهر  و عدم حضور نیروی زمینی در هفته آخر شانس سیرجانی ها برای صعود مستقیم بیشتر است هرچند که فوتبال قابل پیشبینی نیست و باید برای مشخص شدن تیم لیگ یکی این گروه یک هفته دیگر صبرکنیم.

معادلات سقوط:
سه تیم شهدای بابلسر،مس شهر بابک و پرسپولیس گناوه نامزد سقوط هستند که در این بین دو تیم شهدای بابلسر و مس شهر بابک خطر سقوط را بیشتر حس میکنند و دقیقا در لبه پرتگاه قرار دارند.

شهدای بابلسر با تفاضل منفی۱۷به نوعی سقوطش قطعی شده اما روی کاغذ هنوزهم شانس دارد که البته نیازمند یک معجزه است.

مس شهر بابک با اینکه ۳امتیاز از پرسپولیس گناوه کمتر دارد اما در صورتی که بتواند پاس مدعی را شکست دهد و پرسپولیس گناوه در هفته آخر از آرمان گهر مدعی شکست بخورد میتواند با تفاضل گل بهتر نسبت به گناوه ای ها جشن بقا را در همدان برگزار کند.

اما پرسپولیس گناوه در این بین از شانس بقای بسیار بالایی برخوردار است چرا که با یک تساوی هم میتواند جشن بقا را برپا کند و حتی اگر هفته آخرمقابل آرمان گهر بازی را واگذار کند باید در همدان تیم مس شهر بابک پاس را شکست دهد تا گناوه ای ها سقوط کنند که با توجه به شانسی که همدانی ها برای صعود دارند این نتیجه زیاد محتمل به نظر نمی رسد.

به هر صورت چه برای مشخص شدن تیم های صعود کننده و چه سقوط کننده باید یک هفته دیگر صبر کرد تا شاهد هفته ای بسیار حساس و پرتنش و پر از اشک و لبخند باشیم.

خبرنگار: علیرضا یاوری
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار