• کد خبر:۹۶۲۰۱
  • تعداد نظرات: ۲نظر

لیگ یک رسما ۱۸ تیمی شد

با سقوط تنها یک تیم از رقابت های فوتبال قهرمانی دسته اول باشگاه های کشور به دسته دوم و صعود سه تیم از دسته دوم به دسته اول لیگ یک در فصل آینده ۱۸ تیمی شد.
به گزارش"دی اسپورت"، دیروز هفته مقابل پایانی رقابت های فوتبال قهرمانی دسته اول باشگاه های کشور برگزار شد و تیم شهرداری ماهشهر به دسته دوم سقوط کرد. پیش از این تیم های خوشه طلایی و آرمان گهر سیرجان صدرنشین گروه های الف و ب دسته دوم به دسته اول صعود کرده بودند و چهره سومین تیم صعود کننده به لیگ یک هم با برگزاری دیدار پلی آف بین تیم های داماش و نیروی زمینی مشخص خواهد شد. با توجه به سقوط یک تیم از دسته اول به دسته دوم و صعود سه تیم از دسته دوم به دسته اول لیگ یک فصل آینده با حضور ۱۸ تیم برگزار خواهد شد. البته قرار بود در فصل جاری هم بازی های دسته اول با حضور ۱۸ تیم برگزار شود که تیم نفت تهران از حضوردر بازی ها انصراف داد و در ادامه کمیته انضباطی تیم سیاه جامگان را کنار گذاشت و در نهایت بازی ها با حضور ۱۶ تیم دنبال شد. از اینرو تیم های نفت تهران و سیاه جامگان جز تیم های سقوط کرده محسوب شدند و در ادامه کمیته مسابقات تنها رای به سقوط یک تیم از دسته اول به دسته دوم داد که این تیم شهرداری ماهشهر است.

تیم های گل گهر سیرجان و شاهین شهرداری بوشهر هم لیگ برتری شدند و جای این دو تیم را دو تیم انتهای جدول لیگ برتر خواهند گرفت.

این احتمال وجود دارد با ۱۸ تیمی شدن دسته اول سهمیه صعود به لیگ برتر در فصل آینده به ۲.۵ تیم افزایش یابد.

اسامی ۱۸ تیم شرکت کننده در فصل آتی بازی های دسته اول از این قرار خواهد بود:

 
1-گل ریحان البرز   
2-آلومینیوم اراک   
3-مس کرمان   
4-سرخپوشان پاکدشت   
5-بادران تهران   
6-فجر سپاسی   
7-قشقایی شیراز   
8-مس رفسنجان   
9-ملوان
10-نود ارومیه   
11-خونه به خونه   
12-شهرداری تبریز   
13-کارون اروند خرمشهر
14-خوشه طلایی
15-آرمان گهر سیرجان
16-نیروی زمینی یا داماش
17-تیم پانزدهم لیگ برتر
18-تیم شانزدهم لیگ برتر
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
امید
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴
0
0
اگر امکان دارد دسته اول از اوایل تیرماه98 شروع شود.
خرمشهری ساکن تهران
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
0
7
فصل آینده بایستی به تیم اروندخرمشهر رسیدگی بیشتری ازطرف استاندار ******* خوزستان وسایرمسئولین اگر دلسوز ورزش این شهرهستند بشود.سهل انگاری کافیست.ازمردم این شهر خجالت بکشید.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار